Тема : "Українська народна казка «Золотий черевичок»

Про матеріал

Ознайомити учнів з казкою, поповнювати знання про тематику народних казок, виявляти вміння читати і переказувати зміст казок, дотримуючи особливостей їх стилю, опрацювати художні засоби, властиві народним казкам

Розвивати творче мислення

Виховувати інтерес до народної творчості

Перегляд файлу

Тема : Українська народна казка «Золотий черевичок»

Мета: Ознайомити учнів з казкою, поповнювати знання про тематику народних казок, виявляти вміння читати і переказувати зміст казок, дотримуючи особливостей їх стилю, опрацювати художні засоби, властиві народним казкам

Розвивати творче мислення

Виховувати інтерес до народної творчості

Тип: вивчення нового матеріалу

Обладнання: фонограма з записом казки, слайдові презинтація

Хід уроку

  1. Організаційна частина (Слайд 1)

Привітання

Завдання уроку:  

 

 

 

 

Сьогодні у нас незвичайний урок, ми чекаємо прихід чарівної гості, а щоб вона завітала до нас необхідно виконати завдання

  1. Мовленнєва розминка

Таблиця складів(Слайд 2)

  1. Актуалізація опорних знань
  1. Пояснення прислів'я. Встанови послідовність

Мудрим ніхто не вродився, а навчився

(Слайд 3)

  1. Підготовка до сприймання

Заходить дівчина – казка.

  • Добрий день! Я – казка, подорожую світами, а сьогодні я з вами
  • Що ж таке казка?
  • На які групи поділяються казки?( Народні, літературні)
  • А які казки знаєте?
  • Які молодці, багато казок знаєте, а мою назву  дізнаєтесь, коли виконаєте наступне завдання.
  • Гра «Угадай за малюнком»     Ілюстрована вікторина (Слайд )
  • Діти а хто автор цих казок (народ)
  • Чому вчать нас казки? (мудрості)
  1. Оголошення теми уроку

Отже, як ви вже здогадалися тема нашого уроку: українська народна казка «Золотий черевичок» (Слайд )

  1. Вивчення нового матеріалу

Слухання казки (Аудіозапис)

 

Словникова робота(Слайд )

Прядиво

Причепурила

Ярий   яскраво- зелений

Фізкультхвилинка (Слайд  )

Читання учнями

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Назвіть героїв з якими ви познайомились під час читання?

Робота в групах

1 група читає від слів був собі чоловік…дочиста як сльза

2 група від підійшла дівчина ….до сіла вона та й поїхала до церкви.

Потім один учень з першої групи іде до другої, а з другої до першої і обмінюються взаємним переказуванням.

Запитати деяких учнів про те що зрозуміли

Гра «Встанови послідовність подій»

  1. Покликала мати до себе доньку й каже нишком: на тобі доню зернятко
  1. Був собі чоловік та жінка і була в них одна дочка

     3.Бабина дочка така лінива, така ледача

4. Взяла дівчина те прядиво, погнала бичка пасти.Бичок пасеться, а вона плаче

5.Як увійшла вона в церкву так і осіяла церкву

А зараз пограємо у гру «Інтерв'ю з казкою»

  • Яке дерево пригадується у тексті? Чому?
  • Як звали дівчину роботящу?
  • Як ви думаєте чи вірно вчинила мачуха?
  • Чи засуджуєте ви її вчинки?
  • Робота в парах
  • Сидячи за партами задайте один одному запитання і відповідь Послухати 2- 3
  • Діти, якою за характером була дівчина?
  • А мачуха?
  • Чи справедливо вчинила мачуха з Ганною?
  • Як на вашу думку хто переможе мачуха чи Ганна?
  • Отже, про це ми і поговоримо наступного уроку.
  • Виходить казка хвалить дітей
  • Діти ви гарно працювали ,засвоїли навчальний матеріал і всі отримали листочок певного кольору. Діти, що отримали жовтий листочок – молодці, були активними, червоний теж гарно, але потрібно бути уважнішими, активнішими, і зелений листочок - обов'язково допрацюють, прикладуть більше зусиль, щоб мати і інший колір.
  1. Підсумок уроку

Гра «Закінчи речення»

  • Сьогодні на уро і я дізнався….
  • Мені було цікаво…
  • Найбільше запам'яталося…
  • Урок завершую  
  1. Домашнє завдання

I група – навчитися гарно читати та розповідати казку від свого імені

II група -  підготувати запитання до казки

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 січня 2019
Переглядів
1576
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку