Тема. Урок додаткового читання. Роберт Льюїс Стівенсон. «Острів скарбів».

Про матеріал
Тема. Урок додаткового читання. Роберт Льюїс Стівенсон. «Острів скарбів». Мета. Поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Стівенсона; розвивати вміння аналізувати художній твір, давати оцінку людським якостям його персонажів з огляду на їхні вчинки, переказувати близько до тексту улюблені епізоди; виховувати бажання до самовдосконалення. Тип уроку. Урок додаткового читання . Обладнання. Зошити, підручники, текст твору
Перегляд файлу

Тема. Урок додаткового читання.  Роберт Льюїс Стівенсон. «Острів скарбів».

Мета. Поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Стівенсона; розвивати вміння аналізувати художній твір, давати оцінку людським якостям його персонажів з огляду на їхні вчинки, переказувати близько до тексту улюблені епізоди; виховувати бажання до самовдосконалення.

Тип уроку. Урок додаткового читання .

Обладнання. Зошити, підручники, текст твору

Організаційний момент.

Мотивація навчальної діяльності.

  Оголошення теми і завдань уроку .                                                               Сьогодні ми з вами починаємо вивчати творчість відомого письменника Р.Л.Стівенсона та його твір « Острів скарбів», навчимося давати оцінку людським якостям з огляду на вчинки персонажів; розглянемо улюблені епізоди.

Епіграфом стануть слова        Це і є секрет героїзму: ніколи не  дозволяти

.                                                  страху  керувати нашим життям.

                                                                                                     Б.Шоу

- Як ви розумієте ці слова?

Формування нових знань, умінь і навичок

Інтерв'ю з письменником

Стівенсон:

- Доброго дня вам ! Я дуже радий, що моя творчість не залишає вас байдужими. Сьогодні я із задоволенням відповім на ваші запитання.

Учень:

- Скажіть, будь ласка, творами яких письменників ви захоплювалися в дитинстві?

Стівенсон:

- Я захоплювався Шекспіром, Дюма, Дефо, Вітменом.

Учень:

- Які ще твори, крім пригодницьких романів, ви написали ?

Стівенсон:

- Я писав історичні повісті, вірші та балади.

Учень:

- Кого ви вважаєте своїм учителем ?

Стівенсон:

- Своїм найкращим учителем я вважаю Роберта Бернса. Захоплююсь Франсуа Війоном. Його балади я переклав на англійську мову.

Учень:

- До яких тем ви звертались у своїй творчості ?

Стівенсон:

- Це теми, які є актуальними у всі часи: патріотизм, свобода, честь, вірність і дружба.

Учень:

- Щоб ви побажали людям ХХІ століття ?

Стівенсон:

- Любити життя ! Вміти долати труднощі ! Пам'ятати, що успіху досягне лише той, хто має силу волі, бажання і терпіння.

 Вчитель:

- Дякуємо вам за інтерв'ю.

Вчитель

-Діти, що вам відомо про пригодницьку літературу? Чому роман Стівенсона належить до різновиду пригодницького роману?

- Яке враження справив на вас твір?

Літературний диктант «Впізнай героя»

1.«Завів його я у кімнату і пам’ятаю, що цей витончений, вишукано одягнений молодий чоловік у білосніжній перуці, чорноокий, чудово вихований, вразив мене своєю несхожістю на сільських незграб, які відвідували наш трактир».

2.«Веселий, у сніжно-білій перуці, зі жвавими чорними очима»

                                                                                           (Лікар Лівсі)

3.«Це був високий чоловік, більше 6 футів на зріст, гладкий, з повним суворим обличчям, що загрубіло й обвітрилося під час довгих мандрів. У нього були чорні рухливі брови, які свідчили, що їхній власник не злий, але пихатий і має запальний характер».

4.«Одягнений, як морський офіцер, у добротну синю форму, він усміхнений ішов нам назустріч, вправно наслідуючи моряцьку походку.»                                                                                 (Сквайр Трелоні)

5. «Він прекрасний чоловік, але впертий, як чорт».

 «Він був людиною похмурою. Все на кораблі дратувало його. Він розказав нам про причини свого невдоволення…».(Капітан Смолетт)

6. «Мені до душі цей хлопчисько. Кращого за нього я не зустрічав. Він більше схожий на чоловіка, ніж такі щури, як ви». (Джим Хокінс)

- Які асоціації виникають у вас зі словом «пірат»?

Давайте зробимо словесний портрет і визначимо риси характеру, притаманні пірату.

Пірат – засмаглий, суворий погляд, на тілі шрами, сережка у вусі, брудний одяг, наявність зброї, жорстокий, злий, підлий…

Робота з текстом.

-         Про що йдеться в романі «Острів скарбів»?

-         Які епізоди вразили вас найбільше?

-         Із якого розділу починаються таємниці?

-         Що ми знаємо про моряка? Як просив моряк себе називати?

-         Чому Джим Хокінс вирушив шукати скарби?

-         Із чого почали підготовку до подорожі на острів скарбів?

-         Назвіть обов'язки організаторів експедиції?

-         Яким ви уявляєте острів скарбів?

-         Як називалося судно, придбане для подорожі?

-         Що почув Джим, сидячи в діжці з-під яблук? Діалог зачитати.

-         Як обхитрили Сквайр і лікар піратів стосовно карти?

-         Що нового і незвичайного побачив на острові Джим Хокінс?

-         Яким було його перше враження від острова? Зачитати.

Вікторина «Чи уважний ти читач»

1.Самого вигляду острова було досить, щоб (ослабла дисципліна).

2. Ми зупинилися на тому самому місці… (яке на карті було позначено якорем).

3. «Не знаю, чи є тут пропасниця, -сказав лікар,- але є (пропасниця).

4. Є тільки одна людина, на яку ми можемо розраховувати…(Сільвер).

5. Шістьох матросів вирішили лишити на кораблі, а решта…почали сідати в шлюпки.

6. Що то, ведмідь? Людина? Мавпа? Хто ти такий? (Бен Ганн).

7. «Я не розмовляв з жодною людиною…» (3 роки)

Переказати від першої особи частину 5 «Мої пригоди на морі»

-         Яка найгірша здогадка Джима підтвердилася?

-         Як поводив себе Джим?

-         Що пропонує Сільвер Джиму?

-         У чому зізнається хлопець піратам?

-         Що Джим пообіцяв піратам, якщо вони залишать його живим?

-         Чому, опинившись у пасці, Джим погрожує піратам. Зачитати.

-         Як Сільвер повернув собі звання капітана?

-         Яку, на думку Джима, подвійну гру грав Сільвер?

Прокоментуйте назву 30 розділу «Слово честі»

-         Що побачили пірати, підійшовши до місця, де був захований скарб?

-         Хто викопав скарб?

-         Що вирішили зробити з 8 піратами?

-         Що зробили зі скарбом?

-         Що сталося з Сільвером?

-         Що сталося з командою?

-         Чому такою непростою виявилася подорож на острів?

-         Яка головна думка твору?

-         Охарактеризуйте команду «Еспаньйоли»

-         Яким ви уявляєте острів скарбів?

-         Порівняйте спосіб життя на острові піратів та друзів Джима.

-         Чому Джим не бажає побувати вдруге на острові, адже там залишилася частина скарбів?

-         Чого навчився Джим, побувавши на острові?

-         Яким став Джим після повернення з острова?

-         Якби ви були автором цього роману, чи спробували б ви продовжити твір?

-         Якщо так, то кого з героїв попередньої історії залишили б? Чому? (скласти продовження). Робота в парах.

Підсумок уроку.

Оцінювання.

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Руснак Альвіна
Додано
18 січня
Переглядів
137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку