Тематична контрольна робота " Головні та другорядні члени речення" (8 клас)

Про матеріал

Тематична контрольна робота " Головні та другорядні члени речення" була розроблена для систематизації знань учнів з теми. Контрольна робота складається з шести тестових завдань, двох завдань на встановлення відповідності та одного завдання зі складанням речень.

Перегляд файлу

 Тема. Тематична контрольна робота «Головні та другорядні члени речення». Тестування. (8 клас)

Мета: перевірити рівень засвоєння теоретичного матеріалу,опрацьованого в попередніх класах; розвивати вміння використовувати теоретичні знання на практиці; виховувати кращі моральні риси.

Обладнання : тестові завдання.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

 Хід уроку

I.Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку. (Ознайомлення восьмикласників із критеріями оцінювання тестових завдань).

II.Виконання учнями тестових завдань.

 (Кожна правильна відповідь- 1 бал)

1.Порядок слів у реченні може бути…

А) прямим і непрямим;

Б)головним і другорядним;

В)слабким і сильним;

Г)закінченим і незакінченим.

2.Позначте речення, у якому підмет є складеним.

А)Над Дніпром пливе поволі журавлина.(І.Негода)

Б)Софія Київська і Золоті Ворота , Видубицький монастир і Києво-Печерська лавра-це духовні символи національної історії та культури.(Р.Радишевський)

В)Любить свій край – це для народу жити, боротися за юне, за нове.(В.Сосюра)

Г)Липневий день почав палахкотіти на золотих банях собору.(І.Багряний)

3.Знайдіть речення зі складеним дієслівним присудком.

А)День ще розкошував на зелених луках острова,а тут,у затінку дерев, уже лягли вечорові тіні. (І.Цюпа)

Б)І нехай наше життя буде чудесною піснею.(І.Цюпа)

В)Осінь стояла червоно-багряна, палаюча,суха.(О.Гончар)

Г)Снаряди почали вже падати в річку.(О.Довженко)

4.Позначте рядок, у якому між підметом і присудком ставиться тире(розділові знаки опущено).

А)Рідна пісня наче срібний струмочок.(Ю.Мушкетик)

Б)Чесна праця завжди вважалася найбільшим виявом поваги до землі.(Г.Тарасенко)

В)Доля українського народу явище давнє.(Г.Нудьга_

Г)Кров людська не водиця.(Нар. творч.)

5.Позначте рядок, у якому вжито узгоджене означення.

А) Хліба,змиті дощем, яскраво зазеленіли.(О.Гончар)

Б)Ідея зрошення степів не нова.(О.Гончар)

В)Хто любить правду, полюбить її колючок.(Нар. творч.)

Г)Настала пора працювати.(Нар.творч.)

6.Обставина якої групи виражена прислівником у поданому реченні?

Мені не весело було й на нашій славній Україні (Т.Шевченко)

А)Місця.

Б)Часу.

В)Способу дії.

Г)Причини.

 (Кожна правильна відповідь- 1,5 бала)

7.Установіть відповідність між ужитими в реченнях присудками та їх видами.

1.Простий дієслівний. 

2.Складений дієслівний.

3.Складений іменний.

 А)Україні, їх люду хочу я служити.(П.Тичина)

 Б)Довженко був сином українського хлібороба.

 В)Довга зимова ніч.

 Г)Юрко випустив каченят у великий ящик.(Є.Гуцало)

8.Установіть відповідність між реченнями та вжитими в них другорядними членами.

1.Додаток.

2.Означення.

3.Обставина.

 А)Праця чоловіка годує, а лінь марнує.(Нар.творч.)

 Б)Жити- значить боротися,діяти.(І.Цюпа)

 В)А дитя осталось ; плаче бідне…(Т.Шевченко)

 Г) Теплохід пішов по Дніпру вниз.(В.Винниченко)

 

 (Правильна відповідь- 3 бали)

 

9.Складіть речення за схемами.

А)Означення, підмет, присудок, обставина.

Б)Присудок, обставина, означення, підмет.

В)Підмет, присудок, означення, обставина.

 

III.Підбиття підсумків уроку (Учитель збирає зошити, відповідає на запитання учнів).

IV.Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 листопада 2018
Переглядів
18468
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку