1. У реченні Любов'ю трударів i радістю земною, і сонцем, що всміхається весною, i щастям наших неповторних діб — духмяно пахне хліб! (П. Воронько) сурядний єднальний сполучник i з'єднує:
2. У реченні Екзамен скінчився добре, ректор похвалив їх i зараз послав їх із дияконом у бурсу (А. Чайковський) однорідні члени речення з'єднані:
3. У реченні А як поставиш окріп, то піди видій корову та оджени вівці до череди (І. Нечуй-Левицький) між однорідними членами без сполучника кома не ставиться
4. У реченні То не скрипка кликала волосся, що тобі спадало на чоло (В. Симоненко) між однорідними членами речення, не з'єднаними сполучниками, слід поставити:
5. У реченні По теплому дощі вгрузають босі ноги в м'яку, живу теплінь піщаної дороги (М. Рильський) між означеннями ставиться кома, тому що:
6. Між означеннями, що означають предмети з різних боків, кома не ставиться, тому допущено помилку в такому реченні:
7. У реченні I раз, i два, i тисячу разів я чую скрип іржавих терезів (О. Пахльовська) між однорідними членами речення ставиться кома, тому що вони:
8. У реченні I так i сяк дошукувався способу домогтися зізнання (Д. Міщенко) кома не ставиться, тому що:
9. В одному з наведених речень є узагальнююче слово, яке стоїть перед однорідними членами речення. Отже, слід поставити двокрапку в такому реченні:
10. В одному з наведених речень є узагальнююче слово, яке стоїть після однорідних членів речення. Отже, слід поставити тире в такому реченні:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома