Ток шоу проводила як узагальнення по темі "Казки зарубіжних письменників". Додаю презентацію
Ток-шоу «Казки зарубіжних письменників»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Казки зарубіжних письменників»; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, творчі здібності, пам’ять, спостережливість, формувати літературну компетентність школярів; виховувати інтерес до читання, дружні стосунки, любов до природи та інші моральні якості. - виховувати шанобливе ставлення до книги, інтерес до народної
творчості та творчості письменників – казкарів;
- виховувати бажання поповнювати свої знання.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань учнів.
Обладнання мультимедійна презентація «Казки зарубіжних письменників», роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Студія «Юні диктори»
1. Вправа «Водолаз»
На рахунок 1–5 вдихаємо повітря, затримуємо дихання і повільно видихаємо.
1, 2, 3 — вдихаємо повітря, 4 — видихаємо.
1, 2, 3 — вдихаємо повітря, 4 — видихаємо, ніби гасимо свічку.
1, 2, 3 — вдихаємо повітря, 4 — видихаємо, як із кульки виходить повітря.
2. Скоромовки
БІЛЧА
Білча
В дуплі
Горіх
Хова.
Прийшла
Пора
Горіхова.
НЕ ПЛАКАЛИ
Ми плакати —
Не плакали:
Нам плакати
Нема коли.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Студія «Мозковий штурм»
1. Хто моторчик свій заводить?
З даху в гості хто приходить?
І на свято він дібрався –
Скажем дружно:
«Здрастуй, …(Карлсон)».
2. Друг старого гнома, сторож (Матсон)
3. Казку про старого гнома написав Захаріус Топеліус
4. Казка Андерсена про квітку та пташку (Ромашка)
5. Головна героїня казки Ушинського «Витівки старої зими»
-Ключове слово-КАЗКА
ІІІ. Актуалізація опорних знань
IV. Повторення та узагальнення змісту вивчених творів.
Студія «Інформаційна»
— Пригадайте авторів прочитаних казок.
«Бременські музиканти» |
|
«Витівки старої зими»
|
|
«Казка про старого гнома»
|
|
«Горбоконик»
|
|
«Ромашка»
|
|
«Казка про рибака та рибку» |
|
Робота зі змістом творів
Якоб і Вільгельм Грімм. «Бременські музиканти» (Мультик)
ФІЗХВИЛИНКА пісня «Нечего на свете лучше нету»
Ганс Крістіан Андерсен. «Ромашка»
(весела і сумна мелодія)
Яку казку обговоримо?
Який настрій ? Чому? Якби ви були автором? Якби я була автором……
Який настрій казки?
Захаріас Топеліус. «Казка про старого гнома»
Гронування
Характеристика гнома (добрий, дружелюбний, товариський, таємничий, чарівний, щедрий, вірний).
Характеристика Матса (добрий, товариський, працьовитий, говіркий, нечесний).
Олександр Пушкін. «Казка про рибака та рибку»
(аудіо запис казки)
Рибка
Баба
Дід
Море змінювалось так
Фізкультхвилинка
Петро Єршов. «Горбоконик»
Костянтин Ушинський. «Витівки старої зими» (звук завірюхи)
Робота в групах (парах)
Знайди відповідність
припоні
призвело до втрати дружби.
в подарунок трьох коней.
героїня втратила все, що отримала в
подарунок.
малеча і та її не боїться!
яка найбільше від усіх любила
бідну пташку і так хотіла її втішити.
хатині.
Знайди відповідність
Казка – вигадка, проте щось тут, браття, не пусте. О.Пушкін
3. Перевірка д.з (Учні показують їлюстрації і відгадуємо казки)
V. Рефлексійно-оцінювальний етап «Чемоданчик вражень»
Незакінчене речення
Мікрофон
дізнався … запам’ятав … зрозумів…
Дякую за роботу
Бажаю успіху
Ось і закінчилося наше ток-шоу. Подякуємо казкарям за казки, за те, що вчать нас робити правильний вибір та впевненіше йти по життю.
Оцінювання.
VI. Домашнє завдання
-Взяти інтерв,ю у батьків «Моя улюблена казка»
За бажанням (творче)
Склади кросворд
Обов’язкове
Склади свою казку