Урок-гра «Математичні гіганти»
Тема уроку «Ірраціональні вирази та рівняння»
Мета уроку: Навчити учнів застосовувати набрані знання на практиці; розвити в учнів логічне та образне мислення ; комунікативні здібності ; підвищити інтерес до розв’язування завдань підвищеної складності , виховувати почуття взаємодопомоги при розв’язуванні завдань, формувати творчу розвинену особистість.
Проникаючі в зоряні далі,
В таємниці земної кори,
Математика всіх закликає:
«Ти міркуй, фантазуй і твори»
Хід уроку:
Гра проходить у 8 етапів:
Перший етап
Розминка
Команди отримують листочки із завданням . За 7 хвилин потрібно розв’язати завдання, кожне правильне оцінюється в один бал. Складні завдання після перевірки вчитель показує на дошці.
1.Спростити вираз і знайти його значення при m=25 та k=9
Відповідь 20
2.Знайти значення виразу при х=1
Відповідь -2.1
3.Знайти значення виразу при х=0.49
Відповідь 0.7
4.Знайти значення виразу при
Відповідь 15
5.Обчисліть
Відповідь 9
6.Обчисліть
Відповідь 11
7.Обчисліть
Відповідь 4
[Видається завдання самому талановитому ]
Другий етап
Змагання учнів в категорії «найрозумніший»
Правильний розв’язок завдання на дошці оцінюється 3 балами.
Розв’яжіть рівняння:
Відповідь х=2,х=-4
Третій етап
Змагання учнів в категорії «Самий кмітливий»
[Видається завдання дешифрувальнику]
1.Що більше :
Корінь 2-го степеня з суми всіх цифр або корінь 3-го з їх добутка (1 бал)
2.Знайдіть ціле значення квадратичного кореня з трицифрового числа , одна з цифр якого дорівнює 4 (1 бал)
3. Що більше чи (1бал)
1. Відповідь добуток цифр = 0 тому корінь найменший
2.20,12, 18…
3.<
Четвертий етап
«Самий талановитий»
Зробити музичний кліп на 1 хв на тему «Степенева функція » Завдання видається після «Розминки». Час на підготовку 10 хв.(1-3 бали)
[Видається завдання художнику]
П’ятий етап Змагання учнів в категорії
«Дешифрувальник»
Завдання видається після другого етапу
Замініть букви цифрами так , щоб отримати вірний приклад на множення . Кожній букві відповідає лише одна цифра. Різним буквам не можуть відповідати однакові цифри. (3 бали
)
Шостий етап .
Змагання учнів в категорії «Фантазери»
Наступне завдання – назвати найбільшу кількість прислів’їв , приказок , дотепних висловів. Кожне прислів’я чи приказка має містити числа , математичні терміни тощо і оцінюються в 1 бал . Команди по черзі називають прислів’я. Робити паузи заборонено. Перемагає та команда , яка назве найбільшу кількість висловів.
Наприклад :
«Одна голова добре , а дві краще »
«Хвалькові – ціна 3 копійки»
«Сім раз відмір- один раз відріж»
«У семи няньок дитя без ока»
Сьомий етап
Змагання учнів в категорії «художник»
Видається завдання після четвертого етапу.
Малюнок художників складається з 3 цифр, або геометричних фігур ( оцінюються в 0-5 балів)
На листочку художники роблять наброски малюнка. Поки художник малює своє творіння на дошці учні розв’язують приклад:
У художника Богданова-Бєльського є картина «Усна лічба». На ній зображені учні сільської школи які усно розв’язують важкий приклад, записаний на класній дошці
Розвяжіть і ви цей приклад усно ( +1 бал)
Відповідь 2.
Восьмий етап
Підбивання підсумків гри і нагородження переможців