Урок - квест трудового навчання 8 клас
Тема: Проектування кухонного набору
Мета:
- навчальна: формування вмінь розв’язувати технічні задачі з проблемним змістом; дотримання правил техніки безпеки;
- розвивальна: сприяти розвитку критичного мислення; вміння конструювати; сприяти формуванню художнього смаку, творчого ставлення та естетичного підходу до роботи;
- виховна: виховання любові до прекрасного, самостійність, уважність.
Матеріально-технічне забезпечення: матеріали та інструменти.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевірка наявності учнів , підготовка їх до уроку.
ІІ Мотивація навчальної діяльності.
IІІ. Повідомлення теми, мети та завдання уроку.
– Тема нашого уроку звучить так «Проектування кухонного набору».
– Сьогодні на уроці вашим завдання буде спроектувати кухонний набір.
IV. Вивчення нового матеріалу (проходження квесту).
Сьогодні у нас буде урок- квест. На даний момент майстерня поділена на квест -точки. На кожній квест- точці є матеріали, які потрібні для виконання квестових завдань. У кожного з вас є опорний конспект (додаток 4) в якому ви бачите завдання, місце для виконання, та підрахунку балів. На кожній квест- точці знаходиться квест- карта (додаток 4) де записано завдання ,час виконання та бали кожної команди.
Учні проходять квестові завдання.
1.Склади пазли (дощечки). (1б)
2.Вправа «Ребус». (1б)
______________________
3.Вправа «Закінчити речення». (4б)
Властивість чинити опір проникненню іншого твердого тіла - _____________
Властивість чинити опір руйнуванню від механічних зусиль - _____________
Пиляння – це операція розділення деревинних матеріалів на частини за __________________________________________________________________
Неточне, не якісне виготовлення деталі, що робить її непридатною для подальшого використання - __________________________________________
4.Вправа «Равлик». (1б)
5.Вправа «Лото»(оздобити виріб). (1б)
6. Креслення виробу. (4б)
V. Підбиття підсумків уроку
Рефлексія
Вправа «Намалюйте як Ви себе почуваєте»
У кожного з Вас на парті лежить пустий кружечок, вашим завданням буде відобразити ті почуття, які були у вас на уроці.
У вас є 2 хвилинки і потім всі піднімають свої смайлики.
Дякую за урок мені дуже приємно з вами працювати!
Прибирання робочих місць.
Квест-карта
№ зуп |
Завдання |
Час на вик-ня |
Ком1 |
Ком2 |
Ком3 |
1 |
Вправа «Пазли» |
4 хв |
|
|
|
2 |
Вправа «Ребус» |
4хв |
|
|
|
3 |
Вправа «Закінчити речення» |
4хв |
|
|
|
4 |
Психологічний тренінг(всі) |
2хв |
|
|
|
5 |
Вправа «Равлик» |
4хв |
|
|
|
6 |
Вправа «Лото» |
8хв |
|
|
|
7 |
Ескіз виробу |
8хв |
|
|
|
8 |
Спортивна зупинка |
2хв |
|
|
|
Результат роботи учня над проектом «Виготовлення кухонного набору».
№ з/п |
Послідовність операцій |
Поопераційні ескізи |
Інструменти і пристосування |
1 |
Вибрати заготовку |
|
|
2 |
Розмітити деталі виробу |
|
Лінійка, кутник, циркуль. |
3 |
Випиляти деталі виробу |
|
Лобзик, ножівка |
4 |
Обпиляти деталі виробу |
|
Рашпілі, наждачний папір |
5 |
З’єднати деталі виробу |
|
Клей, шурупи, викрутка |
6 |
Оздобити виріб |
|
Фарба, лак |