Урок - квест " У пошуках скарбів образотворчого мистецтва"

Про матеріал
Цікавий урок - квест, який заохочує учнів до навчання, саморозвитку та вдосконалення в мистецькій галузі. Виховує почуття відповідальності та колективізму.
Перегляд файлу

«У пошуках скарбів ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА»

відкритий захід для учнів 5 та 6 класів з предмету

образотворче мистецтво

 

Мета:

навчальна: сформувати уявлення про образотворче мистецтво; активізувати творчу ініціативу, увагу, фантазію;

розвиваюча: розвивати творчі здібності та образне мислення учнів; стимулювати розвиток естетичних почуттів учнів.

виховна: виховувати інтерес до образотворчого мистецтва;

 

 

 Матеріали до заходу: паперова палітра, кольори фарб, клей, ножиці, кольоровий папір, малюнки з прикладами оптичних ілюзій, репродукції картин відомих художників,

 

1. Організаційний момент

Перевірка відсутніх, тд

2. Активізація навчального процесу

 

Хід заходу

 Вчитель:

 - Ми вітаємо вас на нашому конкурсі! Сьогодні ми з вами проведемо змагання між командами 6  та 5 класу. А для цього ми  відправимося в подорож до країни, назва якої «Образотворче мистецтво». Шлях у нас буде довгий, але цікавий. Подорожуючи до цієї країни, на кожній зупинці у вас будуть певні випробування. За успішне виконання кожного завдання ви будете отримувати кольори до своєї чарівної палітри. І лише та команда, яка назбирає найбільше кольорів, зможе отримати звання «Кращих знавців образотворчого мистецтва».

 перша команда отримує назву «Пензлики», а друга - «Олівці».

 Давайте привітаємо журі нашого конкурсу.

 Отож, вирушаємо у подорож.

 

 

Pit Stop 1.«Відімкни таємничу скриню»

Логічна задача

682 – правильна одна цифра і знаходиться в правильному місці.

614 – правильна одна цифра, але знаходиться в неправильному місці.

206 – правильні дві цифри, але обидві розміщені не на своєму місці.

738 – всі цифри неправильні.

780 — правильна одна цифра, але знаходиться в неправильному місці

C:\Users\Admin\Desktop\f-108.jpgG:\key.gif

Діти підбирають ключ та код, «відмикають» скриньку і отримують перший шматочок мапи маршруту, де буде вказано наступну зупинку та завдання. На зворотній стороні мапи , як винагорода, один колір зі спектру кольорів.

Як побачиш: на картині

Намальована хмарина,

А під нею квітне гай,

Чи вирує водограй,

Чи безмежне море синє,

Чи садок вишневий наш —

Мусиш знати, що картина

Називається ... (Пейзаж).

Ця техніка виникла в Європі наприкінці 14-на початку 15 століття.  Назва цього виду мистецтва походить від англійського слова  quill — «пташине перо».

Pit Stop 2. «Подорож в пейзаж» .

 Команди повинні виконати роботи  у техніці «квілінг». Кожна команда

          отримує заготовки робіт.

Спеціально організований і періодично діючий ринок продажу товарів, майна з публічного торгу покупцеві, який запропонував найвищу ціну. Може проводитись як у вигляді зібрання продавців і покупців в одному місці, так і в інтернеті.

Pit Stop 3.«Аукціон».

        Заздалегідь підготовлені «лоти», що розігруватимуться під час гри: у цьому випадку – зображення історико-культурних пам’яток романського та готичного стилів, що виводяться на екран (або як ілюстрація). Вчитель виставляє один із «лотів» на «продаж» і пропонує учням розпочати «торги». Кожен із школярів називає одне речення, що описує запропоноване зображення. Виграє той, чия «пропозиція» залишиться без доповнень.

Щоб відгадку віднайти

Треба в інтернет зайти

В пошуку введи :  10 найскладніших загадок про мистецтво globalquiz.org

І відгадку вмить знайди!

 Pit Stop- сієста 4. «Айтишніки».

Тут знадобляться телефони, щоб ввести адресу і знайти на певній сторінці

правильну відповідь.

Безалкогольний прохолоджувальний напій, який став найкоштовнішим брендом у світі.

https://www.ebrd.com/ru/news/2015/1395245770211.html

Від 1998 року мармурові статуї у Гарвардському університеті закривають на зиму. Навіщо?

                               а) для охорони від морозів;

                               б) від птахів

                               в) від кислотних дощів;

                               г) від графіті.

10 найскладніших загадок про мистецтво globalquiz.org

Хто розробив логотип Чупа-чупс?

                               а) Енді Уорхол

                               б) Сальвадор Далі

                                в) Пабло Пікассо

                                г) Василь Кандінский

 

Одяг  який виник як робочий , у 1950х роках. Історичними брендами є Levi's і Wrangler. Сьогодні є дуже популярним повсякденним одягом різноманітних стилів і кольорів, поширеним у всьому світі.

Щоб зробити виріб цей

Не потрібно 100 речей

Нам потрібен лиш папір

Й дві руки – це весь набір!

Pit Stop 5.« Оригамі ».

Учні знаходять виріб у техніці « ори гамі»( 1 команда «жабка», 2 команда «краб»)

 і мають виготовити такий же виріб (дозволяється розкладати готовий зразок)

Камінь

Дерево           ?

Глина

Pit Stop6. « Скульптор».

Пропонується  3 коробки. В середині кожної коробки знаходиться шматочок виду скульптури:  контр рельєф, барельєф, горельєф . Учні мають так само виготовити шматочок представленого виду і помістити в ту ж коробочку де і зразок.

А тепер, ти розімнись

Посміхнись і нахились

Що не видно ту підказку?

То присядь- побачиш зразу ж!

Pit Stop 7.«Історик-архівіст».

Перед школярами ( на картці) історичний текст, ніби фрагмент давнього літопису. Він пошкоджений, тому наявні пропуски в тексті. Учні мають заповнити ці пропуски.

Пригадайте жанри мистецтва:

1.« Джоконда», Леонардо да Вінчі  -                                           Портрет   

2.« Чорний квадрат» ,Малевич                                                  Абстракція

3.« Сояшники», Клод Моне –                                                      Натюрморт

4.« Зоряне небо»,  Вінсент ван Гог –                                          Пейзаж

5.« Буря біля скелястого берега», Клод Жозеф Верне –             Марина

6.«Ранок у сосновому лісі», Іван Шишкін і Костянтин Савицький    Анімалізм

7.Фреска Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря»                                       Релігійний

8.Ілля Рєпін. «Запорожці пишуть листа турецькому султану»  -           Історичний

9.Володимир Маковський. «Ярмарок в Полтаві» -                                   Побутовий

 

Пригадайте види мистецтва:

1.Лінія, що розділяє полотно на 2–і частини …                              Лінія горизонту

2.Початкова стадія написання картини…                                        Ескіз

3. « Батьківщина – мати»( Київ) …                                                   Скульптура

4. Ейфелева вежа…                                                                              Архітектура

5. Петриківський розпис…                                     Декоративно-прикладне мистецтво

6. Малюнок вугликом…                                                            Рисунок

7. Кольорова картина…                                                                 Живопис

8. « Бодька – бос всіх павуків…» Дзідзьо                                 Музика                                                                                       

9.   Вальс                                                                                        Хореографія

10. « Аватар» Джеймс Кэмерон                                                   Кіно

І наша кінцева  Pit Stop «Моє враження»

 На цьому наша подорож завершена. У вас на столі лежать жовті кружки, це  - пусті смайли. Вам потрібно зобразити на них, які емоції викликав у вас сьогоднішній урок. (учні виконують, прикладі смайлів на дошці).

( Розгляд та читання написаних вражень ). Після закінчення всіх конкурсів журі підводить підсумки гри.             

 

Підсумок уроку.

 Ведучий.

 -  На цьому наша подорож завершена. Команда переможець отримує грамоту «Найкращі знавці образотворчого мистецтва». Спасибі всім за увагу та участь. До побачення!

 

 

docx
Додано
26 березня 2020
Переглядів
2460
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку