ТЕМА. Обчислення площі прямокутної ділянки. Прості та складені задачі на знаходження площі прямокутника.
МЕТА: удосконалювати вміння обчислювати площу прямокутної ділянки та розв’язувати складені задачі на обчислення площі прямокутної ділянки; закріплювати вміння розв’язувати складені задачі, подібні до задач на спільну роботу; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пам'ять;
виховувати організованість і дисципліну розумової праці дітей, повагу до робітничих професій.
ТИП УРОКУ: комбінований
ОБЛАДНАННЯ: презентація, картки, схеми, малюнки.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок
Всіх покликав на урок
То ж давайте привітаймось
Добрий день.
-
Налаштуйтесь на роботу. Урюк у нас буде незвичайний, бо ви сьогодні будете не просто учнями... Але про це дещо пізніше (прийом інтриги)
П. Перевірка домашнього завдання.
-
Запишіть значення виразів з № 606 у порядку зростання, знайдіть суму найбільшого і найменшого числа. Перевірте, (на слайді відповідь - 318 377)
-
Запишіть вираз до задачі № 607, щоб вона розв’язувалась двома діями. Про що дізнаєтесь у другій дії?
-
Прочитайте повну відповідь до задачі.
-
Чим відрізняється периметр від площі?
-
Що таке ар?
ІІІ. Каліграфічна до хвилинка.
-
Записати найбільше і найменше шестизначне число, використовуючи цифри 2, 0. Записати попереднє, наступне число до кожного.
222 222; 200 000
ІV. Повідомлення теми уроку.
-
Сьогодні ми будемо закріплювати тему «Площа».
-
Людям, яких професій треба вміти вимірювати площу?
V. Мотивація. Створення ситуації успіху
-
Давайте уявимо, що ви вже стали дорослими і вибрали одну з будівельних професій, які звичайно ж пов’язані зі знаннями про площу. Професії ці дуже важливі, адже багато з того, що нас оточує, створено саме руками будівельників. Сьогодні ви будете архітекторами, мулярами, малярами, а отже розв’язуватимете геометричні задачі. А для цього потрібно підготуватись.
VІ. Актуалізація опорних знань.
1. Математичний диктант.
-
запиши числа цифрами: сімсот тридцять тисяч п’ятсот два, сто сорок тисяч п’ять; двісті три тисячі двісті три;
-
600 збільшити на 9 і результат зменшити у З рази;
-
суму чисел 90 і 60 збільшити в 10 разів;
-
на скільки 9 т більше, ніж 9 кг; 10 м більше, ніж 10 см?
2. Гра «Мовчанка».
3. Фронтальна робота.
-
Довжина прямокутної ділянки 10 м, а ширина - на 2 м менша. Знайти площу цієї ділянки.
-
Знайди периметр та площу квадрата зі стороною 8 см.
-
Площа квадрата 49 см2. Знайди довжину його сторони.
4. Робота з підручником (усно).
-
№ 609 (в парі)
-
№ 611 (в групі).
VП. Розвиток математичних умінь учнів
1. Геометричний бліц
-
Скільки вершин у п’ятикутника?
-
Яке слово зайве? (ромб, коло, куб, трикутник)
-
Які геометричні тіла ви знаєте? (куб, паралелепіпед, піраміда, куля)
-
Периметр - це ...
-
Щоб знайти площу прямокутника, потрібно ...
-
Периметр квадрата 24 см. Яка довжина однієї сторони?
-
Довжина прямокутника 10 м, ширина -4 м. Знайти площу цього прямокутника.
-
На яблуні 50 яблук, на вербі на два менше. Скільки всього яблук на деревах?
(За кожну правильну відповідь дитина отримує один бал).
2. Перше завдання:
-
Уявіть себе архітекторами. Чим вони займаються?
-
Ми будемо освоювати будівельні професії на території зоопарку. Працюємо за технологією «Два - чотири - всі разом»
-
Таке завдання: Побудувати зимовий вольєр для копитних тварин. Фасад має квадратну форму і стороною 15 м і висотою 3 м. Скільки потрібно блоків для цієї стіни, якщо площа бічної поверхні блоку 450 см2?
-
1500-300 = 450000 см2;
-
450000 : 450 = 1000 шт.;
Оцінюємо: якщо все правильно - 2 бали.
Одно помилка — 1 бал,
Неправильно - 0 балів.
-
Маляри. Потрібно пофарбувати дах вольєру, довжина якого 15 м, а ширина -6 м. Скільки потрібно фарби, якщо на фарбування 1 м2 даху іде 200 г фарби?
-
15-6 = 80 м2
-
200 • 80= 16 000 г (16 кг)
Взаємоперевірка.
-
Поставте 2 бали своєму сусіду, якщо задача розв’язана правильно.
-
Після фарбування потрібно відпочити.
Фізкультхвилинка
-
Муляри. Ось для вас завдання. До вольєру побудували під’їзну дорогу з плит, довжиною 30 м і шириною 6 м. Тротуар займає 1/6 частину площі дороги. Яку площу займає проїжджа частина?
-
30-6 = 180 м2 - площа дороги;
-
180 : 6 = 30 м2; - площа тротуару;
-
180-30 = 150 м2.
(Учень виконує біля дошки.)
Оцінювання.
-
Розв’язання задачі № 618
- Вольєр побудований. В нього заселили зебр і лам.
Лама - південноамериканський ссавець родини верблюдових, одомашнений індіанцями Анд. Висота дорослого самця до 120 см. Головною ж цінністю лами для людини є її прекрасна вовна, що широко використовується в легкій промисловості.
Зебра - група коней, що включає види: зебра рівнинна, зебра пустинна і зебра гірська.
-
Треба допомогти працівникам зоопарку заготовити для них корм.
Загальна маса сіна на ? днів
|
Маса сіна на 1 день
|
Кількість
днів
|
Всього сіна
|
|
450 кг
|
|
7
|
14 кг
|
Зебрам
|
|
2
|
8 кг
|
Ламам
|
Складання короткого запису. Короткий аналіз.
-
Запишіть розв’язання задачі з поясненням (перевірка).
Самооцінка. За правильне розв’язання задачі - три бали, помилка в обчисленні - два бали, без пояснень - один
-
Усне завдання на розвиток логічного мислення.
- Площа квадратів 24см2,16см2. Знайти площі заштрихованих фігур.
За правильне розв’язання задачі - три бали, помилка в обчисленні - два бали.
VПІ. Підсумок уроку.
Інтерактивна гра «Мікрофон». Рефлексія
-
Так як обчислити площу прямокутника?
-
А для чого потрібно вміти знаходити площу прямокутника?
-
Які завдання ви виконували із задоволенням?
-
Які завдання видалися вам важкими?
-
Який настій супроводжував вас протягом уроку?
IX. Домашнє завдання.
-
Обчислити площу підлоги своєї кімнати та загальну довжину плінтусів у ній.
-
№ 614
Узагальнення результатів самооцінювання.