Позакласне читання, де учні розширюють знання про створення книги; вчаться орієнтуватися в книзі; розвивають мовлення, увагу, мислення;
виховується бажання читати книги, бережливо ставитися до них.
Позакласне читання 3 клас.
Тема: Ці милі, добрі книги.
Мета: розширити знання учнів про створення книги; вчити орієнтуватися в книзі; розвивати мовлення, увагу, мислення; виховувати бажання читати книги, бережливо ставитися до них.
Хід уроку.
Організаційний момент.
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми будемо говорити про дуже поважну особу. А хто це, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку:
Япотрібна людям всім:
І дорослим, і малим.
Розуму людей учу
А сама завжди мовчу. (Книга)
Так, сьогодні ми будемо говорити про книги. Книг є на світі багато. Вони різняться між собою змістом, розміром, оформленням. Книга розмовляє з людьми різного віку, різних професій. Вона стає другом і порадником у житті кожної людини на все життя.
Мовна розминка.
Як краплин у Дніпрі,
Як зірок угорі,
Як листви на гіллі –
Є великі й малі, є легкі і важкі
На полицях, в столі- наші друзі книжки.
Словникова робота.
Робота з виставкою книг.
Сьогодні ми не уявляємо життя без книги. Адже стільки цікавого можна дізнатися із книги. На перерві ви уже розглядали книги, якіє у нас на виставці. Зверніть , будь ласка увагу на обкладинку в книжці. Вона буває м’яка, або тверда. У давнину обкладинку виготовляли із шкіри, прикрашали малюнками із золота. Зараз виготовляють із різного картону. На титульній сторінці завжди друкують прізвище автора, назву, а внизу – видавництво, місце і рік видання.(на прикладі однієї з книг все це демонструється).
На зворотній сторінці є анотація, тобто – коротка розповідь про книжку, її зміст, автора, героїв. Прочитавши анотацію, людина може дізнатися про що розповідається в цій книзі.
Читання учнями декілька анотацій.
Гра « Мікрофон».
Давайте зараз пригадаємо все те, що ми уже знаємо, що уже вивчали про те, як взагалі з’явилася книга.
(розповідь учнів)
Опрацювання тексту Остапа Вишні «Любіть книгу».
Читання вчителем. (Яке гасло склав Василько про книгу?)
Читання учнями ланцюжком.
Бесіда за змістом тексту:
-Як Василько спочатку поводився з книгою?
-Який сон снився Василькові?
-Як після цього сну став Василько відноситися до книги?
Вибіркове читання.
Що робили з книжкою – Васильком Оленка, Маша, Вова?
Зачитати гасло про книгу.
Хвилинка поезії.
(Учні декламують вірші про книгу).
Робота в групах.
Скласти приказку і пояснити її.
Ігр. Книга для розуму, що теплий дощик для посіву.
ІІгр. З книгою жити – з добром дружити.
ІІІгр. Книги не люблять, коли їх шанують, а люблять, коли їх читають.
Відновити вірш.
Ігр. В кожнім домі, в кожній …… -
У містах і на селі, -
Хто ….. вже читати,
Має книжку на столі.
Дружба з …… - це свято
Не було б його у нас
Ми не знали б так …..
Про …… і давній час.
(навчився, багато, хаті, новий, книгою)
ІІгр. Я – це світ, а світ став мною
Ледь ….. сторінку!
Можу в ….. книги я
Миттєво …. !
Віршем і прозою кажучи,
Малюнком і ….. ,
Сторінки книг ведуть мене
Чарівними …. .
(перетворитися, шляхами, відкрив, словами, героя)
ІІІгр. Ти уяви собі на мить,
Як би жили ми без ….. ?
Щоб …. Учень,
Якщо не було б книг,
Якщо б все ….. разом.
Що писалося для дітей:
Від …… добрих казок
До …. повістей.
(робив, веселих, книг, чарівних, зникло)
Гра «Перевтілення».
Уявимо , що ви всі – книги шкільної бібліотеки.Складіть , будь ласка, звернення до учнів школи, як треба поводитися з книгою.
(зверення записуються на дошці)
Підсумок уроку.