Урок Анатолій Дімаров"Для чого людині серце".

Про матеріал

Розширити уявлення про жанр літературноЇ казки; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв"язне мовлення;виховувати доброту, чуйність.

Перегляд файлу

Гайворонське НВО №2 Загальноосвітня школа-гімназія I-III cт.”

 

 

 

 

 

 

 

Анатолій Дімаров

 

 

 

«Для чого людині серце.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Гайворон-2018

Мета:розширити, уявлення учнів про жанр літературноі казки;   вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити визначати персонажів твору ;розвивати зв`язне; мовлення; вміння аналізувати,узагальнювати, робити висновки; виховувати доброту, чуйність.

 

Хід уроку

 

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. 

ЕМОЦІЙНЕ НАЛАШТУВАННЯ

ПРОЛУНАВ ДЗВІНОК,ПОЧИНАЄМО УРОК                

З ЧАРІВНОІ КАЗКИ, МАМИНОІ ЛАСКИ.  

УСПІХІВ ВСІМ.—МОІ ПОБАЖАННЯ,

ОТ І НАСТАВ ЧАС ДЛЯ ЧИТАННЯ.

 

ДЕВІЗ ТЕПЕР ПРИГАДАЙМО І УРОК РОЗПОЧИНАЙМО

ВИРАЗНО—ЧИТАЄМО,

ЧІТКО ВИМОВЛЯЄМО,

МОВЛЕННЯ СВОЄ РОЗВИВАЄМО

ВПРАВА «ОЧІКУВАННЯ»   

-А чого кожен із вас чекає від уроку?

-Хто очікує на уроці отримати нові знання, покажіть червоний кружечок.

-Якщо чекаєте цікавого спілкування,зелений.

-Хто очікує отримати гарні оцінки за свої досягнення-синій.

-А хто ще не визначився жовтий.

Мені приємно,що майже всі очікують отримати---------.

2.Актуалізація опорних знань.

Робота над скоромовкою.

Щоб чітко звуки вимовляти

Треба скоромовку пригадати(за сонечком)

Казка бігла через ліс,

Та впіймав іі там лис.

Чим би лиса задобрити,

Щоби казочку звільнити

Робота  з деформованим прислів`ям.

Вітерець пролітав всі слова порозкидав.

Тож і ви часу не гайте приказку складайте.

Розуму в них багато,Казки,а,маленькі

Бліц-- турнір

-

-Як називається твір, у якому обов`язково є щось чарівне фантастичне?

---Які  існують дві окремі групи казок?

--Чим вони відрізняються?

Завдання уроку.

--Сьогодні ми почнемо ознайомлюватись з літературними казками українських письменників

--збагачуватимемо свою мову новими словами виразами;

---розвиватимемо мовлення;

--вчитимемось робити добро.

Літературні казки  ,  навідміну від народних мають автора.У цих казках описуються незвичайні подіі,дивовижні перетворення. З деякими літературними казками письменників світу ви вже знайомі. Це «Дикі лебеді» і»Дюймовочка»-Г.Х.Андерсена,»Попелюшка» і «Кіт у чоботях»-Ш.Перро,»Білосніжка і семеро гномів»-брати Грімм

3.Мотивація навчальної діяльності.

Розгадування загадки

Все життя воно в нас б`ється

Бува радіє, бува сміється ,

Інколи плаче,часом сумує

Світить як сонце і всіх нас дивує

Здогадались вже що це.

ЦЕ ЛЮДСЬКЕ ГАРЯЧЕ ….(СЕРЦЕ)

ТЕМА НАШОГО УРОКУ ЗАПИСАНА НА ДОШЦІ:

«РАЗ ДОБРОМ ЗІГРІТЕ,НАШЕ ….ВІК НЕ ПРОХОЛОНЕ»

--ЯКОГО СЛОВА НА ВАШУ ДУМКУ НЕ ВИСТАЧАЄ?.

--ЦЕ ОРГАН ТІЛА ЛЮДИНИ (МАЛЮНОК)

СТИСНІТЬ СВОЮ ЛІВУ ДОЛОНЬКУ В КУЛАЧОК.ОСЬ ТАКЕ ЗАВБІЛЬШКИ ВАШЕ СЕРДЕНЬКО. ПОСЛУХАЙТЕ ЯК ВОНО Б`ЄТЬСЯ.

--СЕРЦЕ ЦЕ ЩЕ І МІСЦЕ ЗОСЕРЕДЖЕННЯ ПОЧУТТІВ ІПЕРЕЖИВАНЬ,СИМВОЛ ЛЮБОВІ,ПРИХИЛЬНОСТІ,ДОБРОТИ.

АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ

--НАЗВІТЬ СЛОВА,ЯКІ СПАДАЮТЬ ВАМ НА ДУМКУ,КОЛИ ВИ ЧУЄТЕ СЛОВО СЕРЦЕ.

--(ДУША,ЛЮБОВ,ЖИТТЯ, ПОЧУТТЯ, ЛЮДИНА, ОРГАН, ДОБРО, РАДІСТЬ, ДВИГУН., КРОВ)

--ДІТИ,А ЧОМУ ВИ ПОВ`ЯЗАЛИ СЛОВО СЕРЦЕ ЗІ СЛОВОМ ЖИТТЯ?.

БО ДОКИ СЕРЦЕ`ЄТЬСЯ ,ЛЮДИНА ЖИВА.

--ЩО С

ТАНЕТЬСЯ З ЛЮДИНОЮ,ЯКЩО ІІ СЕРЦЕ РАПТОМ ПЕРЕСТАНЕ БИТИСЬ.(ВОНА ПОМРЕ).?

--- Так ,на жаль,як тільки зупиниться серце людини,вона перестане існувати.

Вправа « обери позицію»

Уявіть,що вчені винайшли серце без почуттів,яке здатне працювати вічно.Хто вважає ,

що,краще жити вічно з винайденим ученими серцем , позбавленим почуттів,покажіть червоний» світлофор.»

--А хто думає,що краще жити зі справжнім ,сповненим людськими почуттями серцем .покажіть  зелений «світлофор».

--Я зрозуміла вашу позицію.Можливо хтось із вас змінить свою думку протягом уроку, бо ми сьогодні будемо читати казку А. Дімарова.

--А яку,дізнаєтесь,коли відновите слова: А.Дімаров «лДягочодинілю персе.»

4.Сприймання нового матеріалу

1.Повідомлення учнів.

Група»Біографи » підготували  довідку про життєвий шлях А.Дімарова.

2. Ознайомлення з твором.

--Прочитайте назву казки.

--На що схожий заголовок?.

--Прочитайте його питальною інтонацією,а потім розповідною.

3.Словникова робота.

Перед читанням казки попрацюємо з словами (повторити «луною»)

Вагаючись-

Крижане-

Жевріючи-

Дошкулити-

Ринутися-

У розпачі-

4.Чтання казки.

а) вчитель

б) учні,вчитель (2 ч. діалог)

гарно читає. в )учень який

5. ,БЕСІДА

1)Чи сподобалась вам казка?.

2)Які персонажі діють у казці?

 

3)Щ о викликало сумні почуття?

4) Що потрібно чоловічкові ,щоб стати справжньою людиною?

4.Тестування.-(в зошиті стр.20-взаємоперевірка)

5.Вибіркове читання.

Знайдіть і прочитайте:

1) Кого зустрівли чоловічки у своєму лісі?.

2) Що іх здивувало у цій звичайній дівчинці.?

3)   Які запитання ставили дівчинці дерев,яні чоловічки?

4) Як дівчинка пояснила чоловічкові,що таке серце?

 5)  Знайдіть,яким було зле серце.

6)А серце байдужої людини?

7)Прочитайте, яким було серце ,яке дбало тільки про себе?

8)А доброі людини?

9)Прочитайте, що сталося з серцем чоловічка від розпачу?

--Чи вдалося врятувати хлопчика?

Час настав для відпочинку,розпочнемфізкуль хвилинку.

5.Усвідомлення отриманих знань.

1.Вправа «Коло думок»

--Як ви розумієте слова лікаря про те,що люди мають різні серця?

По міркуйте,яким був би кінець казки,якби  дерев,яний чоловічок вибрав якесь інше серце?

--Чи можна вважати дерев,яного чоловічка героєм?

--Чи можна зустріти в сучасному житті випадки самопожертви?

(пожежники,правоохоронці,учасники АТО)

--Чому цей твір є казкою?

2.Робота в групах.

1.група.  Прочитати прислів`я,роз`єднавши слова.

-Яке з них виражає головну думку?

Щоробитьсяв серці,знаєтількисерце.

Раздобромнагрітесерцевікнепрохолоне.

Головамаєслухатисерце,асерце-голову.

2.група  Мовнологічне завдання.

Відтворити послідовність казки.

План

*Життя чоловічка з серцем.

*.Плем`я дерев`яних чоловічків.

*Незвичайна гостя.

*Полум`яне серце зігріває хлопчика.

*Лікар що міняє серця.

*Не легкий вибір.

3.Група «Визнач характер»

Скласти характеристику дерев`яного чоловічка.

Слова:жорстокий, милосердний. співчутливий,безсердечний,добрий,хитрий,здатний на самопожертву,розсудливий,заздрісний,чуйний,байдужий.злий.

6.Підсумок уроку.

1. Вправа»Займи позицію»

Повернімося до питання, на яке намагалися дати відповідь на початку уроку.Якщо ви вважаєте.що краще жити із справжнім серцем.то засвітіть зелений «Світофор»,а якщо краще жити з серцем без почуттів—червоний.

2. Роботаз «Сердечками доброти».

--Які скарби містить у собі серце доброі людини ?

--У вас на парті є маленькі сердечка.

Напишіть,який скарб ви йому даруєте.(прикріплюють сердечка у велике серце).

Я думаю,що з таким кожна людина пізнає багато чудових  почуттів.

Давайте зробимо коло.Заплющіть очі,подумайте про людей,які вас люблять .Ваші серця сповнені любов,ю і ніжністю.Подаруйтеіх іншим людям,та один одному.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

docx
Додано
20 березня 2018
Переглядів
1175
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку