Розробка уроку історії
6 клас
Тема: Античні міста-держави в Північному Причорномор'ї
Вчителя історії
КЗ «Гуляйпільська спеціалізована
загальноосвітня школа І – ІІІ ст.»
Коростильова В.В.
2012 р.
Історія 6 клас
Тема: Античні міста-держави в Північному Причорномор'ї
Мета: Перевірити знання учнів про розвиток грецької культури.
Забезпечити засвоєння знань про античні міста-держави Північного Причорномор'я та причини їх заснування, суспільне господарське та духовне життя в колоніях.
Розвивати навички встановлення причинно-наслідкових зв’язків, виділення головного.
Виховувати інтерес до вивчення історії.
Тип уроку: комбінований урок
Обладнання: комп’ютер, інтерактивна дошка, підручник.
Хід уроку
І. Організаційний момент
-
Перевірка явки учнів на урок.
-
Визначення готовності класу до початку уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
-
Усне опитування:
-
Чому грецьке мистецтво прийнято називати класичним?
-
Які типи колон використовували грецькі архітектори?
-
Назвіть найвідоміших грецьких скульпторів.
-
Як відбувалися театральні вистави?
-
Розкажіть коротко про зміст комедії Аристофана "Птахи".
-
Що ви дізналися про олімпійські змагання?
-
Як відбувалося навчання в грецьких школах.
-
Аналіз і оцінювання рівня виконання домашніх завдань.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
-
Мотивація навчальної діяльності.
-
Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Актуалізація опорних знань
Що таке поліс?
Що означає поняття аристократія?
Розкрийте зміст поняття демос.
-
Опрацювання нової теми.
-
З’ясування змісту основних понять теми.
Метрополія - місто, переселенці з якого засновували нові поселення-колонії.
Колонія - поселення, утворене внаслідок массового переселення громадян з одного місця на нові землі.
-
Фронтальна перевірка рівня засвоєння понять.
-
Вивчення основних причин заснування грецьких колоній та взаємозв’язків між колоніями і метрополіями. За допомогою опорних схем.
-
Вивчення основних напрямків колонізації за допомогою карти.
-
Перегляд відеофільму про Ольвію з послідуючим розвязуванням тесту, заздалегідь розданого дітям.
-
Робота з підручником (самостійне опрацювання матеріалу про Херсонес і Пантікапей)
-
З’ясування рівня первинного засвоєння матеріалу
Гра "Мозковий штурм"
Інструктаж до гри:
-
Клас поділяється на 2 групи.
-
1 група опрацьовує матеріал підручника про Херсонес, 2 група опрацьовує матеріал підручника про Пантікапей
-
Кожна група обирає капітана, який буде відповідати на запитання, підготовлені членами команди.
-
Оцінюється відповідь капітана і найкраще питання.
IV. Закріплення
-
Що таке поліс?
-
Назвіть міста - колонії Північного Причорномор’я.
-
Чому ці міста називаються колоніями?
-
Покажіть на карті метрополії.
-
Поясніть, що означає поняття метрополія?
V. Підсумок по уроку.
Що нового ви дізналися на уроці?
Історія якого міста вам запам’яталася більше, чому?
Чому можна було б повчитися у жителів давньогрецьких колоній?
VI. Домашнє завдання
-
Опрацювати записи в зошиті
-
Опрацювати § 37 та питання на ст. 180
-
Відшукати в інтернеті ілюстрації до теми.