На уроці поєднано фронтальну, парну та індивідуальну роботу на етапі вивчення нового матеріалу . Вимови слів з апострофом перед я, ю, є, ї, навчання поділу слів з апострофом на склади для переносу, опрацювання вимови слів, які пишуться без апострофа. За допомогою вищезгаданої структурно-логіної схеми ефективно здійснюється диференційований підхід до навчання діяльності школярів.
Урок української мови
2 клас
Апостроф. Вимова слів із
апострофом. Поділ слів з
апострофом на склади для переносу.
Опрацювання вимови слів, які пишуться з апострофом.
Мета: вдосконалювати вимову слів з апострофом перед я, ю, є, ї. Навчати ділити слова з апострофом на склади для переносу, опрацьовувати вимову слів, які пишуться без апострофа, програмові слова, виховувати культуру письма.
Обладнання: картки плану уроку, малюнки членів сім'ї, казкові герої, картки Для індивідуальної, парної, групової роботи; Орфографічні словники, підручник. «Українська мова» за редакцією М. Д. Захарійчук.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Пролунав уже дзвінок
Починаємо урок
- Діти скажіть, якими ми будемо на уроці:
Отже, якщо ми будемо такими, то проведемо:
II. Актуалізація опорних знань
бю пю вю мя ря фя
б'ю п'ю в'ю м'я р'я ф'я
Зошит свій я відкриваю,
Правильно його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно не зігнусь.
Буду гарно працювати,
До роботи я берусь.
* Загадка
Цифра ця усім говорить,
Скільки днів до тижня входить. Поряд стане буква «я»
То це буде вже ... (сім'я)
3. Робота над програмовим словом метро.
Написання слова метро потрібно запам'ятати.
4. Проблемні питання.
* Диктант.
б, п, ч, в, м, к, р, ф, л
а, ю, є, ї, о, я
III. Повідомлення теми і мети уроку.
Я такий же, як знак розділовий
І відомий шкільній дітворі,
Та в словах української мови
Я пишусь не внизу, а вгорі
- Хто сьогодні на уроці буде гарно працювати, отримає дарунок від мене - мій
автограф «Відмінно! Я б не зумів зробити краще!»
На уроці ми будемо закріплювати знання про вживання апострофа.
IV. Узагальнення і систематизація знань. Диференціація на поєднання фронтальної, парної, індивідуальної роботи.
1. Фронтальна робота
* Спишіть слова буряк, ім'я, м'язи, ряст розподіляючи їх у дві колонки з апострофом і без апострофа
ім'я буряк
м'язи ряст
Солов... ї, р...ясно, хлоп...ята, л... юди, п... ютъ, цибул...я.
(Перевірка, оцінювання)
о Виписати зі словника ст.. 38 три слова з апострофом.
о Впр. З, ст. 59. Виписати слова, поставити апостроф
(Перевірка, оцінювання)
- А зараз зробимо хвилинку відпочинку і запам'ятаємо слова з апострофом
Раз, два - всі пірнають
Три, чотири - виринають.
П'ять, шість - на воді
Кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім - що є сили
Всі до берега поплили.
Дев'ять, десять - тихо сіли,
Щоб сусіда не заділи.
5. Робота в групах. Гра «Чарівне коло».
Група хлопчиків
Група дівчаток
п м пам здоров
язка в бур солов
я cім ї ять
є який я ян
(Перевірка, оцінювання)
6. Записані слова поділити для переносу.
* Записати у зошит.
Дівчатка зачитують свої слова, а хлопчики свої. Це слова попереднього завдання.
(Перевірка, оцінювання)
7. Вправа «Займи позицію»
У дітей на партах картки зі словами м 'ята, п 'ютъ, м 'яч, моряк, буряк, цвях. На дошці малюнок хлопчика Апострофа. Учні зачитують слова, якщо вважають, що треба писати апостроф підходить до малюнка хлопчика Апострофа, якщо ні - збираються в іншу групу.
* Метод «Прес»
- Доведіть свою думку, щодо написання слів. Використовуйте опору.
Я важаю... Тому що... Отже...
о Із орфографічного словника виписати 5 слів зробити звуковий аналіз, поділити слова для переносу.
о Вправа ст.59
1