Тема:Астрід Ліндгрен «Малий і Карлсон,що живе на даху».
Мета:-ознайомити учнів з творчістю шведської письменниці Астрід Ліндгрен;
-удосконалювати навички читання;
-сприяти засвоєнню змісту казки;
-вправляти учнів у виразному читанні діалогів;
-розвивати зв язне мовлення,образне мислення,творчу уяву;
-виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
- Дзвоник ось вже пролунав.
Він сигнал нам всім подав.
Тож і ми часу не гаймо.
І урок розпочинаймо.
- Який у вас настрій?
- Усміхніться до мене,поділіться гарним настроєм з товаришем.
-Я дуже хочу,щоб такий настрій був у вас протягом уроку.
Тож нині завдання на уроці такі:
Не просто слухати,а чути.
Не просто дивитися,а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
2.Мовленнєва розминка.
3.Перевірка домашнього завдання.
4.Повідомлення теми і мети уроку
1.Робота з прислів’ями (по парам)
Без вірного друга старих не забувай.
Людина без друзів- велика туга.
Нових друзів май- як дерево без коріння.
Пояснити їх значення.
2.Гра «Дешифрувальник»
1,22,23,21,12,6 16,12,18,6,4,21,7,18
(Астрід Ліндгрен)
Слайд
3.Біографічна довідка.
Опрацювання статті про Астрід Ліндгрен
Слайд
Гра «Рибки»
- Якою була майбутня письменниця у дитинстві?
- Як з явився твір під назвою «Пеппі Довгапанчоха»?
- Скільки повістей належать перу А.Л.?
4.Робота з назвою твору(асоціації)
Слайд
Слайд
«Малий і Карлсон»
4.Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу.
1.Виразне читання казки вчителем і учнями.
- Хто головні дійові особи казки?
2.Словникова робота
Мить вежу
Каміном щезнути
Вітальня поплескав
Листочки тюфтельками
- повправляйтесь в правильному читанні слів.
- доберіть синоніми до слів : мить,вежа,щезнути
Довідкове бюро
Вітальня-спеціально вмебльована кімната для приймання гостей;
Камін- кімнатна піч із широким отвором для палива та прямим димоходом.
Тюфтелька-страва,що являє собою підсмажені або тушковані кульки з м ясного або риб ячого фаршу.
3.Читання слів на картках- блискавках:Малий, Карлсон, Бетан, Боссе, Пелле.
Чому всі слова записані з великої букви?
4.Робота з підручником.
1)Читання оповідання «ланцюжком»
- За що Малий міг отримати від сестри 25 ере?
Фізкультхвилинка
2)Аналіз змісту прочитаного. Вибіркове читання.
- Які витівки не сподобались мамі?
- Як Малий розповів мамі про те ,що сталося?
- Як відреагували Боссе і Бетан?
- Як Малий почував себе без Карлсона?
- Де завжди пила каву сім я ?
- Що подобалося робити Малому?Чого він не любив?
- Яка пропозиція надійшла від сестри?
- Над чим замислився Малий?
3)Характеристика головних героїв. Визначення теми і мети.
4) Читання в особах.
5.Групова робота
1 група
Скласти прислів’я:
Дружба-як дзеркало друг-душу.
Яку дружбу заведеш розіб’єш-не складеш.
Де дружно таке й життя поведеш.
Сонце зігріває повітря там і хлібно.
2 група
Склади план:
План:
1.
2.
3.
3 група
Назва Це Склад Дії
Малий сестра 25 ере піде на футбол
Карлсон брат свою кімнату сумує за другом
Боссе вигадник моторчик зустрічається з
Хлопцем
Бетан хлопчик гострий язик живе на даху
-зафарбуй одним кольором,все що стосується одного героя.
4 група
Визнач істинні і хибні судження(+,-)
Малий любив каву,зате не любив сидіти з татом і мамою.
Сестра запропонувала хлопцю 25 ере.
Малий сидів у своїй кімнаті і без ніякої платні.
Як легко мати таку родину.
Найкращий у світі вигадник-Карлсон,що живе на даху.
Самий неприємний у світі звук-гудіння моторчика.
Вдома тільки Бетан…і її нова симпатія.
6. Домашнє завдання.
7.Підсумок уроку. Інтерактивна гра.