Тема. Добро добром згадують.
Матеріал до уроку. Ігор Калинець « Про що розповіли Незабудки»
Мета. Удосконалювати техніку читання прозових творів, насичених діалогами; виробляти навички чіткої й виразної вимови; вчити голосом, інтонацією передавати настрій дійових осіб. Виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання. Малюнки квітів (кульбаба, тюльпан, дзвіночок, бузок, волошки, ромашка, фіалка, незабудка) картки зі словами, малюнки гномів, чоловічків, квіти (5 штук) для групової роботи, мікрофон.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку.
І. Організаційний момент
Вчитель. Діти, давайте щиро та сердечно привітаємо один одного такими словами.
Вчитель: - Я всміхаюсь сонечку.
Учні: - Здрастуй золоте!
Вчитель: - Я всміхаюсь квіточці!
Учні: - Хай вона росте.
Вчитель:- Я всміхаюсь дощику
Учні: - Лийся, мов з відра.
Вчитель: - Друзям усміхаюся
Учні: - Зичу їм добра
Вчитель: - Тож поверніться і подаруйте посмішку своєму товаришеві.
Учні: Активними, уважними, розумними…
Вчитель: Я згідна з вами. Мені приємно вчити того, хто хоче вчитися.
- З чого починається кожний урок читання?
1. Розчитування
- Розчитування проведено методом прискорення.
Відкрийте художні книги. Почали.
(Діти читають 1 хвилину. Вчитель слідкує за годинником. Час вичерпався. Діти ставлять першу засічку. Повертаються до місця, де починали читати. Читають ще раз 1 хвилину. Ставлять другу засічку).
ІІ. Мовна розминка.
а) Робота з таблицею складів:
« Хто швидше» ( 2 учнів)
4 рядок
б) Чистомовка
ок-ок-ок сплету собі вінок.
ій-ій-ій біленькій деревій.
іль-іль-іль гнучкий вусатий хміль.
исток-исток-исток пахученький любисток.
інок- інок-інок безсмертний це барвінок.
ки-ки-ки цілющі васильки.
ина-ина-ина із гронами калина.
ашка-ашка-ашка ось ніжненька ромашка
альва- альва- альва яскрава гарна мальва
удки-удки-удки блакитні незабудки.
ивці- ивці-ивці красиві чорнобривці
в) Скоромовка
Флокси, флокси на фланелі.
Фартушок зацвів у Нелі.
Із шифону шарфик в Галочки,
А на нім рясні фіалочки.
г) Гра « Переплутанка»
Читання анаграм
с н і ж п і д н и к (підсніжник) а с т р а й (айстра)
н я т р о д а ( троянда) к а а л ф і ( фіалка)
ш о к в о л а ( волошка) г а р и т м а р к а ( маргаритка)
ц и с н а р ( нарцис) к а м ( мак)
т е м а з а н х р и ( хризантема) п а н т ю л ь ( тюльпан)
ш а к а м о р ( ромашка) а з к а н е д б у ( незабудка)
д) Розмовна хвилинка.
Вчитель: Квіти – це вічні і прекрасні супутники нашого життя. А чи знаєте ви, що квіти насправді чарівні? Вони розмовляють між собою, сміються, люблять як і ми вранці умиватися, грітися на сонечку і навіть бачать різнокольорові сни. Зараз ми з вами відгадаємо, які сни бачать деякі квіти. ( Вчитель показує на дошці малюнки квітів, діти їх називають. Потім вчитель читає вірш і показує квітку, а діти називають цю квітку і колір її сну, всі інші слова говорить вчитель).
Кожній квітці уночі сняться кольорові сни.
(Кульбабі) сняться - …. (золоті)
( Тюльпану) сни…. (червоні)
І дуже – дуже … ( голубі)
(Дзвіночку) - …. лісовому
(Бузку) - … ( бузкові) сняться сни,
( Волошці) - … ( волошкові)
( Ромашці) -… ( білі) від роси
(Фіалці) - … ( фіалкові)
А вранці прокидаються
квіти: там і тут.
І райдужними зграйками
Для всіх навкруг цвітуть.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Ось подивіться на цю квітку. (Учитель показує малюнок незабудки). Ви впізнали її?
ІV. Опрацювання казки І. Калинця « Про що розповіли Незабудки».
Перевірка первинного сприймання.
а) вправа на миттєве сприймання слів.
Слова на картках – блискавках: дівчина, квіти, незабудка, забула, забудько, пригадала.
б) Читання слів, поданих аналітико- синтетичним способом
сила
ло По гомоні ли
люби впізнала
По ла вироста
сла розмовля
сади
в) Тлумачення незрозумілих слів
Швидко літепло
Засоромилась гайовик
Лісовик знітилась
Тепла вода хутко
Фізкультхвилинка
Фізкультхвилинка ( гімнастика для очей)
« В особах»
« Ланцюжком»
« Вовк і Заєць»
« Взяти інтерв’ю у дівчинки»
Прочитайте прислів’я за допомогою цифр
1 5 7 4
до зга ють бром
6 2 3
ду бро до
Добро добром згадують.
V. Підсумок уроку.
І пахучі, і красиві,
Якби в полі, в лісі, в лузі
Бачили ми тільки друзів.
Тих, які б нас не топтали,
Без потреби не зривали.
А на клумбах вдома, в школі
Висівали нас доволі,
Доглядали, поливали.
Ми б всім радість дарували!
VII. Домашнє завдання на вибір.
1