Урок « Безпечні місця для ігор і розваг»

Про матеріал

ознайомити учнів із правилами безпечної поведінки вдома; вчити обирати безпечні місця і предмети для ігор удома; формувати вміння і навички, що допо­можуть уникнути небезпечних ситуацій удома під час відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо.

Перегляд файлу

Тема « Безпечні місця для ігор і розваг»

Мета: ознайомити учнів із правилами безпечної поведінки вдома; вчити обирати безпечні місця і предмети для ігор удома; формувати вміння і навички, що допо­можуть уникнути небезпечних ситуацій удома під час відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо.

 

ХІД УРОКУ

 

  1. Організаційний момент

Коло «Ми веселі, ми чудові, ми кмітливі, ми просто клас»

Дерево «Очікувань»

- Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

Щоб урок минув немарно,

Нам сидіти треба гарно.

Вчити правила пора

З основ здоров'я, дітвора!

 

  1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

Вправа «Впіймай м’яча»

- Чому треба жити з усіма в мирі і злагоді?

- В які ігри ви граєтеся із друзями?

- Де ви граєтеся із друзями?

III. Повідомлення теми та мети уроку

 Сьогодні на уроці ви вивчатимете правила безпечної пове­дінки вдома, навчатиметеся обирати безпечні місця і предмети для ігор удома.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Вправа «Мікрофон»

Вам, напевно, доводилося залишатися вдома без дорослих. Розкажіть, чим ви займаєтеся, коли залишаєтеся вдома на­одинці.

Завдання: обговоріть з батьками, які місця вдома безпечні для навчання та гри.

Висновок: за відсутності батьків удома слід поводитися якомога обережніше. Можна читати, малювати, гратися.

2. Перегляд відео «Уроки обережності від Тітоньки Сови»

2 Бесіда «Яке місце для ігор можна вибрати вдома»

Для власної безпеки краще гратися у своїй кімнаті або в за­гальній кімнаті в своєму куточку. Щоб не нашкодити собі та ін­шим, на місці розваг завжди повинно бути чисто і прибрано.

А що для цього робите ви, діти? (Прибираємо місце після кожної ігри, не смітимо тощо.)

А ще дуже зручним місцем для тихих ігор є ваш робочий стіл. За ним зручно малювати, клеїти, гратися у настільні ігри.

4.  Робота над віршами

 Послухайте вірші про те, як можна безпечно розважатися вдома і на вулиці.

НАЙКРАЩА ІГРАШКА

— Не вгадать тобі нізащо,

Котра з іграшок — найкраща!

 Знаю! Трактор заводний!

Зовсім ні!

Електрична залізниця!

Помилився!

Ну, тоді це пароплав!

Не вгадав!

Зрозуміло: це літак!

Знов не так!

Добре, відповідь я дам: Та, яку зробив ти сам!

А. Костецький

 

ІЗ ЛЯЛЬКАМИ

Біля хати квітне сонях,

В хаті — лялька, в ляльки — доня.

Мама лялька бавить лялю...

А ти хто для них, Наталю?

І Наталя меншу взяла...

 Я — бабуся їй, — сказала.

А. М'ястківський

М'ЯЧИК

Хто проскаче без упину

День і ночі половину,

І при цьому ані трішки

Не натомить власні ніжки?

Хто ж це так, малята, скаче?

Відгадали? Звісно — м'ячик!

К. Гнатенко

Висновок.  Дуже важливо вміти обирати безпечні ігри.

 Чи може гра в м'яч бути небезпечною? {Необережні рухи мо­жуть спричинити падіння важких речей, розбивання скла, ко­ротке замикання тощо.)

4 Робота над загадкою

   В дні погожі сонцем грає, А на морозі розцвітає. (Вікно)

  • Чи можна гратися біля відчиненого вікна?
  • Чи можна виглядати з вікна?
  • Чи можна пускати літачки з балкона?
  1.  Складання та вивчення порад
  • Не грайся біля відкритих вікон, на балконі, горищі.
  • Не перехиляйся через відчинене вікно, через перила балкона.
  • Не грайся на підвіконні: можеш розбити скло і поранитись.
  • Не піднімай занадто важкі предмети.

6   Відеофізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1   Робота в парах

— Розгляньте малюнки. (Картка 1) Назвіть зображені пред­мети. (Швацька машинка, іграшка, голки, пилка, молоток і цвяхи, кубики, лялька, вентилятор, комп'ютер)

 

 

— Позначте червоним квадратиком небезпечні для ігор пред­мети.

  • Розгляньте малюнки. (Картка 2)
  •  Що роблять звірі? Скла­діть речення.

 

 

На малюнках знайдіть помилки, яких припускаються звірі. Обведіть їх червоним олівцем.

Розгляньте малюнки. (Картка 3) Що роблять діти? Складіть речення.

2   Гра «Четвертий зайвий»

— Ці місця небезпечні для навчання та гри. Знайдіть зайвий малюнок. (Картка 4)

 

 

VI. Підсумок уроку Вправа «Мікрофон»

- Які правила небезпечної поведінки вдома ви запам'ятали?

- Як обирати безпечні місця і предмети для ігор удома?

- Які безпечні ігри вдома ви обиратимете?

- Які поради допоможуть уникнути небезпечних ситуацій удома під час відсутності батьків?

1

 

doc
Додано
8 січня 2019
Переглядів
5323
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку