ознайомити учнів із правилами догляду за руками; вчити учнів називати ситуації, в яких необхідно мити руки; виховувати звичку правильно мити руки, використовувати засоби гігієни.
Тема « Догляд за руками. Практична робота: «Як правильно мити руки»
Мета: ознайомити учнів із правилами догляду за руками; вчити учнів називати ситуації, в яких необхідно мити руки; виховувати звичку правильно мити руки, використовувати засоби гігієни.
ХІД УРОКУ
Коло «Ми веселі, ми чудові, ми кмітливі, ми просто клас»
Дерево «Очікувань»
- Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
Вправа «Впіймай м’яча»
III. Повідомлення теми та мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 «Мозковий штурм»
— Навіщо людині потрібні руки? Яку роботу ви виконуєте руками?
2 Робота в групах
Учитель читає оповідання Василя Сухомлинського «Для чого руки потрібні».
Петрусь з дідусем великими друзями були. Про все розповідали один одному. Якось дідусь запитав онука:
- А для чого, Петрику, людям руки потрібні?
- Щоб у м'яча грати, — відповів Петрусь.
- А ще для чого? — запитав дідусь.
- Щоб ложку тримати.
- А ще?
- Щоб кицьку гладити.
- А ще?
- Щоб камінчики в річку кидати...
Довго відповідав Петрусь дідусеві. І ніби правильно відповідав. А про головне так і не сказав.
— Про що Петрусь не сказав дідусеві?
3 Робота над загадками
- Чим більше миється, тим меншим стає. (Мило)
- Любить митися і купатися, але від того тільки худне. (Мило)
- Дві матері по п'ять синів мають. (Руки)
4 Перегляд мультфільму «Мойдодир»
5 Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1 Практична робота: «Як правильно мити руки»
1) Робота в парах.
— Розгляньте малюнки у правильному порядку. Як слід правильно мити руки? Складіть речення.
- Насамперед треба закотити рукава.
- Намиленою щіточкою для нігтів почистити кінчики пальців.
- Змити мильну піну.
- Витертися особистим рушником для рук.
Чи так ти миєш руки? Розкажи.
3) Робота в групах.
Складання порад.
Робота над прислів'ями і висловами
4. Складання та вивчення «Правил »
VI. Підсумок уроку Вправа «Мікрофон»
Чи збулися ваші очікування?
1