Ознайомлення учнів з життям і творчістю Д. Павличка. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, техніку читання, вміння самостійно робити висновки. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Тема. Будь природі другом! (Д. Павличко «Птиця», «Мрія».)
Мета:Продовжувати ознайомлення учнів з життям і творчістю Д. Павличка. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, техніку читання, вміння самостійно робити висновки. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: портрет поета, презентація.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання
- Доброго дня, діти!
2. Перевірка готовності дітей до уроку
- Перевірте, чи все необхідне для уроку у вас лежить на партах, а саме підручник, зошит з друкованою основою, щоденник та пенал.
ІІ .Актуалізація опорних знань
1. Гра “Хто як співає?”.
голуб — ... (туркоче) ворона — ... (каркає)
горобець — ... (цвірінькає) зозуля — ... (кує)
півень —... (кукурікає) качка — ... (крякає)
індик —... (ґелґоче)
2. Удосконалення читацьких навичок.
Відгадування загадок. Читання деформованих слів.
На дошці записано деформовані слова. Серед них учні знаходять відгадки на загадки, які читає вчитель.
динік (індик) летдя (дятел)
роцьгобе (горобець) акрук (курка)
зулязо (зозуля) веральжу (журавель)
Поправляє наш садок. (Дятел.)
Смачних жабенят для своїх малят. (Журавель.)
*Що то за птах, шо в чужі гнізда свої яйця кладе? (Зозуля.)
- Назви яких птахів залишились у кожній колонці?
- На які дві групи можна поділити цих птахів? Чи можете ви уявити курку й індика, які живуть на волі? Чому?
- А як почувається пташка, яка звикла жити на волі, у клітці?
ІІІ . Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми познайомимось із віршем Д. Павличка “Птиця”, в якому поет описав відчуття такого птаха так, наче розуміє його мову.
ІV. Опрацювання вірша Д. Павличка «Птиця»
Вправа на розширення кута зору.
Діти працюють з індивідуальними карточками слів, дібраними з тексту.
бі да да є
сер це пус ти
крив да три маю
сво бода знай ди
доб рота роз крити
5.Читання вірша в особах.
V.Опрацювання вірша Д. Павличка «Мрія».
VІ.Підсумок уроку
1. Підсумкова бесіда
- З творчістю якого письменника познайомилися?
- Які його твори вивчали на уроці?
- Що з уроку ви запам’ятали?
2. Домашнє завдання
3. Оцінювання