Тема: У царстві рослин
Мета: Розширити та уточнити знання учнів про різноманітність рослин,
формувати поняття дерева, кущі, трав’янисті рослини, ознайомити з
будовою та органами рослин; розвивати спостережливість; виховувати
бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю.
ІКТ: Власна електронна презентація по темі «Рослини», 20 слайдів,
виготовлених у програмі Power Point
Наочність: Сигнальні картки, алгоритм роботи на уроці, елементи масок для
гри «Рухливі рослини», картки для роботи в парах, предметні малюнки
для гри «Весела галявина»
Хід уроку.
І.Організаційний момент. (слайд 1)
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо –
Урок «Я і Україна» починаймо
Я знаю, люблю, бережу.
Ти знаєш, любиш, бережеш.
Ви знаєте, любите, бережете,
Ми всі знаємо, любимо, бережемо.
- Налаштуємось на плідну, старанну роботу і згадаємо, що ми – учні, які повинні думати, аналізувати, прагнути до нових знань
(учні читають слова, записані на дошці)
Я – думаю.
Я – аналізую.
Я – хочу знати.
До цього алгоритму ми повернемось в кінці уроку, і ви продовжите ці фрази.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІV Повідомлення теми і мети уроку
На дошці:
Групи рослин
Будова рослин
V Сприйняття та засвоєння учнями нового навчального матеріалу
1. Групи рослин
- Отже, ми знайомимось з гупами рослин (прочитаємо хором) (слайд 5)
- Діти, назвіть рослини, які ви бачите ( дуб, береза, каштан).
- Як одним словом можна їх назвати? Так це – дерева. Запам.ятайте, дерево має одне високе міцне стебло (стовбур)( хором, по одному)
- А чи зможете назвати рослини другої групи( малина, троянда, бузок). А як назвемо одним словом ці рослини? Так – це кущі.(хором, по одному) У куща відростає від корення багато низьких дерев’яних стебел.
-Чим відрізняється кущ від дерева?
- І останній рядок (пшениця, фіалка, пирій ). Це – трав’янисті рослини. Вони мають м’які, соковиті, зелені стебла. Чим відрізняється кущ від трав’янистої рослини?
- Отже підведемо підсумок - всі рослини поділяються на три групи:
(діти називають)дерева, кущі, трав’янисті рослини.
Тепер закріпимо знання про групи рослин і пограємо в гру « Я знаю»
- Перед вами сигнальні картки. Я називаю рослину, а ви сигналізуєте, до якої групи вона належить. (слайд 6)
На слайді соняшник, липа, калина, тополя, барвінок, клен, шипшина, чорнобривці.
Фізкультхвилинка (слайд 8 - 14)
Трава низенька, низенька,
Дерева високі, високі.
Вітер дерева колише, гойдає,
То вправо, то вліво нахиляє,
То вперед, то назад.
То вниз пригинає.
Птахи летять, відлітають,
А діти за парти сідають.
-А тепер порухаємось ще.
- У вас на парті лежать маски, одягніть їх, подивіться один на одного. І пограємось в гру « Рухливі рослинки». Увага! Завдання:
А у кого відростає від корення багато низьких дерев’яних стебел. Як ви називаєтесь?
3.Робота з підручником
- Перечитайте текст у підручнику і відмітьте для себе, що вам було не
зрозуміло. (діти читають)
- Отже, що, діти, вам не зрозуміло?
- Додому вам буде читати в підручнику ст.28-29
VІ. Підсумок уроку
1. Гра «Весела галявина»
2. Рефлексія
- Продовжіть думку. Я – думаю…. Про що ви думали на уроці?
- Що ми аналізували на уроці?
- Що ви хотіли знати?
На наступному уроці ми організуємо довідкове бюро, щоб ви дізнались більше про рослини.