За науково-педагогічним проектом « Інтелект України»
ЧАСТИНА 5, УРОК 1
Тема. Олександр Олесь. П’єса-казка « Микита Кожум’яка»
Мета: формувати навичку раціонального читання, виробляти вміння читати цілими словами, використовуючи прийом стеження; вдосконалювати знання про чарівний світ казки; розвивати пам'ять, увагу, зв’язне мовлення, вміння працювати з текстом; виховувати почуття взаємодопомоги , пошани та бережного ставлення до української мови та України .
Обладнання. Аудіо та відео матеріали, ілюстрації до казки, портрет українського поета, драматурга О. Олеся.
Зміст уроку
1.Організаційний момент. Налаштування на урок. Створення ситуації успіху.
Девіз уроку:
Слухати уважно!
Читати виразно!
Працювати старанно!
- Я очікую від вас плідної праці. Сподіваюсь, що ви будете активними, старанними , уважними .
1.1 Пісенька « Вчать у школі»
2. Оголошення теми, завдань уроку. На уроці ми помандруємо до чарівного світу української казки, познайомимося з її автором.
2.1.Формування навичок читання. Читання за диктором та стеження.
2.2. Знайомство із життєвим і творчим шляхом письменника, драматурга О. Олеся.
2.3. Робота над чистомовкою. Гра « Черепаха, Сорока»
Вправа 3
3.1 Робота з Тлумачним словником.
3.2. Читання слів. Відтворення з пам’яті.
Вправа 4
4.1.Вправляння у швидкому темпі читання. Гра « Черепаха, Сорока»
Вправа 5.
Хвилинка здоров’я. Вправа для покращення зору. Гра « Оченята роблять вправу».
Вправа 6
6. 1. Робота над змістом п’єси-казки О. Олеся « Микита Кожум’яка». Читання за диктором.
6.2. Фізкультхвилинка. Пісня «Казочка»
Вправа 7. Виконай завдання Питайлика.
7.1. Віднови послідовність подій в уривку.
7.2. Перекажи уривок за складеним планом.
7.3. Переглянь фрагмент мультфільму. Знайди в тексті та підкресли речення про побачене.
7.4. Придумай заголовок до уривку мультфільму.
7.5. Озвуч мультфільм.
7.6. Виконай тестові завдання по змісту п’єси.
7.7. Гра « Я – автор». Напиши, що найбільше тебе вразило у казці.
Вправа 8.
8.1. Гра « Я – актор». Читання п’єси за ролями.
8.2. Робота за малюнком.
Переходимо на казкову сторінку.
- Які персонажі зображені на малюнку?
- З якої казки?
- Хто автор?
9. Підсумок уроку.
9.1. Доповни речення .
Ми вивчали ….
Тепер я вмію …..
Тепер я знаю….
Мені було цікаво ……
9.2. Пісня « Лише у нас на Україні »