Урок читання в 2 класі. Чи легко зробити вибір? Ніна Бічуя « Пиріжок з вишнями»

Про матеріал
У ході уроку познайомити здобувачів освіти з оповіданням Ніни Бічуї «Пиріжок з вишнями»; формувати в учнів правильно і свідомо читати текст, вміння оцінювати вчинки персонажів твору; удосконалювати навички правильного, виразного читання; вчити створювати словесні картини; розвивати зв`язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, готовність прийти їм на допомогу, дотримуватись правил культурної поведінки.
Перегляд файлу

Урок . Читання

Тема. Чи легко зробити вибір? Ніна Бічуя « Пиріжок з вишнями»

Мета : у ході уроку познайомити здобувачів освіти з оповіданням Ніни Бічуї « Пиріжок з вишнями»; формувати в учнів правильно і свідомо читати текст, вміння оцінювати вчинки персонажів твору;удосконалювати навички правильного, виразного читання;вчити створювати словесні картини;розвивати зв`язне  мовлення, творчі здібності учнів;виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, готовність прийти їм на допомогу, дотримуватись правил культурної поведінки.

Розвиток ключових   компетентностей: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності, дотримуватися норм мовленнєвої культури.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань..

Обладнання : план уроку, відео презентація, цеглинки LEGO .

Форма уроку: активізація пізнавальної діяльності.

Методи уроку: пояснювально - ілюстративний,бесіда, спостереження за мовленням, робота з підручником.

Принципи навчання: доступність, наочність, самостійність, активність учнів, виховні функції навчання.

Форми організації навчального процесу:фронтальна, індивідуальна.

Форми виконання робіт: усна, з місця.

Головна думка уроку: « Хто багато читає , той багато знає»

Девіз уроку: «Виразно читаємо,

                        Чітко розповідаємо,

                         Мову свою розвиваємо».
Учні знають:читають діалог; складають план; самостійно читають текст; відповідають на запитання ;самостійно будують висловлення ; досліджують слова.

Учні вміють:виразно інтонаційно читають ; взаємодіють усно(діалог); розуміють зміст прочитаного; ставлять запитання; беруть участь у колективному обговоренні; дотримуються правил спілкування.

На який урок запросив нас дзвоник?

Урок наш незвичайний і цікавий. Ми будемо сьогодні розвідниками , дослідниками і читачами нового й захоплюючого у читацькому світі.

Підемо ми шляхом до розвитку швидкості, виразності, свідомості читання.

До роботи.

Перебіг уроку

І.Відтворення та корекція опорних знань учнів.

Повторення, закріплення та розвиток знань , отриманих на попередньому уроці.

Актуалізація мовленнєвих умінь та навичок.

Вибірковий переказ.

Характеристика  дійових осіб.

Виразне читання.

Літературна хвилинка.

Бесіда за змістом прочитаного.

Руханка в музичному супроводі.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів , повідомлення теми, мети уроку.

Знати:зміст прочитаного тексту.

Вміти: аналізувати прочитане, орієнтуватися в структурі тексту.

ІІІ.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

Опрацювання нового матеріалу (відеопрезентація).

Знайомство з автором

Показове читання тексту Ніни Бічуя « Пиріжок з вишнями»:

  • вчитель і учні скращую технікою читання.

Зразкове орфоепічне читання тексту вчителем за опрацьованою партитурою.

Щоб виразно прочитати текст, треба його знати і розуміти, уявити собі героїв твору, уміти правильно передавати їх настрій , думки.

Нагадую – працюємо голосом середньої сили.

Повторне читання тексту

  • поглиблене сприймання ;
  • розвиток техніки читання.

Спостереження за мовою твору (робота з цеглинками LEGO).

-Яким тоном читаємо?

Золотим?  Срібним? Мідним? Оксамитовим?

Бесіда- аналіз змісту прочитаного.

  • Який настрій викликало у вас це оповідання?
  •  Що нового дізнались?

Відповіді на запитання:

  • Як розважався Славко?
  • Як до цього поставився Гриньо?

Характеристика дійових осіб.

Визначення головної думки оповідання.

Читання за особами.

Стислий переказ.

Робота за ілюстрацією.

-А зараз уявіть себе художником.

-Які б ілюстрації ви б намалювали до цього оповідання?

ІV. Узагальненя і систематизація знань учнів ( з метою перевірки розуміння прочитанного).

Узагальнююча бесіда за текстом прочитаного.

  • Як Славко запропонував хлопчикові пиріжок?
  • Про який задум Славка свідчать виділені висловлення?
  • Чи легко Гриньо було зробити вибір?
  • Які відчуття він пережив?
  • Як він буде діяти далі?

Переказ окремих епізодів.

Вибіркове читання.

Складання паспорту твору.

Паспорт твору.

Назва твору.

Дійові особи.

Явища природи.

Предмети неживої природи.

V. Підсумкова рефлексія.

- З яким оповіданням ви познайомились на уроці?

- Що нового дізнались?

- Що сподобалось?

- Чи не траплялись с тобою подібні випадки?

- Чому хотів навчити нас автор?

Займи позицію.

Який Гриньо? – На чийому ти боці ? – Який Славко?

  • Як ви думаєте, чи впорались ми із завданням уроку?
  • Який настрій по шкалі емоцій?

VІ. Домашнє завдання: читати оповідання « Пиріжок з вишнями» , переказувати його, відповідати на запитання.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Літературне читання, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
23 лютого 2023
Переглядів
254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку