Літературне читання 3 клас
Тема. Для чого читають книжки? Лідія Повх «У бібліотеці»
Мета: вдосконалювати навички свідомого, виразного читання; активізувати читацьку
пам’ять дітей; навчати слухати, відтворювати прочитане; розвивати увагу, спосте-режливість, монологічне мовлення; виховувати любов до книг.
Хід уроку
За допомогою смайликів покажіть свій настрій.
II. Мовленнєва розминка
1.Девіз року. (1слайд)
А девізом нашого уроку буде:
Читання – найкраще навчання
Хто багато читає, той багато знає.
Чи погоджуєтеся ви з тим , що читання –найкраще навчання? Чому?
Для чого потрібно читати книжки?
ЯКИМ ПОВИННО БУТИ НАШЕ ЧИТАННЯ
(чітким, виразним, інтонаційний, вдумливим)
2. Мовленнєва розминка. (2 слайд)
2. Читання скоромовки
3. «Розчитування»
Відео з оповіданням в.Сухомлинського «Покинуте кошеня».
https://youtu.be/_WB1yLQFZ00?si=jWymPLqm5hQKz9Pl
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Проблемне питання. Загадка. (3слайд)
— Отже,Сьогодні ми прочитаємо вірш Лідії Повх «У бібліотеці».
V. Сприймання й усвідомлення новогоматеріалу.
. Словникова робота
(4 слайд)
Читання стовпчиків слів у парі одне одному
Казка в Інтернеті зазвичай
задач улюблений вмовкла
дячка велосипеди згодиться
сценку енциклопедію летючий
Опрацювання вірша Лідії Повх «У Бібліотеці» (с. 38–39)
1. Гра «Рибки»
Самостійне мовчазне читання вірша учнями
— Хто є головною героїнею вірша?
Фізкультхвилинка
3. Повторне читання вірша «ланцюжком»
4. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Як звали бібліотекаря?
— Якою ви уявляєте Марію Петрівну?
— Як вона ставиться до юних читачів?
— Які книги цікавили дітей? Дайте відповідь словами вірша.
— Чим зацікавився найменший читач?
— Які слова у вірші повторюються?
5. Гра «Добери риму»
Задач — ... хоч плач!
Гарячі — ... задачі.
Клас — ... Тарас.
В кутку — ... яку?
Журнали — ... надрукували.
Не гає — ... шукає.
Вмовкла — ... мокра.
Зазвичай — ... чай.
6. Робота за ілюстрацією
— Розгляньте малюнки. Хто на них зображений?
— Знайдіть і зачитайте рядки вірша, які проілюстрував художник.
7. Гра «Актори»
Читання вірша за особами.
VI. Підсумок уроку
— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
— Що вдалося зробити найкраще?
VІІ. Домашнє завдання
Робота в групах
Підготувати за прочитаним віршем сценку «У шкільній бібліотеці» (с. 39).