Урок читання в 3 класі на тему :А Дімаров "Навіщо людині серце".

Про матеріал
Урок з літературного читання для учнів 3-го класу на тему :"Раз добром налите серце – вік не прохолоне. А. Дімаров «Для чого людині серце»".
Перегляд файлу

Тема : Раз добром налите серце – вік не прохолоне.

            А. Дімаров «Для чого людині серце».

Мета: ознайомити дітей із жанром літературної чарівної казки, вчити орієнтуватися в тексті, самостійно визначати дійових осіб, формувати вміння визначати головну думку твору, розвивати увагу, мислення, зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас, виховувати прагнення творити добро, чуйність.

Хід уроку

І. Організація класу.

            Стали, дітки, підтягнулись,

            Один одному всміхнулись.

            На урок старання не забудьте взяти,

            Сіли всі рівненько, починаємо працювати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

                  Пам’ятайте, милі діти,

                  І хлоп’ята, і дівчата,

                  Щоб успіхи чудові у навчанні мати,

                  Треба гарно нам читати.

 – Тож першою у нас буде вправа на вдосконалення навички читання.

ІІІ. Вправи на вдосконалення читацьких навичок.

ВПРАВА «Вгадай слово».

  • Прочитайте слова на картках.

з _ г _ дк _                          л _ч _лк _

пр _ сл _ в’ _                      п _ сн _

ж _ рт _                              м _ р _ лк _

к _ зк _                               ск _ р _ м _ вк _

 – Якою  спільною назвою об’єднаємо усі ці слова?

(усна народна творчість)

ІV. Актуалізація опорних знань.

 – Відгадайте, про який жанр усної народної творчості йдеться мова?

Фольклорний розповідний твір про вигадані , а часто й фантастичні події. Що це?

(казка)

– Що ви знаєте про казки?

Вправа « Асоціативний кущ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Повідомлення теми і мети уроку.

 – Давайте прочитаємо назву наступного розділу, з творами якого ми будемо далі працювати

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Літературні – це які казки?

(Казки, які мають автора)

 – Подивіться, будь ласка, на виставку книг.

Це все літературні казки. Їх і багато інших книжок ви можете прочитати в нашій шкільній бібліотеці.

Мозковий штурм.

 З окремих слів складіть прислів’я.

«справи і ; на добрі; дароване; Життя, людині; любов.»

(Життя дароване людині на добрі справи і любов.)

Поясніть значення прислів’я.

Сьогодні ми познайомимося з казкою Анатолія Дімарова « Для чого людині серце».

VІ. Опрацювання казки А. Дімарова «Для чого людині серце».

  1. Робота над заголовком.
  • Яким видом речення є заголовок? (розповідним)
  • Прочитайте його.
  • А тепер я пропоную прочитати його з питальною інтонацією.

Гімнастика для очей.

а) вправа «Гойдалка»;

б) вправа «Ланцюжок»;

в) вправа «Рух по колу».

             2.  Вправа «Мікрофон».

Спробуй пояснити, для чого людині серце?

3.Словникова робота.

Найлютіший             назбиралося                крижане

Ненавидіти               вагаючись                    жевріючи

Переборола              одноплемінників         дошкуляти

 – Прочитайте слова, правильно їх наголошуючи.

 – Поясніть значення слів.

4. Читання твору вголос – ланцюжком .

 – Яка це казка? (чарівна)

 – Чому ви так вважаєте? (дерев’яні чоловічки ожили, з одним із чоловічків відбулися дивовижні  перетворення).  

Фізкультхвилинка

5. Аналіз змісту. Вибіркове читання.

  – Де відбулися описані події?

 – Хто жив у цьому лісі?

 – Прочитайте , чому дерев’яні чоловічки не знали ніяких почуттів?

 – Кого вони зустріли у своєму лісі?

 – Що їх здивувало у цій звичайній дівчинці? 

– Які запитання ставили дівчині дерев’яні чоловічки?

– Як дівчинка пояснила чоловічкові, що таке серце?

 – Прочитайте , до кого вона порадила звернутися по серце?

 – Яким було зле серце?

 – А яким серце байдужої людини?

– Прочитайте, яким було серце людини, яка дбала про себе?

 – А серце доброї людини?

Як змінилося життя дерев’яного чоловічка, коли лікар вклав йому серце доброї людини? Прочитайте.

 – Кого знайшли дерев’яні чоловічки взимку у лісі?

– Що могло статися із хлопчиком?

– Прочитайте, що сталося із серцем чоловічка від розпачу?  

 – Чи вдалося врятувати хлопчика?

– Що залишилося від дерев’яного чоловічка з добрим серцем?

 – Чому його очі були сумні?

– Як ви розумієте останні слова героя казки?

6. Визначення головної думки казки. Робота в парах.

– Прочитайте прислів’я , роз’єднавши слова. Яке з них виражає головну думку казки?

Щоробитьсявсерці,знаєтількисерце.

Раздобромналитесерце – вікнепрохолоне.

Головамаєслухатисерце, асерце – голову.

Що це означає?

(У чоловічка з’явилося серце – він став добрим і таким залишався ввесь час.)

7. Мовно-логічне завдання. Робота в групах.

Перед вами план казки. Прочитайте його. Чи все там правильно? Біля кожного пункту плану поставте його правильний порядковий номер.

План

Життя чоловічка з серцем.                   (5)

Незвичайна гостя.                                 (2)     

      Полум’яне серце зігріває хлопчика.   (6)

       Плем’я дерев’яних чоловічків.            (1)

      Лікар , що міняє серця.                        (3)

       Нелегкий вибір.                                   (4)    

  VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Хто головний герой казки?

 – Які чарівні перетворення відбувалися в казці?

 – Яка головна думка твору?

 – Персонажі казки?

 – Що найбільшеисподобалося?

 – Що вразило?

 – Чому серця мали різний колір?

 – Чому дерев’яному чоловічку було жаль пташку?

 – Як ви розумієте слова лікаря: « Люди мають різні серця?

 – Найцікавішим на уроці було….

– Вдома мені слід попрацювати над ….

– Сьогодні я зрозумів, що ….

– Мені сьогодні вдалося ….

Домашнє завдання.

Прочитати казку, підготувати її стислий переказ.

Підготувати розповідь про добрий вчинок, зроблений вами особисто.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    

docx
Додано
19 жовтня 2020
Переглядів
755
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку