Урок "День дитячої поезії "

Про матеріал

Мета цієї роботи: розвивати творчі здібності учнів; вчити складати вірші; розвивати культуру мовлення; виховувати любов до мови, до поезії.

Активний пошук, творча, інтелектуальна, ділова співпраця вчителів, учнів і їх батьків є надійною запорукою успішного виконання головного завдання школи – виховання активної, творчої, громадянської особистості і, що чи не найголовніше – збереження в серці кожної дитини на все життя почуття вдячності рідній школі.


Перегляд файлу

День дитячої поезії

Тема заняття: День дитячої поезії

Мета:ознайомити дітей з історією виникнення Всесвітнього дня дитячої поезії; прищеплювати любов до поезії; підтримувати бажання писати римувати, читати поезії, добиватися чистоти мовлення, ритмічності, мелодійності, співзвучності; розвивати вміння передавати словом свої думки та почуття.

Матеріали: конверти з завданнями, вірші, картки з опорними словами, м’ячі для гри, плакати, диск з записами музичних творів П.І.Чайковського з циклу «Пори року».

Хід заняття.

Вступ

Продзвенів уже дзвінок

Починається урок

Він незвичайний і цікавий-

Гостей чимало завітало.

Звернімость, діти до гостей

Промовим разом «Добрий день».

     На початку учбового року в нашому класі відкрила двері «Школа поезії».

Сьогодні ми проводимо підсумкове заняття напередодні всесвітнього дня поезії, який у 1999 році було вирішено відзначати 21 березня.

   У форматі цього дня відокремлено особливе свято дитячої поезії «Весела качечка», яке має за мету відкриття і розвиток юних талантів.

1уч.   Був бельгійський відомий письменник

         Творів він писав багато

         Артур Оло любив дітей

         І для них створив це свято.

 

2уч.   Коли сонечко сміється,

         Травиця буяє,

          День дитячої поезії

          Весь світ відзначає.

 

3уч.   «Весела качечка» збирає

          На свято віршів і пісень.

          До нас приходить в березні

          Цей надзвичайний день.

 

Вчит. Ну, «веселі каченята»,

           Вірші будемо читати,

           Вірші будемо складати,

           Поезію вихваляти!

 

Всі       Ми запрошуємо вас

            На поетичний свій Парнас.

(На дошці з’являється табличка з написом «Парнас»)

 

 

Вчит.  Що таке Парнас? (За древньогрецькою легендою на горі Парнас жив

           Аполон з 9 музами. Серед них і муза поезії. )

 

           Сьогодні у нас надзвичайний урок-

           В поезії світ зробімо ще крок.

           Із творчістю ми зустрічались не раз,

           І знову вона завітає до нас.

           Це час міркувань, заповзятості час,

           Цікаві завдання чекають на вас.

 

 Сьогоднішнє заключне заняття в «Школі поезії» ми проведемо як змагання «Веселі каченята».

(Клас поділяється на три команди по рядах. Кожна команда обирає свого командира. За жеребкуванням обирається і назва команди «Підсніжник», «Тюльпан», «Фіалка».

Найвища оцінка за кожний конкурс – 3бали

журі обирається серед присутніх гостей.)

 

Перед початком змагань налаштуємося на роботу.

(Робота над скоромовкою)

Летів горобчик,

Сів на стовпчик.

Прибіг хлопчик-

Утік горобчик.

Діти промовляють скоромовку відстукуючи ритм.

 

 Згадаємо секрети поезії.

 

Секрет перший: РИТМ (На дошці зявляється табличка з відповідним записом)

 

  1. Розминка

Вчит.     Будь-яке змагання починається з розминки.

               Спочатку запрошую капітанів для підготовки до «Конкурсу капітанів».(Капітани готуються до наступного конкурсу. Тим часом вчитель проводить фронтальну роботу з класом)

    Отже ритм. Словами ритм не перекажеш. Але його можна                   «переказати…» оплесками. Діти вистукують ритмічний малюнок лічилки з промовлянням тексту, без промовляння тексту разом з вчителем, по командах.

Бігла лялька по току

У червонім ковпаку,

Їла цукор і медок,

Вийшов зайчик – корольок.

 

Після виконання вправи журі оцінює кожну команду.

 

  1. Конкурс капітанів

     Капітани, які жеребкуванням обрали вірш, що будуть  переказувати для своєї команди мовою тварин (як теля, гусеня або козеня) мали час на підготовку. Тепер команда повинна відгадати назву вірша, назвати його автора. Після цього заданий вірш команда читає напамять по рядку, передаючи мікрофон одне одному. Вірші добиралися з розділу «Зимонько-снігуронько» у підручнику Хорошковської О.Н,«Українська мова»  для 3-го класу шкіл з російською мовою навчання.

 

Журі підводить загальний підсумок за перший етап змагань.

 

Секрет другий: РИМА

Вчитель пропонує для  розминки гру «Складно- нескладно» (див. опис.)

Мурашка - ромашка, читати - писати, писати – ручка, низько – берізка, радіє- синіє, горбочок – садочок, жито – сито, жито – пшениця, синички – рукавички, біліти – чорніти, біле – чорне.

 

  1. Гра «Летюча рима»

Від кожної команди обирається по три учні. За кожну правильну відповідь вчитель кладе у кошик команди тенісний м’ячик. В кінці підраховуються бали.

Лиса…(краса, коса, голоса).

Маля…(теля, ягня, кроля).

Олівець…(молодець, папірець, корінець).

Оцінювання.

 

  1. Гра «Додай слово»

 

До нас, неначе фея, злетіла вона-

в зеленому одязі, в квітах…(весна)

 

Серед лугу, наче діти,

розцвіли весняні…(квіти).

 

З-під снігу, де джерельце ніжне,

пробивсь до сонечка…(підсніжник).

 

Ось на галавині Наталка

побачила малу…(фіалку).

 

Одяг червоний він жупан,

стоїть пишається…(тюльпан).

 

Усіх на бал запросим вас

з квітками танцювати …(вальс).

Оцінювання конкурсу.

 

  1. Самостійна творча робота.
  1. Робота в парах. Завдання від рим-жартівниць.

   На партах лежать конверти. В них - рядки, переплутані римами-жартівницями. Склади ці рядки так щоб вийшов текст римованої загадки. Прочитай та відгадай її.

Текст готової роботи:

   Лиха зима сховається,

   А сонечко прогляне,

   Сніжок води злякається,

   Тихенько тануть стане.

   І з далеку бистренько

   Вона до нас прибуде,

   Кому-кому любенько,

   А дітям більше буде.

Здогадалися про кого йдеться у загадці? Чи можна знайти відгадку у тексті самого вірша?(Так. Вона прихована у перших літерах кожного рядка.) Як називається такий вірш? (Акровірш).

Оцінювання.

 

  1. Самостійна робота по командах.

Жеребкуванням команди обирають завдання

  1. «Буріме»

……….сіренька,

……….маленька,

……….в гаї,

……….співає.

Перед початком роботи складаємо «асоціативний кущ».

Як ви гадаєте про кого йтиметься у вірші? (Про соловя).

Які ще можна додати асоціації?

 

  1. «Допоможи поету»

Вийшов березень у поле,

Розтопив сніги поволі.

----------------------------------

----------------------------------

        Які ще зміни відбуваються у природі навесні?

 

  1. «Попурі»

Запропоновані учням тексти:

                              Веснянка                                   Веснянка (з народного)

Авже красне сонечко                   Травонько-травонько, зеленись

припекло, припекло,                    Золотому сонечку поклонись,

ясно-щире золото                         Щоб розквіла яблунька на горі,

розлило,розлило.                         Щоб гулялось весело дітворі.

 

На вулиці струмені                       А ми того сонечка промінці

 воркотять, воркотять.                 Упіймаємо рещітом у руці.

Журавлі курликають                   Заплетемо в коси їх ми стрічки,

та летять, та летять.                      Хорошії ж маємо кіснички

                                                              Мирилка (з народного)

Засиніли проліски                         Вишні-черешні розвиваються,

у ліску, у ліску…                          синє озеро розливається.

Швидко буде земленька               Ясне сонечко усміхається,

вся в вінку, вся в вінку.                 жито силоньки набирається.

                                                       Через тин вишня похилилася,

Ой сонечко-батечку,                     Дві подруженьки посварилися.

догоди, догоди!                            Тобі яблучко. мені грушечка,

А ти земле –матінко,                     не сварімося, моя душечко.

уроди,уроди!                                Тобі яблучко, мені зернятко,

О.Олесь                     помирімося, моє серденько.

 

                       Після попереднього розбору завдань учні приступають до їх виконання. Під

                  час   роботи звучать музичні твори П.І Чайковського з циклу «Пори року».

docx
Додано
16 березня 2018
Переглядів
2014
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку