Діагностувальна робота з української мови для учнів 3 класу НУШ з теми "Іменник". В цій роботі підібрані завдання для перевірки компетентності з даної теми.
Українська мова
3 клас (НУШ)
І семестр
Тема: Діагностувальна робота №3
Робота з мовними одиницями.
«Іменник».
Мета уроку: закріпити знання з теми « Іменник» як частини мови:
вчити аналізувати, мислити та узагальнювати;
розвивати вміння ухвалювати рішення, шляхом роздумів та застосуванням
набутих знань,
виховувати бажання щоденно вчитися.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
2. Мотивація навчальної діяльності.
І І. Основна частина.
1. Вступне повторення.
2. Інструкції щодо виконання та оцінювання діагностувальної роботи.
3. Виконання діагностувальної роботи.
І варіант
|
Що називається іменником? а) це слова, які відповідають на питання хто? що? б) це частина мови,яка називає предмети . в) це слова, які є назвами істот і неістот. |
1 бал |
|
Які іменники називаються загальними? а) прізвища, імена, клички тварин… б) це назви, які даються багатьом предметам. в) це іменники власні і загальні. |
1 бал |
|
Вибери слова, які є іменниками. а) місто, ніжність, хоробрість. б) лісник, лісовий, ліс. в) боротьба, берег, рожевий. |
1 бал |
|
Вибери іменники, які є назвами істот . а) Миша, ластівка, дерево. б) Шпак, гроші, велосипед. в) Горобець, Василь, корова. |
1 бал |
|
Зміни слова, що в дужках у множину і запиши речення. Сміються (поле), (річка), (ліс), сміються (гілочка) (береза). |
2 бали |
|
Випиши з вірша іменники. Розлилась по селу і по місту повінь весела з зеленого листу! Наче у річці весняна вода, грає, вирує верба молода. |
2 бали |
|
Запиши іменники в три колонки. У першу – ч.р., другу – ж.р., третю- с.р. Масло, літак, дитя, дерево, троянда, мед, машина, груша, рама. |
2 бали |
|
Випиши загальні іменники. Річка Дніпро, Оленчина бабуся, письменник Шевченко, місто Миколаїв, столиця і місто Київ, коза Чайка, село Хутір. |
2 бали |
ІІ варіант
|
Які іменники називаються власними? а) це іменники власні і загальні. б) це назви, які даються багатьом предметам. в) прізвища, імена, клички тварин… |
1 бал |
|
Що називається іменником? а) це частина мови, яка називає предмети . б) це слова, які відповідають на питання хто? що? в) це слова, які є назвами істот і неістот. |
1 бал |
|
Вибери слова, які є іменниками. а) весело, весельчак, веселитись. б) ніжність, ліс, смак. в) велетень, друг, товаришувати. |
1 бал |
|
Вибери іменники, які є назвами неістот. а) Метелик, дощ, дах. б) Дупло, Миколка, мед. в) Грибок, пенал, повітря. |
1 бал |
|
Зміни слова, що в дужках у множину і запиши речення. (Птах) сміються і (луг), сміються (дерево) й (квітка) навкруги. |
2 бали |
|
Випиши з вірша іменники. Біла береза за моїм вікном, під пухнастим снігом спить холодним сном. І стоїть береза в сонній тишині, І горять сніжинки в золотім вогні. |
2 бали |
|
Запиши іменники в три колонки. У першу – ч.р., другу – ж.р., третю- с.р. Поля, ніч, баба, місто, день, річка, козеня, корабель, тарілка. |
2 бали |
|
Випиши власні іменники. Оленчина бабуся, річка Дніпро, коза Чайка, письменник Шевченко, село Хутір, місто Миколаїв, столиця і місто Київ. |
2 бали |
4.Фізкультхвилинка.
5. Виконання діагностувальної роботи.
І І І . Заключна частина.
1.Рефлексійний аналіз уроку.
2. Підсумок уроку.