Українська мова, І курс
Урок №49
Складні випадки написання географічних назв
«Мово вкраїнська, звідки прилетіла, як тут зросла, розцвіла й зарясніла? Чи пила ти воду з Дніпра, чи купалася в його ласкавих водах, чи злетіла в небо? Мово! Течеш ти вічно і вільно. Безжальний час не владний над тобою».
П.Загребельний
-
http://авраменко.укр/tele-radio-lessons/12/343-urok-156-turcia-chi-turechchina.html
Живе наша мова — і наш голос звучить у вселенському хорі народів. Бо наша мова — це ми, українці, — добрий, чесний, працьовитий народ, що тисячоліттями живе на берегах Дніпра і Дністра, там, де була колиска індоєвропейських народів…
-
Перейдіть за посиланням та опрацюте поданий матеріал, склавши опорний конспект та записавши його у робочі зошити:
https://www.youtube.com/watch?v=DrFAbrswXvE
-
Пропоную вам розгадати ребус.
-
Яке слово зашифроване у ньому?
-
Які асоціації воно у вас викликає?
-
Мовознавче дослідження
-
А чому по-різному ми пишемо слова Севастополь і Тернопіль? (У назвах українських міст частина складного слова -піль є формою слова «поле» (Бориспіль, Крижопіль, Ольгопіль), а -поль утворено від грецького polis — «місто» (Маріуполь, Мелітополь, Нікополь, Севастополь, Сімфорополь, Тирасполь).
-
Домашнє завдання.
Прочитайте цікаві факти про Україну, допишіть декілька власних фактів, використовуючи складні географічні назви.
-
1. У Херсонській області знаходиться унікальний біосферний заповідник Асканія-Нова, який переміг у конкурсі «Сім природних чудес України». 2. Найбільшою низовиною є Українське Полісся, що займає крайню північно-західну та північну території України і є частиною великої Поліської низовини, яка на півночі поєднується з Білоруським Поліссям.
Всім міцного здоров’я та гарного дня)))