Тема уроку: «Фізичні якості людини. Вплив фізичної активності на здоров’я»
Проект для учнів 8 класу
Проектна діяльність передбачає такі етапи роботи: підготовчий, планування, дослідження, отримання результатів і їх оформлення та оцінювання роботи.
Проект «Рух – це життя!»
I. Мета: поглиблення знань учнів про гіподинамію та її причини; з’ясування впливу рухової активності на обмін речовин організму та його здоров’я, вдосконалення вміння проводити самоспостереження та аналіз друкованих джерел інформації, розвиток позитивного ставлення до активного способу життя.
II. Цілі проекту: 1. Надати учням можливість проявити ініціативу і самостійність.
2. Розширити знання учнів про рухову активність, її значення у житті людини.
3. Закріпити навички оформлення своєї роботи та складання повідомлень за її результатами.
4. Стимулювати використання різноманітних методів вивчення теми: інтерв’ю, вивчення літератури, пошук інформації в Інтернеті, лабораторні дослідження.
III. Дисципліни, що залучаються до проекту: основи здоров’ я та біологія (основні дисципліни), медицина (допоміжна дисципліна), інформатика (допоміжна дисципліна).
IV. Учасники проекту: учні 8 класу, вчитель основ здоров’я.
V. Методи роботи: проведення інформаційних та лабораторних досліджень, робота з підручником та додатковою літературою, пошук інформації в мережі Інтернет.
VI. Матеріали, необхідні для виконання проекту: підручники, літературні джерела, матеріали статті Катерини Личак «Рух – це життя» (№1, 2014 рік), комп’ютер, мультимедійний проектор, ватман, маркери.
VII. Організація роботи: Робота у групах, що сформовані з урахуванням бажань учнів.
VIII. Результат: діти створюють стінгазету, де розміщують результати своїх досліджень (діаграма анонімного анкетування учнів 5 – 8 класів «Чи достатньо ти рухаєшся?») та соціальну рекламу про користь аеробного спорту.
IX. Термін проведення проекту: 2 тижні.
X. Форма презентації: групові повідомлення за результатами роботи, соціальна реклама на тему «Аеробний спорт - для всіх!»
План захисту проектів:
XI. Час проведення захисту: 1 год.
XII. Оцінювання знань та вмінь учнів: здійснюється відповідно до критеріїв, визначених наказом МОНМС України від 13.04.2011 № 329 «Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».