Урок "Доба. Година. Хвилина. Секунда. Визначення часу за годинником "

Про матеріал
Електронні освітні ігрові ресурси (ЕОІР) "Розумники" поєднують пізнавальну і розвивальну функції, містять цілісний теоретичний матеріал та компетентнісні завдання з навчального предмета, подані в ігровій формі. «Розумники» на уроках математики у початковій школі виступають як засіб формування математичної компетентності, що характеризує здатність учнями створювати математичні моделі процесів навколишнього середовища, застосовувати досвід математичної діяльності під час розв'язування навчально-пізнавальних та практично зорієнтованих задач.
Перегляд файлу

Урок математики з використанням ЕОІР, 3 клас

(Автор: Гонтар Ю.О., учитель Ковалівської ЗОШ І ступеня,

Полтавської районної ради, Полтавської області)

 

Тема розділу:

Повторення матеріалу 2 класу.

Ознайомлення з рівнянням

Тема уроку:

Доба. Година. Хвилина. Секунда. Визначення часу за годинником

№ уроку в розділі

Урок № 20

Тип уроку:

Комбінований

Цілі уроку:

Ознайомити учнів зі співвідношеннями між одиницями часу; навчати визначати час за годинником; формувати навички обчислень, використовуючи таблицю множення; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати бажання берегти час.

Основні терміни та поняття:

Доба, година, хвилина, секунда.

Форми роботи:

- індивідуальна

- фронтальна

Етап використання ЕОР:

- актуалізація та корекція опорних знань, умінь і навичок

- закріплення, узагальнення та систематизація вивченого

Мета використання ЕОР:

активізувати пізнавальну активність учнів; вдосконалювати обчислювальні навички першокласників; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-компетентність учнів.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 


Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вечора – нині, щодня!

Хай не псується годинник на вежі.

Хай буде все на землі,

як належить:

Сонце – як сонце, літо – як літо,

Дощик – як дощик, діти – як діти.

Кожному дому я щастя бажаю.

Маку – цвітіння, житу – врожаю,

Небові – миру, голубу – неба.

Кожній дитині – всього що треба.

Хай усміхаються діти щодня.

Доброго ранку!

Доброго дня!


 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

  1. Перевірка домашнього завдання (№163, 164).

 

      Учитель: – Діти, дорогою до школи я зустріла Незнайка. Він цікавився: - Котра година?

Картинки по запросу незнайко картинка     Виявляється, що Незнайко зовсім не розуміється на годиннику. Тому я запросила  його до нас на урок. А допоможе нам розібратися з визначенням часу за годинником – звичайно ж ….Знайко.

Похожее изображение

2. Гра «Котра година?»

Повторення таблиці множення і  

ділення чисел 4; 5; 6.

http://subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image041.jpg

Числа всередині годинника змінюються на 4 і 6.

Учень біля дошки указкою показує на числа навколо циферблату, учні класу виконують множення і називають відповідь.

     Учитель: — За допомогою годинника складіть усі можливі приклади на ділення.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

Знайко: — Відгадайте загадку.

• Справно йде, хоч ніг немає, «Цоки-цок»,— усім співає.

І секунди, і хвилини нам рахує він щоднини. (Годинник)

 

Учитель: — Сьогодні на уроці ми будемо працювати з одиницями часу та вчитися визначати час за годинником.

 

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Підготовча робота (с. 26, завдання 166)

Учитель: — Назвіть одиниці вимірювання часу від найбільшої до найменшої: година, доба, століття, місяць, рік, тиждень, секунда, хвилина.

 

Робота з ЕОІР «Математика, 3 клас», тема 7

  • Розташуйте одиниці вимірювання часу у порядку зростання. Доберіть відповідні назви.

 

2. Пояснення нового матеріалу

Учитель: — Ранок, день, вечір, ніч складають добу.

— За чим визначають час? (Час визначають за годинником.)

— 1 секунда — це час, за який ми зазвичай вимовляємо назву двоцифрового числа.

— Скільки обертів за добу робить годинна стрілка? (За добу годинникова стрілка робить два повних оберти.)

— Скільки обертів за добу робить хвилинна стрілка?  

     (Хвилинна стрілка робить повний оберт за 1 годину, тобто 24 оберти.)

1 доба = 24 години

1 година = 60 хвилин

1 хвилина = 60 секунд

Знайко: — Які види годинників вам відомі? (Механічні, електронні, піскові, сонячні, водяні, маятникові).

 

  • Визначте час за годинниками. Доберіть відповідні числа.

 

3. Практична робота (с. 27, завдання 168)

Знайко: 

— Запишіть, скільки годин і хвилин показує кожний годинник.

— Котру годину показуватиме кожний годинник через 10 хв; через 20 хв?

Картинки по запросу віршовані фізкультхвилинки

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота з ЕОІР «Математика, 3 клас», тема 7

  • Визначте, котру годину будуть показувати годинники через 15 хвилин.   Доберіть відповідні числа.

 

 

Коментування учнями ходу виконання завдань. 

 

  • Обчисліть. Доберіть відповідні числа.

Коментування учнями ходу виконання завдань. 

 

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

 

1. Робота над задачею (с. 27, завдання 169)

Усне виконання завдання (робота за макетом годинника).

 

2. Самостійна робота

1 варіант

Обчисліть значення виразів.

72 – 5 ∙ 8             (60 - 40) : 4         6 ∙ 7 – 42

32 - 7 + 8            44 - (7 + 17)        18 : (12 - 9)

2 варіант

Обчисліть значення виразів.

13 - 6 + 5         12 – 6 ∙ 2          6 ∙ 9 - 3

13 - (6 + 5)       (12 - 6) ∙ 2        6 ∙ (7 - 3)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

 

— Що нового дізналися на уроці?

— Скільки годин має 1 доба? 2 доби? З доби?

— Скільки хвилин у годині? у 2 годинах? в 1 годині 20 хвилинах?

— Скільки секунд у хвилині? в 1 хвилині 30 секундах?

 

  • Незнайко дякує всім за те, що навчили його визначати час за годинником.

РЕФЛЕКСІЯ

    Вправа «Плюс-мінус-цікаво»

 

Ця  вправа дозволяє вчителю взглянути на урок очами учнів, проаналізувати його з точки зору цінності для кожного учня. Можна виконувати як усно, так і письмово.

 В графу «П» – «плюс» записуємо все, що сподобалось на уроці, що здалося цікавим та корисним

 В графу «М» – «мінус» записуємо все що не сподобалось, здалося важким, незрозумілим та нудним.

В графу «Ц» – «цікаво» учні записують факти, про які дізнались на уроці, чого б ще хотілось дізнатися.

 

VII. ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

 

     С. 27, завдання 172; 173.

 

doc
Додав(-ла)
Гонтар Юлія
Додано
27 січня 2019
Переглядів
8300
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку