Урок " Досліджуємо склад числа 9. "

Про матеріал

Даний матеріал надасть можливість розглянути різні випадки складу числа 9, а також надаст можливість формувати вміння порівнювати числа.Використання LEGO


Перегляд файлу

Тема уроку: Досліджуємо склад числа 9.

 Мета уроку: розглянути різні випадки складу числа 9, формувати    вміння порівнювати числа, вдосконалювати   навички усної лічби,   розвивати логічне мислення,  увагу, спостережливість, виховувати старанність,любов до казок.

Обладнання:  будинки зі складом числа, лічильний матеріал, , дидактичний матеріал, підручник з математики,  зошити,презентація до уроку-казки «Колобок», LEGO

 

                       ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

 Діти до нас сьогодні завітало багато гостей

Поверніться до них обличчям посміхніться, привітайтеся.

Поверніться обличчям до мене ,сідайте

 Вранці сонечко встає,

 І наказ нам свій дає:

 Час не можна марнувати,

 До роботи  треба  приступати.

 На уроці – не зівати,

 Що почув – запам’ятати,

І тоді обов’язково

Все на світі будеш знати.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-Як називають людину, яка все знає? (Розумник, знайка, вчений, досвідчений)

-Для чого людина повинна щось знати? (Щоб вміти щось зробити.)

-Що людина повинна вміти робити? (Шити, готувати, малювати, ремонтувати)

-То ж все, чого ми навчаємось на уроках, нам знадобиться в житті.

  • Я  прочитаю вам віршик, а ви відгадайте , з якої це казки.

Я по засіку метений,

Я із борошна спечений,

Я від баби втік,

Я від діда втік,

То й від тебе втечу!

  • От сьогодні ми і здійснимо подорож до цієї казки, будемо допомагати  Колобку, розв’язуватимемо цікаві завдання від героїв цієї казки і змінимо кінець казки на щасливий.

III. Контроль, корекція і закріплення знань

  • Спекла баба увечері Колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Мало того, що непосидючий, а ще й допитливий. Лежить Колобок на вікні, дивиться на небо і зірки рахує.  Допоможемо йому.

1.Усні обчислення

 Назвіть числа в порядку зростання. 
Назвіть  числа в порядку спадання.

Назвати числа від 5 до 10.;  від 8до 2.

Назвіть сусідів чисел 4,5,3,6,

Яке число наступне до числа 6? 4
Яке число є попереднім до числа 9? 7                                 


 Молодці, як ви вправно допомогли Колобку.  Та вже трішки почало світати і зірочки на небі почали зникати. , а вони були не прості, кожна  зірочка  мала своє  завдання

Робота в парах   Повторення складу чисел

Обєднайтесь  в групи і  допоможіть зірочкам виконати  завдання 

– Мріяв, мріяв Колобок і не помітив, як настав ранок, і сонечко засяло на небі.

                                                                                                                                                                       – Сонячні промінчики розбудили Колобка, він стрибнув з вікна і помандрував у ліс. Дорогу ми не знаємо, але повинні як можно швидше знайти Колобка. Тому спершу ми запишемо каліграфічну хвилинку.

Щоб цифри правильно писати,

Хвилинку каліграфії треба почати. 
Цифри пишу рівнесенько, 
Щоб були гарнесенькі.

– Каліграфічно пропишемо у рядочок цифру 8 і на наступному рядочку цифру  9  Сіли всі гарно ,осанка ,лікоть

3. Фізкультхвилинка.

– Ось ми і вийшли на лісову галявину. А назустріч хто ж це поспішає?

Раптом бачить Колобок

з-за тернинки

Вигляда якась тваринка.

Вушка довгенькі, кожушок сіренький

– Хто це, діти? (Зайчик)

– Так, це побігайчик. Він вже зустрічався з Колобком, але не покаже нам доріжку доти, поки ми не виконаємо його завдання.

4.Віршовані задачі

-А для цього вам треба швиденько розв’язати віршовані задачки. Слухайте уважно, бо Колобок чекає нашої допомоги.

 

 

На обід до годівниці

Прилетіли три синиці

Ще одна летить в садок

Скільки разом всіх пташок?  4

 

Три ворони посварились,

Бо зернят не поділили.

На їх шум ще три примчало.

Скільки разом птахів стало?    6

 

Птахи — наші друзі, їх не можна залишати в біді. Взимку вони слабкі та безпорадні перед голодом і холодом, тому їх обов’язково треба підгодовувати.

Взимку птахам треба допомагати.Зробить з батьками годівничку і щоденно підгодовуйте.Птахам взимку дуже голодно.

ІV.Вивчення нового матеріалу

1. Попрацюймо з лічильним матеріалом

 -Сьогодні ми познайомимося з яких двох менших чисел можна скласти число 9. Тобто вивчити склад числа 9

  • – Мандруємо далі. Кого ж ми тепер зустрінемо? (вовка)
  • Вовк до школи не ходив,
  • Вовк уроки не учив,
  • Не читав і не писав,
  • І по нотах не співав,

Тож нічого він не знав.

– А якщо він нічого не знає, то хоче хоч подивитись ,як ви діточки вмієти працювати

 

2.Робота з підручником(завдання 2)подивиться підручник та знайдіть завдання під цифоркою 2. Зараз ви  попрацюйте в парах

Викладіть 9 кружків з ліва.. Учні І варіанту,  відкладіть один кружок сусідові. З яких двох чисел складається 9? Відкладіть ще один кружечик вправа. З яких чисел склали 9? (і т.д. всі варіанти).

 Одночасно з дітьми вчитель веде запис на дошці складу числа 9

 

 

 

 

 

 

 

 

8

1

7

2

6

3

5

4

4

5

3

6

2

7

1

8

 

 

 

 

 

 

 

Робота з підручником стор.39

- Подорожуємо  далі.  Хто ж зараз допоможе нам, вкаже, де знайти Колобка?

Взимку ляже спати

Дядько волохатий,

Лиш тоді устане,

Як весна настане.    (Ведмідь).

 

Диференційована самостійна робота в зошитах

Група А – Виконайте завдання.4 

Група Б –      Виконайте завдання          5

Фізхвилинка

 

  • Вже чується, наче, пісенька Колобка. З ким йому залишилося зустрітися?

У темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться,

Як зовуть її? (Лисиця).

 Поки Колобок котиться по дорозі, співаючи свою пісеньку, ми перші зустрінемося з Лисичкою і не дамо їй з’їсти Колобка.

V.Закріплення вивченого матеріалу

Робота в парі.

Складіть склад числа 9 з LEGO   ,Як  ще можна скласти

Які молодці, діти, врятували  Колобка!Але у нього  до вас  прохання  допоможіть розташувати іграшки по коробках

VІ. Підсумок   уроку.

 Молодці, діти  сьогодні  ви  допомогли  Колобку

  • А що ж саме ви сьогодні на уроці робили?
  • Що вам найбільше сподобалось?

VІ І.Рефлексія.

Хлопнить  ті, кому урок сподобався: я впорався з усіма завданнями. Я задоволений собою.

- Настрій хороший, але завдання були не такими вже легкими. Мені було важко, але я впорався.

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 січня 2019
Переглядів
4908
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку