Урок "«Геометричні прогресії в задачах прикладного змісту»

Про матеріал
Запропонована розробка уроку дає можливість повторити формули геометричної прогресії та навчити учнів застосовувати їх при розв’язуванні задач прикладного змісту, побачити існування прогресій в нашому житті, розширити кругозір по даній темі, показати зв'язок математики с другими дисциплінами (літературою, біологією, економікою…), сприяти формуванню інтересу до вивчення математики.
Перегляд файлу

Ямпільська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2

 

Тема

«Геометричні прогресії в задачах прикладного змісту»

 

 

 

 

 

Вчителя математики

 Прокопенко О.А.

 

Мета

  • повторити формули геометричної прогресії та навчити учнів застосовувати їх при розв’язуванні задач прикладного змісту;
  • надати можливість побачити існування прогресій в нашому житті;
  • розширити кругозір по даній темі;
  • показати зв'язок математики с другими дисциплінами (літературою, біологією, економікою…);
  • сприяти формуванню інтересу до вивчення математики.

Хід заняття

  1. Мотивація вивчення даної теми.
  2. Перегляд учнівських презентацій з теми «Прогресії у нашому житті»
  3. Розв’язування задач історичного змісту

Перегляд задач ( І частина презентації «Прикладні задачі» ), усне обговорення плану їх розв’язування, письмове розв’язування задачі

 «Винагорода воїна» ( задача з російського підручника , 1795 р. ) .

  ( 16 )

  1. Розв’язування задач практичного змісту

Перегляд задач ( ІІ частина презентації «Прикладні задачі» ), усне обговорення плану їх розв’язування, письмове розв’язування задач

«Перерва»

Один з учнів, викликаний до дошки, повинен йти від столу вчителя до дверей по прямій. Перший крок він робить довжиною 1 м., другий  1/2м,  третій  1/4 м і так далі так, що довжина наступного кроку в два рази менше довжини попереднього. Чи дійде учень до дверей, якщо відстань від столу до дверей по прямій 3 м?

 

 

 

 

 

BD06633_«Поширення чуток»

 До міста з 50-тисячним населенням о 8-й годині ранку прибув мешканець столиці і привіз свіжу новину. У будинку, де зупинився, він повідомив новину лише трьом жителям. Це зайняло, 15 хв, тобто о 8.15 новина була відома чотирьом: приїжджому і трьом жителям. Довідавшись новину, кожний із трьох громадян розповів про неї трьом іншим. На це знадобилося теж 15 хв. Якщо чутка поширюватиметься з такою швидкістю, то скільки пройде часу, перш ніж усе місто дізнається про неї

( 2 год 30 хв )

 

  1. Підсумок уроку

 

docx
Додано
19 грудня 2020
Переглядів
596
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку