Урок геометріі :
Чотирикутники. Паралелограми. Прямокутники
Мета: формування предметних компетентностей : систематизувати,узагальнити знання про фігури : чотирикутники,прямокутники, паралелограми,,іхні властивості,ознаки ; формування ключових компетентностей: формувати вміння оцінювати результати своєі навчальноі діяльності ; сприяти формуванню культури усного та писемного мовлення;
Урок геометріі :
Чотирикутники. Паралелограми. Прямокутники
Мета: формування предметних компетентностей : систематизувати,узагальнити знання про фігури : чотирикутники,прямокутники, паралелограми,,іхні властивості,ознаки ; формування ключових компетентностей: формувати вміння оцінювати результати своєі навчальноі діяльності ; сприяти формуванню культури усного та писемного мовлення;
Девіз уроку:
Сприяти самовихованню відповідальності за результати своєі роботи,прагнення до вдосконалення результатів своєі діяльності
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь
Обладнання: презентація
Хід уроку:
1 Організаційний момент
2 Перевірка домашнього завдання ( задача №116; задача 94(надоведення); задача №120
3 Актуалізація опорних знань
4 Усний рахунок
1 частина :
питання вчителя :
Які фігури вивчили у 8- му класі ? ( чотирикутник, паралелограм, прямокутник )
Яку геометричну фігуру називають чотирикутником ? ( означення чотирикутника )
Як позначають чотирикутник? (великими заглавними літерами )
Що називають периметром чотирикутника? ( сума довжин усіх його сторін )
Що називають діагоналлю чотирикутника ? ( відрізок , що з єднує несусідні вершини чотирикутника)
Який чотирикутник називають опуклим ?
Сформулюйте теорему про суму кутів чотирикутника? ( сума кутів чотирикутника дорівнює 360 *)
Який чотирикутник називається паралелограмом ?( означення паралелограма )
Які властивості має паралелограм ? ( протилежні сторони рівні, протилежні кути рівні, діагоналі перетинаються і точкою перетину діляться навпіл )
Дайте означення прямокутника .
Які ознаки прямокутника ми знаємо ? ( теореми 4.2 та 4.3)
2 Математичний диктант ( презентація)
(диктант складається з 6 питань по 2 бали ; далі учні обмінюються зошитами та проводиться взаємоперевірка та оцінювання учнями даних робіт)
Вчитель: Проаналізуйте Ваші правильні та неправильні відповіді.
Усний рахунок ( на дошці спроектовані готові рисунки задач на доведення по ознакам рівності трикутників )
Вчитель : об єднаємося в групи ( робота на 15-20 хв.)
3 групи - (отримують завдання задач на доведення ( по готовим рисункам) )
4 група – ( задача №97)
5 – група ( задача № 121)
6 група – ( задача № 64)
(після роботи в групах йде захист відповідей !)
Вчитель: оцініть свою роботу в групах (2 зірочки – позитив ; +1 пропозиція)
Фізкультхвилинка:
Вчитель : Я говорю декілька речень . Якщо висловлювання хибне, то---- , а якщо істинне , то ------
(вчитель домовляється з учнями про техніку сигналів раніше )
1 Діагоналі прямокутника рівні .
2 Всі кути паралелограма рівні.
3 Діагоналі паралелограма рівні.
4 Діагоналі прямокутника перпендикулярні .
5 У паралелограма протилежні сторони рівні.
6 Кути прямокутника прямі.
7 Сума кутів чотирикутника дорівнює 380* ?
( відбувається емоційне піднесення настрою учнів )
*(Додатково вчителем даються індивідуальні завдання на картках 2-3 учням високого та достатнього рівнів )
Підведення підсумку уроку . Рефлексія :
Якщо було добре у нас – посміхнись і покажи квадрат;
Якщо було сумно вам – покажи паралелограм .
Якщо чекаєш таких уроків – хлопни!
Якщо більше нічого не хочеш – топни !
(паперові фігурки квадратів та паралелограмів учням роздаються перед уроком)
Вчителем задається домашнє завдання :