ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3КЛАС.
ТЕМА: Не роби іншому того, чого сам не любиш. І.Я.Франко «Лисичка і Журавель»
МЕТА:поглибити знання учнів про творчість І.Франка; вчити учнів виділяти головних героїв казки, давати їм характеристику; правильно оцінювати поведінку персонажів; формувати навички правильного та свідомого читання мовчки і вголос; виховувати чуйність, доброзичливість, гостинність, порядність.
Обладнання:ілюстрації лисички і журавля, схема до методу «Фішбоун», портрет І.Я.Франка.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент.
Раз, два, три, чотири, п’ять
Дружно будем працювати.
Ми урок розпочинаєм
І за парти всі сідаєм.
ІІ. Мовленнєва розминка. Скоромовки (вивчені раніше)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
І. Франко народився в селі Нагуєвичі Львівської області 27 серпня 1856р. в родині коваля Якова і Марії Кульчицької. Батько рано помер, але встиг віддати його до початкової школи. Дядько Іван навчив його читати й писати українською. Потім Іван вчився в Дрогобицькій школі. У 1867р. він вступив до Дрогобицької гімназії. Там він багато читав і почав писати вірші. Перший вірш Франка мав назву «На Великдень» 1871р. і був присвячений батькові. Скінчивши гімназію він вступив до Львівського університету. 28 травня 1916р. І.Я.Франко помер. Його поховано у Львові.
3. Спробуйте відгадати героїв казки. Хто це?
В темнім лісі проживає. Прохолоди чиста просинь-
Довгий хвіст пухнастий має. На поріг ступає осінь.
Їй на місці не сидиться. Вдаль від рідної землі
Як зовуть її?...(Лисиця) Відлітають….(Журавлі)
Демонстрація ілюстрації головних героїв.
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Опрацювання казки І.Я.Франка «Лисичка і Журавель».
( З’єднайте слова лівого стовпчика із їхнім тлумаченням із правого стовпчика)
Призволяйся* *залишатися ні з чим;
Облизня спіймавши* * дала за рік, не робити обіцянку;
Зареклася* * потоваришували;
Заприятелювали* * пригощайся, їж.
Голова риби – Тема. Лисичка і Журавель.
Верхні кістки - Основні скупість
Поняття теми, причини гостинність
які вели до проблеми. щирість
дружба
Нижні кістки – Факти
Що підтверджують наявність приготування їжі
сформульованих причин, зустріч гостя
або суть поняття. пригощання
відношення один до одного
Хвіст – відповідь на
поставлене запитання, Не роби того чого сам не любиш.
висновок,узагальнення.
Робота в групах.
1 група : « Лисичка прийшла до Журавля»
2 група: «Журавель прийшов до Лисички»
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Домашнє завдання.
Складіть свою кінцівку казки, щоб вона закінчилася позитивно.