Урок. Історія 6 клас. Тема: "Трипільська археологічна культура."

Про матеріал
Історія 6 клас Тема: Трипільська археологічна культура. Мета: ознайомити учнів з місцями розташування основних стоянок Трипільської археологічної культури на території України; поглибити знання учнів з теми «Життя людей за первісних часів» шляхом вивчення особливостей пам’яток первісних людей на території України
Перегляд файлу

Історія 6 клас

Тема: Трипільська археологічна культура.

Мета:  ознайомити учнів з місцями розташування основних стоянок Трипільської археологічної культури на території України; поглибити знання учнів з теми «Життя людей за первісних часів» шляхом вивчення особливостей пам’яток первісних людей на території України; розвивати образне мислення,   виховувати самостійність у прийнятті рішень, зацікавленість до предмету.

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Перевірка д/з

Бліц опитування

1.Назвати теорії походження людини

2.З якого континенту розпочалось розселення людей?

3. Перерахуйте релігійні вірування первісних людей?

4. Поясніть. Що таке тотемізм, анімізм, фетишизм?

5. Що таке господарство відтворення?

6. Що таке стоянка первісних людей?

7. Назвати найдавнішу стоянку палеоліту на території України?

8.Що називають енеолітичною революцією?

9. Який вік називають міднокам`яний?

10 Який вік називають бронзовим?

11. Що таке сусідська ообщина?

Розставити в хронологічній послідовності

1)Австралопітек «людина вміла» пітекантроп неандерталець «людини розумна» .

2) палеоліт – давньокам’яний вік, мезоліт – середньокам’яний вік, неоліт – новий кам’яний вік та енеоліт – мідно-кам’яний вік.

Співвіденсти термін і поняття

Господарство привласнення – господарство, коли люди брали все для життя від природи.

Родова община – група родичів, які вважали себе нащадками спільного предка , вели спільне господарство і жили разом

Рада старійшин – збори старійшин всіх родів племені

Плем`я – об`єднання родових общин, які проживали в одній місцевості та мали спільну мову, обряди, звичаї

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку

План: 1)Відкриття Трипільської культури 2) Господарство трипільців 3) Поселення трипільців

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

Відкриття Трипільської культури

Робота з підручником 37

  • Прочитайте 1-й абзац і дайте відповідь на запитання: коли була відкрита археологічна культура, хто її відкрив та де була знайдена?

Кін. ХІХст. Археологічна експедиція на чолі з Вікентієм Хвойко відкрила поселення землеробів с. Трипілля на Київщині.

Розповідь з елементами пояснення

Оскільки писемності тоді не булоі невідомо, що за племена там проживали назву дали за місцем знаходження. Трипільська археологічна культура – енеоліт.

Робота з картою

На території України пізніше були знайдені схожі поселення, що відносять до трипільської культури, розглянемо їх.

Мозковий штурм

  • Чому ці поселення об’єднують в одну археологічну культуру?

Словничок    Археологічна культура

Робота з підручником 38

Прочитайте останній абзац. На які тисячоліття припадає і в межах яких країн знайшли поселення Трипільської культури?

5400-2750 р. до н.е.. Знайдені поселення на території України, Румунії, Молдови. Характер їх поселень був у вигляді міста.

Господарство трипільців

Робота з підручником 38 Читання з коментарями

Яке основне заняття було у трипільців?

Основним заняттям трипільців було землеробство і скотарство.

Опишіть які знаряддя праці використовували?

Чому кожні 50-70 років змінювали проживання?

Розповідь

Життя трипільців багато в чому залежало від природних умов тому, щоб задобрити сили природи та духів, вони виконували обрядові пісні та виготовляли для них гарний посуд.

Поселення трипільців

Робота з підручником с.39

Прочитайте, які були спочатку поселення трипільців?

Спочатку поселення трипільців були на пагорбах та водоймищ, оселі яких розташовувались по колу, потім виникають протоміста з населенням до 10 тис. чоловік.

Робота з підручником с.40

  • Знайдіть і прочитайте, як виглядали помешкання трипільців?
  • Чому зникли трипільці (самостійно)

V. Закріплення вивченого матеріалу

Позначити на контурній карті межі поширення і протоміста трипільської культури

VІ. Підсумок уроку С.41. д/з підготуватись на контрольної роботи

docx
Додано
6 січня 2023
Переглядів
435
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку