Урок з української мови для 6 класу за темою "Контрольна тестова робота № 6. Прикметник"

Про матеріал

Мета. Перевірити рівень засвоєння школярами матеріалу з теми «Прикметник», розвивати самостійність, увагу, мовну компетенцію; виховувати відповідальність,старанність,охайність.

Перегляд файлу

Контрольна тестова робота № 6. Прикметник

Мета.  Перевірити рівень засвоєння школярами матеріалу з теми «Прикметник», розвивати самостійність, увагу, мовну компетенцію; виховувати відповідальність,старанність,охайність.

Тип уроку. Урок оцінювання навчальних досягнень учнів

Перебіг уроку

   І. Організаційний момент.

   ІІ. Забезпечення емоційної готовності.

    ІІІ.  Повідомлення теми та мети уроку.

     ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів.

            1.  Ознайомлення з критеріями оцінювання контрольної роботи.

            2.Проведення інструктажу щодо проведення контрольної роботи.                                                           

    V. Написання контрольної роботи.

І варіант

1.Укажіть рядок, у якому всі слова прикметники:

а)сонячно, червоний, весняний;

б)теплий, сільський, чудовий;

в)інший, зелений, сніжний.

2.Прикметники змінюються за:

а)родами і числами;  б)родами, числами і відмінками;  в)числами і відмінками.

3. У реченні прикметник найчастіше буває:

а)означенням і присудком;  б)означенням і обставиною;   в)підметом і присудком.

4.Виберіть правильне твердження:

а)складена форма вищого ступеня твориться за допомогою суфіксів –іш-, -ш-;

б)складена форма найвищого ступеня твориться за допомогою слів найбільш, найменш;

в)проста форма вищого ступеня твориться за допомогою префікса най-.

5.Виберіть рядок, у якому правильно утворені ступені порівняння:

а)смачний – смачніший, більш смачніший, найсмачніший, найбільш смачний;

б)білий – біліший, менш білий, самий білий, найбільш білий;

в)мілкий – мілкіший, більш мілкий, наймілкіший, найбільш мілкий.

6.Виберіть речення, у якому допущено помилку:

а)Азовське море наймілкіше від Чорного;

б)Дніпро – найбільша річка України;

в)Ця справа менш важливіша.

7.Ступені порівняння мають:

а)якісні прикметники;  б)відносні прикметники;  в)присвійні прикметники.

8.Укажіть рядок, у якому всі прикметники відносні:

а)чорний, золотий, залізний, весняний;

б)зимовий, німецький, дерев’яний, м’ясний;

в) сліпий, срібний, український, зимовий.

9. Укажіть рядок, у якому всі прикметники якісні:

а)залізні нерви, кам’яний будинок, вовча зграя;

б)братів зошит, свіжий вітер, скляний посуд;

в)ніжна квітка, кам’яне обличчя, світле волосся.

10.Укажіть рядок, у якому всі прикметники мають повну нестягнену форму:

а)червоная, світлая, синєє, золотії;

б)довгії, зелен, ясна, дрібен;

в)високеє, низький, жовтая, добра.

11.Укажіть рядок, у якому всі прикметники належать до м’якої групи:

а)працьовитий, давній, чесний;

б)середній, синій, майбутній;

в)міський, ближчий, сторонній.

12.Вкажіть речення, у якому прикметник є присудком:

а)Мова – давнє джерело спілкування і натхнення;

б)Мамина мова найкраща;

в)Зелене царство пишніло неповторною красою.

13. Виписати прикметники повної нестягненої форми:

Зоре моя вечірняя, зійди над горою. Мов сизая голубонька село облетіла. …Над головою вже несе свою неклепаную косу косар непевний. Думи мої молодії – понурії діти, і ви мене покинули.                                                                           

14. Подані прикметники записати в три стовпчики за групами.

Міцний, урочистий, стальний, блискучий, материнська, паперовий, жвавий, срібна, заяче, батькове.                                                                                            

15. Утворіть від поданих прикметників, де це можливо, просту й складену форми вищого ступеня порівняння:

Близький, сліпий, смачний.                                                                                      

ІІ варіант

1.Виберіть рядок, у якому правильно утворені ступені порівняння:

а)відомийвідоміший, більш відоміший, найвідоміший, найбільш відомий;

б)цікавийцікавіший, менш цікавий, самий цікавий, найбільш цікавий;

в)високийвищий, більш високий, найвищий, найбільш високий.

2.Вкажіть рядок, у якому всі прикметники належать до м’якої групи:

а) молочний, книжний, круглий;

б) близький, сумний, пристрасний;

в) сторонній, самотній, літній.

3.Вкажіть рядок, у якому всі прикметники відносні:

а) історичний, щоденний, ніжний, гарний;

б) тракторний, каштановий, головний, приблизний;

в) цільовий, орфографічний, молочний, трикутний.

4.Прикметники змінюються за:

а) родами, числами і відмінками;  б) родами і числами;   в)числами і відмінками.

5. До присвійних належать обидва прикметники в словосполученні:

а) заяче серце, дружні слова;

б) тітчина квартира, лисячий характер;

в) материна сукня, братів квиток.

6. У реченні прикметник найчастіше буває:

а) підметом і присудком; б) означенням і присудком;  в) означенням і обставиною.

7. Вкажіть рядок, у якому всі прикметники якісні:

а) здоровий, залізний, шумний, веселий;

б) далекий, ґрунтовний, приблизний, хутряний;

в) дебелий, близький, сумний, пристрасний.

8. Утворити  ступені порівняння можна від усіх прикметників рядка:

а) світлий, тривалий, старий, жвавий; 

 б) хворий, юний, веселий, темний;   

в) злий, квадратний, білий, сумний.

9. Позначте рядок, в якому є помилка:

а) найменший, кращий, дорожчий, щонайдальший;

б) вужчий, більш позитивний, більш темніший, відвертіший;

в) видатніший, найсмішніший, менший, більш вихований.

10.Вкажіть речення, у якому прикметник є присудком:

а)Андрійко був кучерявим; 

б)Стоїть гора високая;

в) Видно шляхи полтавськії і славну Полтаву.

11.Вкажіть рядок, у якому всі слова прикметники:

а) головне, яскраво, молода;

б)миле, гіркий, мстива;

в)інша, добрий, сильне.

12.Виберіть правильне твердження:

а) проста форма вищого ступеня твориться за допомогою префікса най-;

б)складена форма вищого ступеня твориться за допомогою суфіксів –іш-, -ш-;

в)складена форма найвищого ступеня твориться за допомогою слів найбільш, найменш.

13. Поставити у формі орудного відмінка однини:

Найбільша площа, широка межа, гаряча вода, солов’їний спів, шкільне життя, осінній лист.                                                                                                                 

14. Утворити прикметники способом складання.

Кислий і солодкий, фізика і математика, південний захід, сільське господарство, чорні очі, п’ять поверхів, білі зуби.

15. Списати, розкриваючи дужки.

Питай (не ) старого, а малого. Дужий і багатий – (не) винуватий. В гущавині лісу тихо бриніло (не) широке джерело.

VІ. Підсумки уроку.

  • Чи справилися з роботою?
  • У чому відчували труднощі?
  • Як ви їх подолали?              

VІІ.   Домашнє завдання. Підготувати усне лінгвістичне повідомлення на тему  « Прикметник як частина мови».     

 

1

 

docx
Додано
28 липня 2018
Переглядів
4501
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку