перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять та їх розуміння і використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.
Войнова Світлана Петрівна
учитель історії та правознавства
Садовської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Лозівської районної ради
Харківської області,
спеціаліст ІІ категорії
Історія України (Вступ до історії) 5 клас
Урок 27
Дата: 17.04.18
Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу
«Дослідники історії»
Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять та їх розуміння і використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.
Обладнання: картки з тестовими завданнями.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.
ІІ. Виконання завдань
1) В
2) Б
3) В
4) А
5) Г
6) Г
7) Козацькі літописи — історико-літературні твори другої половини XVII — середини XVIII століття, присвячені козацьким війнам.
8) літопис,Нестор, «Повість минулих літ», 1113 р., козацькі літописи, Самійло Величко,Т.Г.Шевченка.
9) 1-Б; 2-В; 3-Г; 4-А
10) 5,6,7
11) 2018-852=1166 р.
ІІІ. Домашнє завдання
1. Повторити матеріал розділу, підготувати повідомлення з теми «Праця і господарство: колись і сьогодні».
Історія України 5 клас
Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу
«Дослідники історії»
І рівень (0,5 бала)
1. «Повість минулих літ» — це …
а) епічний твір про роки князювання Ярослава Мудрого;
б) белетристична повість про давні часи;
в) історична і літературна пам’ятка, у якій історичні події викладено у формі літературних творів різних жанрів;
г) хроніка життя руських князів.
2. Укажіть, що означає термін «літопис»?
а) переказ;
б) оповідання;
в) хроніка;
г) розповідь.
3. Укажіть твір, у якому вміщено легенду про заснування Києва:
а) «Літопис Самійла Величка»;
б) «Історія України-Русі»;
в) «Повість минулих літ»;
г) «Слово про Закон і Благодать».
4. Нестор Літописець, на відміну від інших ченців...
а) розташував відомості в літописі у хронологічній послідовності;
б) дав назву «Повісті...»;
в) вилучив зі свого літописного твору окремі біблійні легенди;
г) вважав уведення християнства на Русі поспішною справою.
5. На скільки частин поділяється Літопис Самійла Величка?
а) десять;
б) вісім;
в) шість;
г) чотири.
6. Назвіть хронологічні рамки матеріалу викладеного в «Історія-Русі» М. Грушевським:
а) від прадавніх часів до другої половини XV ст.;
б) від прадавніх часів до другої половини XVI ст.;
в) від прадавніх часів до другої половини XVII ст.;
г) від прадавніх часів до другої половини XVIII ст.
ІІ рівень (1 бал)
7. Дайте визначення термінів:
Козацькі літописи — це …
8. Заповніть пропуски в тексті.
Історичний твір XI-XVII ст., у якому найголовніші події записувалися у вигляді оповідей в хронологічному порядку по роках (літах) називається …… Першим професійним істориком Київської Русі, батьком усієї нашої історії називають ….... Він – автор літопису ………. У ньому зібрані в певному порядку відомості від 852 до …… року. Історико-літературні твори другої половини XVII — середини XVIII століття, присвячені козацьким війнам називаються …… Автором найбільшого з усіх творів цього жанру є …… . Літопис С. Величка мав великий вплив на творчість …..
ІІІ рівень (2 бала)
9. Установіть відповідність між портретами історичних діячів та їхніми іменами.
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
А) Митрополит Іларіон Київський
Б) Михайло Грушевський
В) Самійло Величко
Г) Нестор літописець
Д) Ярослав Мудрий 1-___; 2-___; 3-___; 4-___.
10. Які з тверджень стосуються Михайла Грушевського?
1. Вивчав події Національно - визвольної війни та Руїни;
2. Автор праці «Історія запорозьких козаків»;
3. За 50 років наукової діяльності надрукував понад 240 праць;
4. Автор праці «Історія Малої Росії»;
5. Перший серед українських істориків почав використовувати термін «Україна-Русь»;
6. Автор 10-томної «Історії України –Русі»;
7. Автор найповнішого узагальнюючого дослідження історії України від найдавніших часів до середини XVIIІ ст.
IV рівень (3 бала)
11. Розв’яжіть історичну задачу. Скільки років минуло від створення «Повісті минулих літ» до сьогодення?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________