Тема: Кут. Позначення кутів.
Мета: ознайомити дітей з кутами, їх позначеннями. Навчити будувати кути. Розширювати їхній кругозір. Виховувати повагу один до одного, любов до математики.
Обладнання: плакат кутів.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
І Організаційний момент
-
Доброго дня, люба дітвора. Пригодуйтесь до уроку. І сідайте ви гарненько! Сьогодні ми будемо працювати під таким девізом:
« Математика безмежно різноманітна
і міститься в усьому»
М. Яругін
ІІ Перевірка домашнього завдання
-
Бесіда
-
Що таке рівняння?
-
Що означає розв'язати рівняння?
-
Яке число називають коренем рівняння?
-
Як знайти невідомий доданок?
-
Як знайти невідоме зменшувальне?
-
Як знайти невідомий від’ємник?
-
Гра « Знайди пару»
(На дошці записані рівняння і відповіді до них. Дітям потрібно вірно з'єднати рівняння і відповідну відповідь.)
-
Гра « Влучно відповідай»
-
Галинка задумала число. Якщо до цього числа додати 68 і отриману суму відняти від числа 13, то одержимо 44. Яке число задумала Галинка?
-
Олег задумав число. Якщо до цього числа додати 111 і від отриманої суми відняти 76, о одержимо 24. Яке число задумав Олег?
ІІІ Актуалізація опорних знань
-
Практичні завдання
-
Побудуйте відрізок , позначте його буквами, виміряйте.
-
Побудуйте пряму, позначте її.
-
Побудуйте промінь, позначте його. А чи можна його виміряти?
ІV Повідомлення теми і мети уроку
-
На сьогоднішньому уроці, ми з вами вивчимо кути та як їх позначають в математиці.
V Сприйняття і усвідомлення учнями матеріалу.
-
Пояснення матеріалу.
-
Поняття кут.
-
Запис та позначення кутів
-
Рівні кути.
-
Бісектриса кута.
-
Працюємо з плакатом
-
Що зображено на малюнку?
-
Як можна позначити кут?
-
Як правильно записати кут?
-
Назвіть усі кути. Запишіть їх назви.
-
Гра « Вибери вірний запис»
Із ряду , діти вибирають тільки те, що позначено вірно.
АВСD, F, ER, ∠POK, ∠ B, K, ∠ATNM, ∠CAB, ACB, ∠ N, ∠ NMB.
|
-
Гра « Побудуй – ка»
-
Діти будують кут, позначають його.
-
Потім будують бісектрису. Записують рівні кути.
-
Будують промінь. Записують кути, що утворилися.
VІ Закріплення і систематизація знань.
-
Розв'язання вправ
Накресліть кут MNE і проведіть промені NA і NC між його сторонами. Запишіть усі кути, що утворилися.
-
Вправи для повторення
-
Складіть числовий вираз і знайдіть його значення:
1) добуток суми чисел 18 і 20 та числа 8;
2) частка різниці 128 і 29 та числа 11;
3) частка добутку чисел 15 і 6 та їхньої різниці.
2. Учні п'ятих класів їхали двома автобусами на екскурсію. Коли з одного автобуса, у якому було 42 учня, 8 учнів перейшли у другий автобус, то в обох автобусах учнів стало порівну. Скільки учнів було в другому автобусі спочатку?
VІІ Підсумок уроку
-
Бесіда.
-
Яку тему ми вивчили?
-
Що найбільше сподобалося?
-
Завдання додому.