Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність. Бернард Шоу
Ці слова відображають суть уроку-квесту, бо діти активно працюють в команді, рухаються по станціям, закріплюють вивчене і відкривають для себе нове! Вони вчаться перезентувати свої досягнення, працювати в команді.
Лисенко Олена Євгенівна
Урок-квест «Квадратні рівняння»
Мета: систематизувати здобуті знання, формувати практичні навики їх використання, вміння аналізувати, критично мислити, працювати в команді, виховувати відповідальність, упевненість в собі, волю до перемоги, досягнення успіху у житті
Обладнання: мультимедійна система, ресурс Learningapps, додаток Документ Google, програма для зчитування QR-коду, картки із завданнями, маршрутні листи для команд
Місце проведення: кабінет математики
Підготовча робота: клас поділений на 6 команд, кожна команда обирає капітана; учнівські парти розміщені так, щоб дітям зручно було працювати на станціях; на партах назви станцій «Дослідження», «Теорема Вієта», «Історична», «Інтерактивна», «Цікаве рівняння», «QR-код»; кожна команда працює вдома по історичному матеріалу, пов’язаному з темою «Квадратні рівняння»; на Google Диску створено секторну діаграму з спільним редагуванням для підведення підсумків квесту; підготувати на станції консультантів
Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність.
Бернард Шоу
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель: Доброго дня, діти! Ми сьогодні проведемо з вами урок-квест. Що таке квест, я впевнена, ви знаєте. Поділіться своїми знаннями. (Діти розповідають, що вони розуміють під словом «квест»).
Отже, команди готові до роботи, і ми можемо вирушати в подорож по країні «Квадратні рівняння». Не забудьте взяти з собою гарний настрій, спрямований тільки на перемогу; відповідальність, взаємоповагу і бажання зміцнити свої знання і відкрити для себе нове! Кожна команда рухається по шести станціях, перемагає та, яка перша відкриє всі таємниці! Капітани команди, отримайте маршрутні листи (Додаток 1) і починаємо подорож!
ІІ. Подорож по станціях
Розв’яжіть рівняння:
Консультанти перевіряють правильність і роблять відмітку у маршрутному листі кожної команди. (Відповіді подані у Додатку 2).
Що буде, якщо в квадратному рівнянні ах2 + bx + c = 0 поміняти
місцями a і c?
Для дослідження використайте рівняння:
х2 – 6х + 5 = 0
5х2 – 9х – 2 = 0
Розділіть рівняння на групи по кількості їх коренів.
Вправа виконується на комп’ютері, перевіряється автоматично.
https://learningapps.org/view4563471
Заповніть таблицю, використовуючи теорему Вієта.
Рівняння |
Сума коренів |
Добуток коренів |
х2 – 6х + 5 =0 |
|
|
3х2 + 3х ‒ 5 =0 |
|
|
0,2х2 – 8х + 5 =0 |
|
|
|
8 |
12 |
Встановіть відповідність між історичним фактом і особистістю.
Питання |
Відповіді |
|
А. Вієт |
2. Відкрив правило знаходження коренів рівняння ах2 +bх = с |
Б. Діофант |
3. Вивів формулу залежності коренів рівняння від коефіцієнтів |
В. Брахмагупта |
4. Вивів загальне правило розв’язування квадратних рівнянь |
Г. Штифель |
5. Запропонував формулу дискримінанта |
Д. Піфагор |
|
Е. Сільвестр
|
Прочитайте вислів і поясніть його важливість.
ІІІ. Підсумок уроку
Команди звітуються про виконані завдання, розповідають, що було найважче виконати, над чим ще треба попрацювати.
На якій станції було найцікавіше працювати показують на секторній діаграмі, яка створена в Документі Google і для якої відкритий доступ для спільного редагування. Учні виходять до інтерактивної дошки і перетягують трикутник до певного сектора.
Посилання для спільного доступу
Додаток 1
Маршрутні листи команд
Команда № 1
Станції |
Відмітка про виконання |
Бали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Команда № 2
Станції |
Відмітка про виконання |
Бали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Команда № 3
Станції |
Відмітка про виконання |
Бали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Команда № 4
Станції |
Відмітка про виконання |
Бали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Команда № 5
Станції |
Відмітка про виконання |
Бали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Команда № 6
Станції |
Відмітка про виконання |
Бали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Додаток 2
Відповіді
Станція «Цікаве рівняння»
х = -0,4, х ≠ 1.
Станція «Історична»
«Теорема Вієта»
Рівняння |
Сума коренів |
Добуток коренів |
х2 – 6х + 5 =0
|
6 |
5 |
3х2 + 3х ‒ 5 =0
|
|
|
0,2х2 – 8х + 5 =0
|
40 |
25 |
|
8
|
12 |
Станція «Дослідження»
Корені будуть оберненими до коренів даного рівняння
Станція «QR- код»
Вислів:
Найкращий спосіб вивчити що-небудь – це відкрити самому.
Д. Пойа