Пропоную Вашій увазі розробку уроку з предмету Літературне читання для 3 класу за підручником О. Савченко.
Матеріал підібраний відповідно до програми та вимог.
Літературне читання
3 клас
Вчитель: Околіта Г.-Х. М.
Розділ. Байка.
Тема. Вступ до теми. Що таке байка, і хто такий байкар? Л.Глібов «Лебідь,Щука і Рак»
Мета. Ознайомити з поняттями «байка», «байкар», розкрити їх зміст.
Вчити виділяти в байках головне.
Розвивати в учнів вміння визначати мораль байки і розуміти його.
Продемонструвати зв’язок між сюжетом поданого твору і реальним життям людей.
Продовжити вивчення життя і творчості відомого байкаря Леоніда Глібова.
Розвивати інтелект учнів, вміння аналізувати,порівнювати, робити висновки.
Сприяти розвитку умінь переборювати життєві труднощі та перепони.
Виховувати інтерес до вивчення творчості Л. Глібова, а також загальнолюдські цінності, такі як наполегливість, сила волі та повага до інших.
Обладнання та матеріали: підручник, робочий зошит, ілюстрації, відео.
Тип уроку. Урок засвоєння нового навчального матеріалу.
Хід уроку
І. Організація учнів. Перевірка готовності до уроку.
Працюймо так, щоб кожен з нас
Зумів сьогодні показати «клас».
Старанно, наполегливо, уміло,
Відповідати на уроці сміло.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Байки є надзвичайно простими за будовою, але ховають у собі зашифровані спостереження за повсякденним життям людей, за явищами та подіями навколишнього світу.
• Перегляд відео.
• Читання байки вчителем.
• Словникова робота.
Товариство – це об’єднання кількох осіб для спільної справи.
Лад – порядок.
Усяк – кожен.
Безладдя – безпорядок.
Приставить хуру – доставити у певне місце віз.
Катма ходу – немає руху.
Морока – клопіт, турбота, проблема.
• Перевірка розуміння прочитаного.
• Читання ланцюжком.
• Вибіркове читання.
(Вчитель зачитує початок речення, а учні продовжують)
V. Робота в зошиті.
• Фізкульхвилинка.
VI. Узагальнення і систематизація знань.
• Робота в групах
1 група - Доберіть до слова «байка» слова з якими вам воно асоціюється. (Байкар, мораль, Л.Глібов, повчання, герої, тварини тощо).
2 група – Добрати до слова Глібов асоціації (Байкар, байка, 5 березня, Полтавщина, збірки байок тощо).
VII. Підсумок уроку.
• Бесіда.
- Що таке байка?
- Хто такий байкар?
- Що є обов’язковим для байки?
- Яку байку ми прочитали? Сподобалась?
VII. Домашнє завдання.
• Вивчити напам’ять байку «Лебідь, Щука і Рак» Л.Глібова.
Додатки до уроку