Тема: Данієль Дефо «Робінзон Крузо».
Мета: формування предметних компетентностей:
формування уміння повноцінної навички читання (правильно, виразно, розуміючи), висловлювати своє ставлення до прочитаного, сприймати, відповідати на запитання за змістом прочитаного, аналізувати й оцінювати усну інформацію та інформацію в медіатекстах;
формування ключових компетентностей:
формування допитливості, пізнання навколишнього світу, художнього сприймання, аналізу творів мистецтва відповідно до свого віку; уміння навчатися продовж життя.
Обладнання: друкований зошит, щоденник головного героя, медіа.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.Повідомлення теми та мети уроку. Завдання до уроку.
2.Хвилинка афірмацій. Проговорюй текст разом з диктором. Заплющ очі та пошепки віднови ті афірмації, які є для тебе важливими.
(Я працюю над тим, щоб розвивати свою креативність. У мене чудова пам'ять. Я створюю щастя навколо себе, бо вірю у власні сили.)
3.Робота з друкованим зошитом.с.6.
Данієль Дефо-відомий англійський письменник і публіцист. Світову славу йому приніс роман «Робінзон Крузо». Опинившись на безлюдному острові, головний герой не впадає у відчай, а навпаки, знаходить у собі сили для нового життя. Підкоряє природу, опановує ремесло, підтримує духовний світ. Твір Данієля Дефо підтверджує думку про те, що багато в житті залежить від людини.
-Ми з вами разом з головним героєм вели щоденник.
- Розкажіть, як Робінзон Крузо організував своє життя на безлюдному острові.
-Чому головного персонажа звали Робінзон Крузо?
-На яких подіях написано цей роман? Як зали шотландського моряка?
-Скільки часу він провів на безлюдному острові?-А Робінзон Крузо?
-Коли Робінзон ступив на цей острів?
-Які блага він створив для себе?
-Які овочі, фрукти, злаки вирощував?
4.Виконай вправу фотоапарат.
(Мудрим ніхто не вродився, а розуму навчився)
Розкрий зміст прислів’я. Як воно стосується Робінзона Крузо?
5.Виконай вправу « Так-ні »
Проведення самооцінювання виконаного завдання.
Нейрогімнастика.
6. Прочитай чистомовку, поступово прискорюючи темп. Вправа «Сорока і черепаха».
Ова-ова-ова-
Важлива людям мова-
Ова-ова-ова-
Це мислення основа.
-Про що ця чистомовка? Чому вона нас навчає?
7.Робота з тлумачним словничком. Дізнайся лексичне значення слів із тлумачного словничка.
Вправа «Повітряна кулька».
8. Дикун написав уривок тексту. Прочитай уривок тексту, виправляючи помилки.
ІІ. Робота над текстом.
Виконайте вправи для покращення зору.
На які частини можна поділити уривок? Напиши до кожної з них заголовок.
-Розкажи. як Робінзон учив працювати П’ятницю.
-Коли П’ятниця виконував роботу особливо ретельно?
9.Заповни таблицю «Як вижити на безлюдному острові».
ІІІ. Підсумок уроку.
Рефлексія. Склади рекламу роману Данієля Дефо «Робінзон Крузо».
-Які поради Робінзона подобаються тобі найбільше?
-Чи порадиш прочитати роман Данієля Дефо друзям?
Конспект уроку
з літературного читання
Данієль Дефо «Робінзон Крузо»
Провела
вчитель початкових класів
Воробйова Т.Б.