ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ
Тема:Оксана Іваненко «Синичка»
Мета: продовжити опрацювання казки Оксани Іваненко «Синичка»;
формувати навички свідомого читання; розвивати зв'язне мовлення,
уміння висловлювати свої думки, розширювати словниковий запас
учнів; розвивати увагу, спостережливість, фантазію; виховувати
позитивне ставлення до літературних творів, бажання читати; любов і
дбайливе ставлення до братів наших менших - птахів.
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал, презентація, ілюстрації
птахів, маски.
Хід уроку
Щойно дзвоник пролунав,
На урок всіх нас позвав.
Будемпраювать старанно,
Щоб почути у кінці,
Що ми просто молодці!!!
а) Відкритий мікрофон.
б) Вибіркове читання.
за синичку.
- Прочитайте уривок казки, що відповідає малюнку.
в) Гра « Хто що сказав»
Установіть відповідність між тим, хто і що говорив синичці.
Солов'ї - Ти вмреш з голоду,під снігом нічого не знайти
Журавлі - Може,й тобі хочеться летіти? Як сумно,коли всі відлітають...
Яблунька - Ти замерзнеш тут,чепурушко.
г) Читання в особах.
Сьогодні на уроці ми дочитаємо казку та дізнаємося про те, як перезимувала синичка.
а) Робота з підручником.
Опрацювання казки Оксани Іваненко «Синичка»(сторінка 79-81).
Читання казки вчителем.
- Що допомогло синичці перезимувати?
б) Словникова робота.
З'явилися Манісінька
Дзюрчали Чеберяє
Відбивалися Бурмотів
Затрималось Зацвірінчала
Прокидалися Найрозкошніших
в) Фізхвилинка «Синичка».
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити
Хочу я на фізхвилинку
Всіх вас запросити.
Скачуть, граються синички,
В них сидіть немає звички.
Плиг-скік, плиг-скік.
Закрутилися як дзиги,
Плиг-скік, плиг-скік.
Ось постояли хвилинку,
Причесали дзьобом спинку,
На гіллячку сіли, в тінь
Знов урок розпочали.
г) Робота з підручником.
- Читання «ланцюжком»
- Вибіркове читання.
- Про що запитало сонечко у хмар?
- Що побачило сонце?
- Як синичка поводила себе, незважаючи на те, що їй було холодно і голодно?
-Знайдіть і прочитайте лагідні слова, якими називали синичку.
д) Робота над образними висловами.
- Поясніть значення речень.
* Зима виробляє.
*Сонечко засміялось.
*Вітри од рук відбивалися.
*Струмки гомоніли.
е) Робота з підручником.
Гра «Продовж речення»
- Які звуки природи тобі вдалося почути читаючи казку?
ж) Визначення головної думки.
з) Гра « Дешифрувальник»
- Утворіть і прочитайте твердження.
( ПТАХИ В ЗИМКУ БОЯТЬСЯ НЕ ХОЛОДУ, А ГОЛОДУ)
Дати відповіді на запитання (сторінка 81 підручника)
Гра «Відкритий мікрофон»
Змайстрував я годівничку
Для горобчика й синички.
Прилітайте! Прилітайте!
Крихти хлібні виїдайте.
Ще насиплю я зерняток,
Буде добре зимувати!
Олена Савчук
Я ладнаю годівнички
Для горобчика й синички,
Для малого снігурця
Крихт насиплю і пшонця.
Прилітайте, друзі милі,
Не лякайтесь заметілі!
Анатолій Камінчук