урок літературного читання. Пальчикові ігри-вірші

Про матеріал

Архів містить конспект уроку, а також усі необхідні матеріали до нього (фото, аудіозаписи творів, фізкультхвилинки). Урок розроблений відповідно до оновленого кола читання.

Перегляд файлу

 

Тема. Пальчикові ігри-вірші. Тетяна Мельник. «У колі», «На високій горі».

 

Мета: ознайомити учнів із пальчиковими іграми-віршами; сучасною поетесою Тетяною Мельник; розвивати інтерес до читання, увагу, фантазію, здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати любов до читання, допитливість.

Обладнання: картки із завданнями, портрет Тетяни Мельник, смайлики, аудіозапис віршів та фізкультхвилинки «Фіксіки».

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу

На дошці прикріплений смайл "Радість" (усміхнений).

  • Бажаю всім учням гарного настрою.

Пропоную дітям обрати "Смайл уроку" серед запропонованих. Учням, що обрали "сумні" або занадто веселі смайли, раджу налаштуватися на роботу.

ІІ. Мовна розминка

  1.               Робота над чистомовкою

Шу-шу-шу — чистомовки я пишу.

Ят-ят-ят — їх пишу для всіх малят.

Ки-ки-ки — всі говорять залюбки,

Ло-ло-ло — щоб чисте мовлення було.

  1.               Розучування скоромовки

Сидів горобець на сосні, — 
Заснув — і упав уві сні. 
Якби не упав уві сні. 
Сидів би він ще на сосні.

  1.               Гра «Доповни слова»

Учитель пише на дошці склад. Учні читають, доповнюють «зимовими» словами.

Сні… (сніг, сніжок, сніжка, сніжинка, сніговик, сніговий)

Моро… (мороз, морозний, морожений, морозиво)

Заме… (замети, замерз, заметіль, замести)

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми та мети уроку

  •            Чим відрізняється вірш від оповідання? (вірш має риму)
  •            Які вірші ми читали? (вірші-безконечники, вірші- діалоги, вірші-небувалиці)
  •            А сьогодні ми ще з вами познайомимося із новими віршами. А якими саме ви дізнаєтеся коли прочитаєте піктограму.

 

 

 

 

 

 

  •            Сьогодні ми ознайомимося із пальчиковими іграми, автором яких є сучасна поетеса Тетяна Мельник. І прочитаємо її вірші «У колі», «На високій горі».

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1.               Ознайомлення з біографією Тетяни Мельник.

Тетяна Мельник (Добрушина) — українська поетеса, прозаїк, драматург. Киянка за походженням. Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська Академія» за спеціальністю «Теорія, історія літератури та компаративістика», аспірантуру Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. За освітою — літературознавець, критик.
 З листопада 2001 року живе у Німеччині (місто Бонн).
2. Опрацювання вірша « На високій горі»

  •                 Слухання аудіозапису вірша.
  •                 Читання вірша способом «Бджілки»
  •                 Аналіз вірша
  •            Хто дійові особи вірша?
  •            Що роблять мишенята?
  •            Що робить ведмідь?
  •            Що знаходить на листку кульбабки?
  •                 Читання вірша і виконання рухів.
  •                 Знайти слова, які римуються.

3.Фізкультхвилинка (музична «Фіксіки»)

4.Опрацювання вірша « У колі»

Цей вірш допоможе нам познайомитися.

  • Слухання аудіозапису вірша.
  •                 Вибіркове читання вірша (кілька учнів читають)
  •                 Промовляння вірша разом із рухами
  •                 Чому ж такі вірші називаємо пальчиковими?

V. Підсумок уроку

  • Із якими віршами ми сьогодні познайомилися?
  • Хто автор цих віршів?
  • Що запам’ятали про Тетяну Мельник?
  • Що таке пальчикові ігри?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.jpg
Palchykovi_igry_Tetiana_Melnyk.jpg
zip
Додано
10 липня 2018
Переглядів
1938
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку