Метою уроку було закріпити знання учнів про звукові значення Ц ц (це), дати первинне уявлення про число іменників «один-багато». На уроці діти розвивали фонематичний слух, спостережливість, осмислювали прочитаний твір, вчились дотримуватись правил поведінки у громадському транспорті.
Українське читання
1 СЛАЙД
Тема. Закріплення звукових значень букви «це». Читання слів. Робота з дитячою книгою. Оповідання «Циркова залізниця»
Мета: закріпити знання учнів про звукові значення Ц ц(це), первинне уявлення про число іменників « один-багато»; розвивати фонематичний слух, спостережливість, осмислення прочитаного твору; виховувати почуття справедливості, бажання дотримуватись правил поведінки у громадському транспорті,інтерес до читання.
Обладнання: буквена каса, квитки на потяг ,чарівний мішечок із зображенням хлопчиків, зайчика, слонихи, лисиці, цапа, білочок , роздруковані речення з тексту, «Циркова залізниця».
ХІД УРОКУ :
Пролунав уже дзвінок ,
Всіх покликав на урок.
Тож і ми часу не гаймо –
Працювати починаймо.
2.Повідомлення теми уроку.
Сьогодні урок – до казки крок .
Будемо мандрувати ,
Казкові місця відкривати,
Й гарні знання здобувати .
3 СЛАЙД
Увага! Увага! Сьогодні ми з вами будемо мандрувати по казковій країні. На першій колії здійснюється посадка на швидкісний потяг « Перший клас».
Уважно перевірте, чи все готово до подорожі : букварі, розрізна азбука , звукові коробочки і чудовий настрій.
3.Підготовчі артикуляційно – слухові вправи. Стривайте, нам обов’язково потрібні квитки . Але спочатку потрібно виконати завдання : послухайте та назвіть слова зі звуком [ц], [ц`].
Жив цар у палаці ,
Спав цар на матраці ,
Якось цар всю ніч не спав -
Йому цвіркунчик заважав.
Ну, а зранку у віконце
Вже заглядало сонце.
Прокидайся , цар , бо ранок -
На столі стоїть сніданок .
Там і яйця , і цукерки
І цибулі пів відерця.
- Які слова зі звуком [ц] , [ц`] запам’ятали ?
- Молодці , а ось і наші квитки !
- Поїхали!
4 СЛАЙД
-А ось і наша перша зупинка ( Складова )
Склади гарнесенько читай ,
Жодного не пропускай.
Рушаймо далі ! Попереду я бачу якусь зупинку !Прочитайте її назву !
5 СЛАЙД
Читання слів з букваря с. 156.
- Ми їдемо залізницею до цирку . Давайте складемо схеми слів:
ЗАЛІЗНИЦЯ , ЦИРК
Їдемо далі!
А ось і наша наступна зупинка.
6 СЛАЙД
4.Вправи з читання
Наступна наша зупинка
7 СЛАЙД
Як ви думаєте чому вона так називається ?
Читання слів с. 157. Ланцюжком.
- Будьте уважні та обережні ! Ми прибуваємо на станцію.
8 СЛАЙД
5. Наступна зупинка. (Один-багато)
(Утворення слів у множині )
6. Робота з дитячою книгою .
- Увага! Увага ! Будьте обережні ! Швидкісний потяг (Перший клас ) прибуває на станцію.
9 СЛАЙД
- Хто зображений на малюнку ? (Звірі)
- Де відбувається подія ? (Біля каси )
- Хто хоче купити квитки ? (Білочки )
- Хто працює касиром ? (Лисичка )
- Хто начальник станції? (Цап)
- Чому зайчик засмучений ?Невідомо . Дізнаємося згодом.
Яких правил треба дотримуватись у транспорті ?
- Кінцева зупинка.
10 СЛАЙД
А цирк який цікавий !
В нім цілий день ви вистави.
Танцюють в цирку циркачі -
Гірські цапи-бородачі.
Сьогодні ми будемо читати текст «Циркова залізниця»
- Послухайте текст і скажіть що ж трапилося із зайчиком?
(Читання тексту вчителем. Учні відповідають на запитання .)
- Де побував Сашко з Грицем?
- Що робила лисиця?
- Хто стояв під віконцем каси?
- Ким був цап?
- Кого вивели на арену?
- Що хотів зробити зайчик?
Чи вдалося йому це?
Назвіть героїв оповідання.
У чарівному мішечку є речення з тексту . Ваше завдання, виразно прочитати обране речення.
Читання тексту «Циркова залізниця» ланцюжком.
7. Підсумок уроку.
Наступна станція.
11 СЛАЙД
- Яку букву ми продовжували вчити на уроці?
Чи сподобалася вам подорож ?
- Яка станція вам найбільше запам’яталась і чим ?
Дайте пораду зайчикові.(Діти тримають зайчика і радять.)