Урок літературного читання у 3 класі "Людина починається з добра".

Про матеріал
Даний урок розширює поняття дітей про доброту і красу людської душі; розвиває уявлення про добро і зло, уміння творити добро у повсякденному житті; розвиває навички діалогічного мовлення, навички роботи в групах; розширює словниковий запас учнів; виховує чуйність, людяність, відповідальність за свої слова і вчинки; викликає бажання у дітей творити добро. Ефективні форми роботи на уроці сприяють розвитку ключових компетентностей учня початкової школи.
Перегляд файлу

Урок читання у 3 класі

Тема: Людина починається з добра

Мета: Формувати морально-етичні основи дитячої особистості

           засобами слова; розширювати поняття дітей про доброту і красу

           людської душі;  розвивати уявлення про добро і зло, уміння

           творити добро у  повсякденному житті; розвивати навички

           діалогічного мовлення,  навички роботи в групах; розширювати

           словниковий запас учнів;

           виховувати чуйність, людяність, відповідальність за свої

           слова і вчинки; викликати бажання у дітей творити добро.

Обладнання: плакат «Людина починається з добра», прислів’я,

                      приказки,  блюдце з водою, картки зі словами,

                      «Будинок радості»,  «Біблія», Фея Доброти.

Тип уроку: інтерактивний урок.

 

                                          Хід уроку

 

1.Мотивація навчання школярів

     1.1.  Організаційний момент.

                       Треба всім нам привітатись: «Добрий день»,

                        Дружно весело сказати: «Добрий день».

                        Вправо-вліво поверніться, туди-сюди посміхніться:

                        «Добрий день» (3 рази).

      Все – із доброго чи злого –

      Починається з малого.

      Листя виросте з листочка,

      З нитки витчеться сорочка.

              Проганяй мерщій дрімоту –

              І рукам давай роботу.

              І роби невтомно, вміло,

              Хоч мале та добре діло.

 

      1.2. Оголошення теми і мети уроку.

  Слово вчителя: Не бійтесь бути добрими – не бійтесь віддавати іншим тепло своєї  душі. Добро, наче казковий горщик із кашею: чим більше віддаєш, тим  більше залишається. Учіться робити добро і розуміти тих, хто робить його    вам. Про добру людину кажуть, що вона красива душею. Не обов’язково,  щоб у неї було гарне обличчя, вишуканий одяг, але до неї тягнуться інші  люди, як до світла.

 

 

 

        16

          Добрим бути просто чи не просто?

          Не залежить доброта від зросту!

          Як людей полюбиш, пошануєш,

          Силу для добра й душі відчуєш!

 

                 Доброта з роками не старіє,

                 Доброта від холоду зігріє,

                 І якщо вона, як сонце, світить,

                 То радіють і дорослі, й діти.

2. Сприйняття й розуміння учнями навчального матеріалу.

    Усвідомлення набутих знань.

  2.1. Перша зупинка – вікторина «Підкажи словечко».

         Розтопить серце всякого сердечне слово …(дякую).

 Розтанути треба навіть глибі від теплого слова ..(спасибі).

       Зазеленіє навіть старий пень, коли почує …(добрий день).

Коли згасає сонце й зоря лягла на плечі,

     Серед знайомих голосів ми чуєм … (добрий вечір)

 Щоб зустрітися знову в годину призначену,

  Кажу щиро завжди я всім … (до побачення).

       Якщо ми їсти вже не в силі,

       То скажем мамі всі … (спасибі).

 

Бесіда з учнями: - Як  ми звикли називати ці слова?

                              - У чому їх чарівність?

2.2. Друга зупинка «Скарбниці народної мудрості». Робота в групах.

У конвертах завдання для кожної групи – картки зі словами. Із слів і навіть частин слів треба скласти прислів’я, пояснити його зміст.

1група. Від доб рого слова лід роз тане.

2група. Доб рого дер жись, лихого стере жись.

3група. Твоя кра са –  в твоїй доб роті.

4 група. Перший крок до добра – це не робити зла.

 

2.3. Третя зупинка – дослідницька «Знайди друзів добра». Робота в парах.

        Картки на партах:             Відповідь: Людяність

               …аска                                   

            л…бов                                 

              … оброта                              

          св… тиня                              

  вихова…ість                          

      чуйн…сть                              

        раді…ть                                 

      турбо…а

                 ь   

17

Слово вчителя: У добра широке коло друзів, давайте з ними познайомимось Вставивши бпропущені букви, ви зможете зрозуміти, які найважливіші риси

                                характеру кожен повинен виховувати в собі з дитинства.

                               Яке слово утворилося? Як розуміти його значення.

 

 

 

2.4. Четверта зупинка «Що таке клас?»

                    Хіба це клас?

      Нема ні миру, ні любові –

      Розтанули і щезли вмить.

      Розбив Віталик носа Вові,

      І той заплаканий стоїть.

          Замазали весь зошит Галі,

          Погане слово хтось сказав.

           Пішла біда гуляти далі:

           Хтось Колі ручку поламав.

      Скубнули Таню за косичку,

       Вона ображено мовчить.

       З книжками кинули поличку.

       Ну, як в такому класі жить?

                Де хлопці і дівчата б'ються

                 І обзиваються весь час,

                Де над бідою всі сміються,

                 Скажіть, хіба це клас?

 Гра «Веселий мікрофон» .

  - Як ви вважаєте – це клас? Чому?

                       P9022243

2.5. П’ята зупинка  «Будинок радості». Робота в групах.

       Мені дуже хочеться, щоб у нашому класі весь час панували мир і злагода, і тому я пропоную вам побудувати символічний «Будинок радості».

З поданих слів вибрати ті слова, які допоможуть нам гарно, весело, дружно жити у класі.                             18

 1група. мир дратівливість злагода чуйність злість

   2група. людяність ввічливість упертість взаємоповага

               образливість

   3група. любов крикливість турботливість доброта заздрість

  4група. люб’язність  вихованість   чесність  жадібність бійки

Слово вчителя: У вас на партах залишилися слова. Чому ви їх не використали? А що люди роблять з речами, які їм не потрібні? Я пропоную вам теж   викинути ці слова й назавжди викинути погані слова, дії, вчинки з життя  нашого  класу.

 

2.6. Шоста зупинка – гра «Так чи ні».

       Виправити неправильні вчинки дітей. Як треба було діяти?

1).Ти йдеш із другом вулицею. Він привітався з незнайомою тобі людиною, ти теж сказав:   «Добрий день!».

2). «Дайте мені хлібину!»,    звертається хлопець до продавця.

3).Після обіду Коля сказав: «Дякую, борщ дуже смачний!».

4). У шкільному коридорі розмовляють вчителі. Серед них Мишко побачив свого   класного керівника і привітався: «Добрий день, Олеже Васильовичу!»

5). Маринка вийшла у двір, побачила сусідського дорослого юнака і першою привіталася.

6). Коло дверей у клас зустрілися Василько й Оленка. «Привіт!»,  – привітався Василько і   першим зайшов у клас.

7). «Вибач, будь ласка, я штовхнула тебе ненавмисне»,    сказала Маринка.

8). Коридором іде вчителька, в руках у неї книжки, зошити, журнал. Назустріч їй учень:   «Добрий день»,    і пішов далі.

 

2.7. Сьома зупинка «Наймудріша книга – Біблія».

 Слово вчителя: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе, і ніколи не  роби іншим того, чого не хотів би, щоб зробили тобі».

   «Якщо хтось зробив тобі добро, пам’ятай про це завжди і воздай добром за добро, а якщо ти зробив комусь добро – забудь про це, не кричи про це на кожному кроці і не вимагай винагороди».

 

3.Підсумок уроку.

3.1. Гра «Дощик доброти».

Діти утворюють коло, усі вони «добрі дощові краплинки», у середині кола

«мама-хмаринка», яка тримає в руках блюдечко з чарівною водою доброти. Діти кружляють навколо «хмаринки», коли музика зупиняється, «хмаринка» по черзі кропить водою із блюдечка на кожного в колі, запитуючи «краплинок» : «Яку добру справу  зробили?»

3.2.Гра «Веселий мікрофон».

19

     Фея Доброта просить скласти правила доброти і завжди дотримуватись їх.

                               Правила доброти

 Допомагай слабким, маленьким, хворим.

 Не будь жадібним.

 Прощай іншим помилки.

 Ніколи не заздри.

 Жалій інших, а не себе.

 

Слово вчителя: Любі діти, не скупіться на добрі вчинки та на добрі слова. І коли зміцніють крила, щоб літати,  не забувайте про батька та матір. Та встигніть їм сказати добрі слова, поки ви живете в рідній хаті. Нехай вам Бог пошле Свою благодать і наповнить ваші серця любов'ю до людей та добротою.

 

 

  Сказав мудрець:

 - Живи, добро звершай!

 Та нагород за це не вимагай!

 Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіра.

 Хай оживає істина свята – людина починається з добра!

 

 

                     P9022247

 

 

docx
Додано
15 квітня 2019
Переглядів
702
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку