Мета :формувати вміння будувати усні монологічні висловлювання,висловлювати свої думки,використовуючи для цього як мовні так позамовні та інтонаційні засоби виразності мовлення,вчити висловлювати оцінні судження щодо прочитаного;
Розвивати творче мислення учнів;
Виховувати почуття доброти та людяності
Тип уроку:урок набуття нових знань
Тема: Людина з добрим серцем. А.Дімаров «Для чого людині серце»
Мета :формувати вміння будувати усні монологічні висловлювання,висловлювати свої думки,використовуючи для цього як мовні так позамовні та інтонаційні засоби виразності мовлення,вчити висловлювати оцінні судження щодо прочитаного;
Розвивати творче мислення учнів;
Виховувати почуття доброти та людяності
Тип уроку:урок набуття нових знань
Обладнання :кольорові капехи,роз даткові картки,смайлики,аркуші ватману , «Тлумачний словник», «Велика дитяча енциклопедія»,малюнки з зображенням серця ,кольорової палітри,дерев'яного чоловічка, .
Хід уроку
І.Вступна частина
1.Організаційний момент
Я вам рада,любі діти,
І вітаю щиро вас,
Тож запрошую ласкаво
На урок читання в клас!
2.Артикуляційна розтинка
ІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів
1.Розширення кругозору учнів,підготовка до вивчення нової теми
«Про цікаве » ( Вправа на розчитування )
- Візьміть роздані вам надруковані тексти. Швидко, але уважно прочитайте їх, дайте відповіді на подані запитання
1.роз'єднайте прислів'я раздобромнагрітесецеввікнепрохолоне
Виразно прочитайте прислів'я-воно буде девізом нашого уроку
Прочитайте вірш і покладіть поруч смайлик з емоцією,яку ви відчули(вірш на картках)
У серденьку малому
жила Любов велика:
терпляча, безкорисна,
привітна, скромна, тиха.
Завжди допомагала
не на словах, а ділом.
За все і всіх довкола
те серденько боліло.
І вдячно звідусюди
лунало знову й знов:
— Хоч серденько маленьке,
велика в нім Любов.
Леся Вознюк
ІІІ Змістова та емоційна підго товка учнів до вивчення теми
Робота в творчих групах:
І група--«Інформатори»
Робота з тлумачним словником
Жаль, шкода Шкода-жалість, співчуття до когось, чого-небудь; жаль.
Жаль - співчутливе ставлення до чийого-небудь горя, переживання; жалість, співчуття.
ІІ група-- «Палітра почуттів(мовна і кольорова)»
Любов чуйність співчуття жаль радість байдужість злість жорстокість
«Роби добро, воно добром вернеться»;
«Моя хата скраю – нічого не знаю»;
«Чини з іншими так, як хочеш, щоб чинили з тобою»;
«З вовками жити – по-вовчому вити»;
«Мені добре, коли іншому погано».
«Перший крок до добра-не роби зла.»
«Зло кінчається прикрістю,а добро-радістю»
ІІІ група-- «Довідкове бюро»
Робота з дитячою енциклопедією
Яке серце завбільшки?
Наше серце росте разом з нами-ми стаємо більшими і воно збільшується.Яким би ти не був зараз завбільшки,твоє серце за розміром трохи більше від твого кулака.
Серце блакитного кита важить близько 600 кілограмів і є найбільшим подібним органом серед усіх живих істот. Воно не тільки розміром з малолітражний автомобіль ,наприклад Фіат.
Але і важить серце блакитного кита приблизно стільки ж, скільки і згадана машина. Біль в області серця: що це може бути
Біль в області серця ‒ одна з найчастіших скарг серед населення. Так, щорічно, кілька мільйонів людей звертаються з цим симптомом за екстреною медичною допомогою. На щастя, дуже часто такий біль не пов’язаний з серцевими проблемами. Однак, якщо ви відчуваєте дискомфорт у грудях і не знаєте про стан своєї серцево-судинної системи, проблема може виявитися серйозною і варто витратити час для з’ясування причини.
ІV група- відправити sms-повідомлення хлопчику,який замерзає у лісі.
V група-створює мультфільм «Добре серце»
Презентація творчих груп
ІV.Підготовка учнів до сприймання змісту казки
Робота з назвою казки та ілюстрацією.
-Як би ви відповіли на питання ,вміщене в заголовку казки?
V.Первинне ознайомлення з твором комбінованим методом -читання з передбаченням та перегляду фрагментів мультфільму «Дерев'яні чоловічки»(режисер Л.Зарубін,1990р.)
Словникова робота:плем'я,одноплемінники,докоряти,жевріючі.
Вибіркове читання:
1.Розставте в правильній послідовності частини казки.
2.Читання уривку «Незвичайна гостя» в особах.
3. «Нелегкий вибір»-Які серця пропонував лікар?Доведіть це словами з тексту.
VI.Поглиблений смисловий і структурний аналіз текту.
Усвідомлення змісту казки
Чому так називається казка?
Які почуття ,емоції викликала у вас казка?
Яким було плем'я дерев'яних чоловічків?Що вам не сподобалося у їхніх вчинках,поведінці?
Вчинкия ких героїв викликали у вас захоплення,позитивні емоції?Що відчував чоловічок з серцем у грудях?
VII.Узагальнення вивченого матеріалу
Над чим змушує задуматись казка кожного з нас?
Від чого вона нас застерігає?Чи є в казці відповідь на запитання,яка міститься в її назві?
VIII.Рефлексія
Уявіть себе поруч з догораючим дерев'яним чоловічком.Розкажіть,як би ви поводили себе ,знаходячись поруч з ним та його дерев'яними братами,щоб ви їм сказали? Закінчіть речення:
Щоб творити добро,наші серця мають бути…
Література
1.Савченко О.Я.Літературне читання 3 клас Київ Видавничий дім «Освіта» 2013
2.В.Мартиненко Літературне читання Робочий зошит
3. Метод шести капелюхів http://nachobuch.ucoz.ua/publ/pedagogika/metodi_navchannja/metod_shesti_kapeljukhiv/7-1-0-13
https://www.youtube.com/watch?v=F5RsJREIuu8