Урок малювання "Осіннє дерево"

Про матеріал

На уроці образотворчого мистецтва у 1 класі вчитель у цікавій формі пояснює учням, як просто намалювати дерево, порівнюючи його з людиною. Демонструє репродукції відомих художників світу.

Перегляд файлу

 

 

 

                                Урок образотворчого мистецтва  у 1 класі

 

за підручником  С. Трач, М. Резніченко «Образотворче мистецтво 1 клас»

 

Тема:  знайомство з композицією.

Заповнення площини аркуша. Композиція «Осіннє дерево»

Мета: на початковому рівні ознайомити учнів з поняттям «композиція», з основними просторовими орієнтирами та розміщенням елементів, предметів на аркуші; удосконалювати навички роботи з фарбами;

навчити учнів малювати дерево, розглядаючи, аналізуючи його будову;

виховувати у дітей почуття любові до природи, емоційну чутливість,

естетичний смак.

    Обладнання: друкований альбом для 1 класу С. К. Трач «Образотворче мистецтво»,  ілюстрації із зображенням дерев різних порід, репродукції картин Архіпа Куінджі «Березовий гай»,  І. Шишкіна  «Дуби,  Ван Гога «Осінній пейзаж з 4 деревами».

 

 

 

                                                       Хід уроку

 

І. Організаційний момент

Настанова класу   

Продзвенів уже дзвінок

Починається урок!

І щоб час пройшов не марно,

Працюватимемо гарно!

ІІ. Підготовка робочих місць

Людина будь-якої професії починає свою роботу з того, що готує своє робоче місце; добирає потрібний матеріал та інструменти. Ми теж перевіримо готовність до уроку.

Гра «Будь уважний»

Я називаю назву предметів, а ви, якщо вони є у вас на парті плескаєте в долоні.

Сьогодні на урок потрібно мати:  альбом з образотворчого мистецтва, фарби,

пензлик, склянку з водою, серветка.

Всі готові до уроку, молодці!

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Вступне слово вчителя:

сьогодні на уроці ми познайомимося з поняттям «композиція». Будемо вчитися

правильно розміщувати предмети на аркуші паперу і намалюємо осіннє дерево.

ІV. Робота над темою уроку

  1. Пояснення вчителя

Що ж таке «композиція»?  Відповідь на це запитання знайдемо в підручнику.

  1. Робота за підручником стор. 42

Якщо художник хоче виділити головне, він цей предмет розташовує в центрі    аркуша, формою і кольором привертаючи до нього увагу глядачів.

V. Актуалізація опорних знань

 

 

А зараз відгадайте загадку.

Весною веселить,

Влітку холодить,

Восени пригощає,

Взимку зігріває.

  • Що це?
  • Чому так вирішили?
  • Назвіть дерева, які ви знаєте?

Гра «Посади дерево»

Я показую малюнок дерева, а ви визначаєте, де воно росте в саду чи в лісі.                        (вчитель показує зображення дерев, які ростуть в саду, лісі).

VІ.  Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя

Ви згодні зі мною , що  дерево схоже на людину.

Стовбур – тулуб,

Коріння – ноги,

Віти – руки,

Верхівка – голова,

Листочки та кора – одяг.

Дерева, як люди: у кожного свій вигляд, характер, настрій. Вони можуть бути ніжними і сором’язливими, задумливими.

Дерева бувають здоровими і щасливими, або навпаки хворими і нещасними.

Вони мають свою постать, статуру.

  1. Перегляд репродукцій

Подивіться репродукцію Архіпа Куінджі «Березовий гай». Які кольори переважають? Художник зобразив стовбури беріз на фоні залитої сонцем  галявині. Берізки величаво піднімаються високо в небо. Дивлячись на цю картину хочеться посміхатися.

Зверніть увагу на репродукцію картини І.Шишкіна  «Дуби» Які кольори переважають на цій репродукції? Дерева радіють, прокидаються від сну весною, швидше ростуть влітку,  хваляться яскравими барвами восени, хоч і трішки журяться, готуючись до зими.

  1. Робота з підручником  с.43
  • Яка пора року зображена на фотографіях?
  • Які кольори переважають?
  • Зверніть увагу на дерева.
  • Що головне у дерева?
  • Як розташовані гілки7
  1. Робота з альбомом с. 20

Перегляд картини І. Остроухової  «Золота  осінь»

Аналіз зображеного осіннього дерева в альбомі.

5. Перегляд репродукції голландського художника Ван Гога «Осінній пейзаж з 4 деревами»

  • Яка пора року зображена?
  • Що зображено в центрі аркуша?
  • Яких кольорів найбільше?
  • Ми на уроці будемо малювати дерево. Зверніть увагу з чого починаємо роботу.

6.   Поетапне зображення малюнка вчителем.

(на дошці вчитель розвішує заздалегідь заготовлені ескізи із зображенням дерева)

* земля займатиме на малюнку значну частину.

(колір жовтий, зелений, коричневий)

*  весь інший простір займає небо

(колір блакитний, сірий)

* починаємо трохи відступивши від нижнього краю аркуша малювати стовбур,

центральні  гілочки,  домальовуємо дрібні гілочки. Вони тягнуться вгору до сонечка.  Жовтою, помаранчевою, зеленою фарбами промальовуємо листочки.

VІІ.  Практична діяльність  учнів

Тепер і ви спробуйте створити свою композицію, яка буде називатися «Осіннє дерево». І пам’ятайте, щоб намалювати дерево, треба відчути себе деревом.

VІІІ.  Підсумок уроку

- Що малювали сьогодні на уроці?

- Чи сподобалась тема уроку?

1.   Перегляд учнівських робіт.

  • Хто яке дерево зобразив?
  • Який настрій викликає твоя робота?

2. Виставка дитячих малюнків.

 

 

doc
До підручника
Образотворче мистецтво 1 клас (Трач С. К., Резніченко М. І.)
Додано
11 березня 2018
Переглядів
9361
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку