Тема: Мандруємо Україною.
Ганна Чубач. « Моя країна – Україна»
Мета: формувати комунікативні вміння через вміння розширювати уявлення учнів про красу і велич рідної землі;, розвивати творчу діяльність учнів та образне мислення, прищеплювати любов до своєї Батьківщини, виховувати почуття гордості за рідну державу.
Обладнання: карта України, аудіозапис пісні про Україну, лего.
Ключові компетентності
вміння вчитися:
навчально-організаційні вміння і навички:
загальномовленнєві вміння і навички:
загальнокультурні:
соціальні :
компететності з ІКТ:
громадянської:
загальнопізнавальні вміння:
контрольно-оцінні вміння:
інформаційно-комунікативна:
загальнокультурна:
здоров’язбережувальна:
соціальна:
Предметні компетентності: поглибити знання учнів про вірш як художній твір, продовжити ознайомлення учнів з літературними творами про Україну, формувати читацьку компетентність школярів, розвивати пізнавальні інтереси, уміння робити висновки, узагальнювати, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь; застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях; виховувати патріотів рідної держави,
повагу ,любов до рідного краю, допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом.
Тип уроку. Урок ознайомлення з новим матеріалом
Хід уроку
І. Організаційна частина
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось — не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати —
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок починаймо!
ІІ. Створення ситуації успіху.
- А якими ви повинні бути на уроці? ( уважними, розумними, вихованими, кмітливими).
У вас на партах лежить лего. В кінці уроку ви покладете перед собою одну цеглинку. Якщо вам урок сподобається то синю, якщо щось не сподобається- жовту і якщо урок вам взагалі не сподобається –червону.
ІІІ. Мовна розминка
1. Гра « Слово заблукало»
- Пропоную вам скласти слова із розсипаних букв:
Р д и м
а н о л
( родина, лимон, мир, дим, лом, мило, дно, лин, нам, дам)
Лом — товстий металевий стрижень, ручний інструмент, який слугує як для розбивання твердих матеріалів, пересування важких предметів тощо.
2. Відновіть вірш. Прочитайте.
У вс..м.. св..т.. - к..ж..н зн..:
Є Б..тьк..вщ..н.. л..ш.. ..дн.. .
І в н..с в..н.. ..дн..-єд..н..-
Це н..ш.. сл..вн.. Укр..н.. .
ІV Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми будем говорити
Про країну найріднішу для кожного з нас.
Це наша Батьківщина, що зветься Україна.
Ви познайомитесь сьогодні з віршем Ганни Чубач. «Моя країна-Україна». Дізнаєтесь багато нового і цікавого про свою країну.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання вірша вчителем
2. Словникова робота
- Аме́рика — частина світу в західній півкулі Землі, що поділяється на два континенти або материки — Північну і Південну Америку
- Кавказ — історичний, культурний та політичний регіон, розташований між Чорним та Каспійським морями на кордоні між Європою та Азією.
- Пра́га — столиця та найбільше місто Чеської Республіки,
- Варшава — столиця Польщі.
3. Фізкультхвилинка
Україна – це наш край, ( розводять руки в сторони)
Поле, річка, зелен гай. (показують руками)
Любо стежкою нам йти, (крокують на місці)
Тут живемо я і ти. (показують руками на себе і товариша).
4. Самостійне читання вірша. Аналіз вірша.
- Які почуття виникли у вас після читання вірша?
- З яких слів зрозуміло, що авторка пишається своєю країною?
- Чому в Україну приїжджають гості з різних країн?
- Може хтось з вас мандрував Україною? І поділиться з нами своїми враженнями.
- Які ви знаєте міста України?
- Які міста розташовані в нашій місцевості?
- Назвіть мені столицю нашої держави.
1. Гра «Хвостик»
Вчитель читає речення, а учні відшукують і вставляють слово, якого не вистачає.
- Моя країна- (Україна),
Сонячна держава.
- У країну Україну
гості приїжджають:
із Америки, з Кавказу,
з (Праги) і Варшави.
- Я за тебе, (Батьківщин),
завжди горда буду.
VІ. Узагальнення вивченого матеріалу.
1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» скласти «павутинку» до
слова Україна
- А що для кожного з вас, діти, означає слово Україна?. (Діти висловлюють
свої думки).
(Слова записують на дошці «Асоціативний кущ»).
Рідний край ,Рідний дім, калина, Батьківщина, Родина, Воля, єдність, Рідна мова, барвінок,
Мама, Школа, Дім, Ліс, Дніпро, Карпати, Тернопіль .
2. Робота в групах
Гра « Склади прислів’я про Україну» (індивідуальні картки):
Без верби і калини життя віддай.
За рідний край – немає України.
Та земля мила, як соловей без пісні.
Людина без Вітчизни, за неї можна і життя віддати.
Україна – мати, немає другого Дніпра.
Немає другої Вкраїни, де мати народила.
VІІ. Підсумок уроку
1. Робота з картою України.
Подивіться уважно на карту України і пригадайте, з якими державами межує наша країна (відповіді дітей).
Найблищим і найкращим сусідом для нас завжди була Росія, але найбільше болю завдає ця країна нам зараз. Наші відважні воїни, із здроєю в руках, захищають нашу незалежність на сході та півдні України. І ми повині шанувати і поважати цих героїв сьогодення.
2. Рефлексія
Положіть , будь ласка, перед собою цеглинки лего.
Що вам найбільше сподобалося на уроці?
Про що б ви хотіли більше дізнатися?
VІІІ. Домашнє завдання
Підібрати матеріал для лепбука про видатні місця, пам’ятки культури і архітектури України