дати поняття про обчислення площі фігур за допомогою палетки;
Математика
(4 клас)
Тема уроку: Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов΄язані з площею прямокутника
Мета уроку: дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки; вчити дітей користуватися нею для обчислення невеликих фігур; вправляти учнів у розв΄язуванні задач, пов΄язаних з площею прямокутника; розвивати увагу; виховувати працездатність.
Обладнання: запис, картки.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Інтерактивні технології: робота в групах, в парах - анаграми, вправа «Криголом»,
вправа «Два – чотири - разом», вправа «Очікування»,
рефлексія.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів.
- Запрошую вас до роботи. Що ж ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Вправа «Очікування».
( Діти оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою:
«Я очікую…».)
- Чи є у вас якісь побоювання ? ( Діти відповідають ).
- Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Сподіваюсь, що ви будете правильно, точно й красиво висловлювати свої думки; будете злагоджено працювати в групах, робити висновки, вчитися дружнім стосункам; будете активними, творчими, мислячими і старанними.
Інтерактивна технологія «Криголом». ( ламає напруження)
А – активні; Б – бадьорі; В – веселі; Г – гарні; Д – дружні.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
К А Л Е Т А П Щ П А О Л М Е Р И Е Л Т Р
(палетка, площа, периметр. Показ палетки).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
600 + 120 = 720 390 – 140 = 250
400 + 360 = 760 520 – 260 = 260
Добуток чисел 15 і 5 зменшити на 50 (25).
Знайти ½ хвилини (30 с)
4 роки – скільки місяців (48 міс.)
48 год. – скільки діб (2 доби)
9 т 6 ц : 8 ц = (12)
22 грн. – 70 коп. = 21 грн 30 к.
Площа прямокутної ділянки 45 кв. см довжина 5 см Скільки дорівнює ширина?
(двоцифрове, непарне, не кругле, складене).
Запишіть: Хвилина каліграфії: 13,31.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Пояснення.
До нас залетіла сніжинка.
На дошці збільшений формат палетки. Потрібно порахувати кількість повних і неповних клітин на зображенні сніжинки. Потім кількість неповних клітин поділити на 2 і об΄єднати з кількістю повних клітин. Загальна сума повних клітин – це і є площа сніжинки.
Знайти площу сніжинки.
К=15 n=20 S=15•10=150см²
а) колективна робота на с.103 № 626.
Знайти площу сніжинки.
б) групова робота
1. Сторони 5 дм і 3 дм. Знаходимо Р і S прямокутника.
Р = 16 дм S = 15 дм²
К=44 n=24 S=528см²
Р = 16 дм S = 16 дм²
К=49 n=32 S=784см²
Р=20см S=24 см²
К=41 n=27(26) S=533 см²
3. Закріплення
Фізкультхвилинка.
4. Робота по варіантам. Самостійна робота.
1 варіант
(1270 + 1856 : 4) • 7 = 12138
2 варіант
(8240 – 294 х 7) • 3 = 18546
5. Колективна робота №628
(134+6) +134•6=140+804=944
966:23:7=42:7=6
V. Підсумок. Рефлексія.
Гра «Мікрофон»
- Що ми робили на уроці?
VІ. Домашнє завдання. С. 103 - 104 № 632,633.