закріплювати вміння учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові ; удосконалювати обчислювальні навички ; вправляти учнів у розв'язуванні задач на зведення до одиниці; розвивати пам'ять, логічне мислення, уваг , спостережливість ; виховувати старанність, наполегливість .
Урок – аукціон
математика
4 клас
Підготувала:
Нікітенко Інга Владиславівна
вчитель початкових класів
Старицької ЗОШI ступеня
Яворівського рай
Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові .
Ускладнені задачі на зведення до одиниці
Мета : закріплювати вміння учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові ; удосконалювати обчислювальні навички ; вправляти учнів у розв’язуванні задач на зведення до одиниці; розвивати пам’ять, логічне мислення, уваг , спостережливість ; виховувати старанність, наполегливість .
Хід уроку
I . Організація класу .
Працюймо наполегливо , швидко , старанно ,
Щоб жодна хвилина не втратилась марно .
II . Актуалізація знань учнів .
- Як ви думаєте, які якості необхідні учневі для успішного навчання ?
- Вони позитивні чи негативні ?
старанність кмітливість наполегливість самостійність охайність товариськість
швидкість
III . Повідомлення теми і мети уроку .
- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку ?
- Сьогодні ми з вами побуваємо на аукціоні , де придбаємо дуже цікаві товари . Вони допоможуть нам здобувати знання, прагнути до навчання, бути старанними учнями, наполегливим .
- Допоможуть нам в цьому ось ці якості .
- Отже , сьогодні будемо вправлятися у виконанні обчислень, розв’язуванні задач, пограємося, закріплюючи вивчене раніше .
- А відбудеться це все під час аукціону, на якому ви будете купляти лоти із товарами – якостями .
- А що таке лот ? Аукціон ?
Аукціон – продаж товарів, майна з публічного торгу покупцеві, який запропонує найвищу ціну .
Лот – предмет або кілька предметів , що одночасно продаються на аукціоні .
Ціною за придбання лоту будуть завдання , з якими вам потрібно справитися .
IV . Контроль , корекція знань та вмінь учнів .
1 лот - швидкість ( кожен за себе)
1. Самостійна робота ( 5 перших учнів)
10000 – 4035 : 5 = ( 807, 9193) 9000 – 75663 : 9 = (8407, 593)
2. Гра « Ланцюжок» ( кожен за себе)
25•4 – 45 : 5 + 90 • 3 – 30 : 2 + 50 = 396
V . Розвиток математичних знань і вмінь учнів .
2 лот – старанність ( кожен за себе)
10509, 94003, 180034, 20002.
( 1і 2 приклади – хлопчики, 3 і 4 – дівчатка )
( 2 учні працюють біля дошки ; перевірка )
3 лот – товарисьткість
2.Робота в групах
Ділимося на групи за кольорами .
Нагадуємо правила роботи в групах ( картка на дошці )
3 косарки за 5 годин скосили 60 га жита . Скільки скосить 1 косарка за 8 годин роботи ?(32га)
7 друкарок за 3 дні надрукували 210 сторінок тексту . Скільки надрукує 1 друкарка за 4 дні ? ( 40с.)
4 корови за 5 днів з’їли 80 кг буряків . Скільки з’їсть 1 корова за
7 днів ? (28кг)
Кожна група презентує свої розв’язання . Виправляємо помилки , якщо вони є .
- Лот продано . Ви молодці ! Подивіться , скільки ви вже маєте
товарів ! Це все ваші помічники для досягнення успіхів у навчанні .
Фізхвилинка
4 лот – наполегливість
Завдання 685(1)
Колективно розібрати, самостійно записати.
- Молодці ! Крокуємо далі .
5 лот – кмітливість
5.Гра « Обери правильну відповідь»
Зачитую приклади , а діти усно їх вираховують і роблять відповідні рухи .
120 : 2=60 1 ц = ? кг
48 : 3 =16 59 + 21
300 : 3 =100 360 : 6
170 – 90=80 1 доба = ? год
1м = ? см=100 2400 : 30
20 м * 4 =80 скільки ніг у 4 собак ?
72 : 3 =24 1 год = ? хв.
60 – підняти праву руку
16 - підняти ліву руку
100 – встати
80 – присісти
24 – поплескати
6 лот – самостійність
Задача 685(2)
Сильніші учні працюють самостійно .
- Ви чудово справилися із завданнями . Молодці ! Тому маєте повне право володіти цими придбаними товарами , які допоможуть вам досягнути успіху . За них ви заплатили прекрасними знаннями і вміннями .
- Останній лот я вам дарую . Тому що кожен з вас працював старанно і охайно .
VI . Підсумок уроку .
- Що у нас сьогодні відбувалося ? Що придбали ви на аукціоні ?
- Що робили на уроці ? Що сподобалося найбільше ?
-
VII . Домашнє завдання с. 112 № 686, 687.