Розробка уроку з математики для учнів першого класу за науково-педагогічним проектом «Росток»
Тема: Ламана лінія. Многокутник.
Мета: Ознайомити учнів з поняттям ламана лінія: незамкнена і замкнена. Систематизувати знання про многокутник : трикутник, чотирикутник, п’ятикутник, шестикутник. Закріпити вміння розв’язувати приклади на склад числа сім. Розвивати логічне мислення, математичне мовлення, вміння працювати в парах і групах. Сприяти вихованню товариських відносин.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: таблиці до теми уроку, ілюстрації, стрічка, геометричний матеріал, конструктор LEGO(7 цеглинок).
Хід уроку
І. Організаційний момент. (1 хв)
Клас готовий працювати
Додавати й віднімати
Вчасно руки піднімати
У команді працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Робота в групі «Гра – засели домівку». (3 хв)
Завдання. Кожен учасник групи заповнюю одне віконечко і передає наступному. Хто починає, той і закінчує, руку підняти догори.
Перевірка роботи(на дошці результат).( 2 хв)
2. Усний рахунок. (1 хв)
- Назвіть сусідів чисел: 3, 5,7?
- Назвіть попереднє до: 2,4,6?
- Назвіть наступне за: 1,3,5?
- Що нагадують крапки? (Краплини дощу)
3. Робота над геометричним матеріалом.(1 хв)
- З яких геометричних фігур складений будинок? (Трикутник і прямокутник)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Група предметів (ст 20 №6) (3 хв)
Робота за підручником ( на дошці)
- За якою ознакою згрупуємо предмети.
а) за розміром б) за кольором в) за формою
1+6=7 2+7=7 4+3=7
6+1=7 5+2=7 3+4=7
7-1=6 7-2=5 7-3=4
7-6=1 7-5=2 7-4=3
Фігурки зібрані в мішечки, мішечки зв’язані мотузкою. Ми мотузку розв’язали.
IV. Постановка навчальної проблеми і вихід з утруднення.
1. Практична робота (5 хв)
Ось мотузка – розв’язали букву в.
Учень це крапка початок і кінець
* Утворіть відрізок
* Утворіть два відрізки
* Утворіть три відрізки
* Утворіть чотири відрізки
Ми бачимо лінію рівну, а як утворити ламану лінію
* Ця лінія замкнута?
* Замкніть лінію, закрийте її!
* Скільки точок? Скільки сторін?
* Як називається дана фігура? (Чотирикутник, многокутник)
V. Первинне закріплення матеріалу.
1. Робота за підручником( геометричний матеріал)
- Відкрили підручник сторінка 19, завдання 2 ( 2 хв)
Дамо назву многокутникам?
Враховуємо кути і сторони (трикутник, чотирикутник, п’ятикутник, шестикутник, семикутник)
2. Фізична хвилинка. ( 1 хв)
Зупиняємо урок – робимо зарядку:
Руки вгору, руки вниз –
Все у нас в порядку.
Руки в боки – нахиляйся.
Наче маятник, хитайся.
За хвилинку відпочили
І за парти тихо сіли.
VI. Систематизація знань учнів
1. Робота над складом числа. (2 хв)
- А зараз закріпимо знання складу числа 7. (Робота за підручником ст. 19 №3)
6+1 4+3
3+4 5+2
2+5 1+6
2. Творча робота (Робота з LEGO) ( 1 хв)
- Розгляньте, будь ласка, ілюстрацію завд. №7 ст 20.
- Назвіть фігури (Прямокутник)
- А тепер уявіть, що це тіло. Як називається дане математичне тіло? (Паралелепіпед)
- Що нам нагадує різнокольорові паралелепіпеди?( Цеглинки LEGO) (4 хв)
- Візьміть цеглинку синього кольору, порахуйте скільки в ній шипів.
1) Скільки треба додати до 7, щоб стало 8? (+1)
2) Що більше 6 чи 8? (8)
3) Число 2 стоїть попереду, чи позаду 8? ( Попереду)
4) Якщо до 6+2? Чому дорівнює сума? (8)
5) Яка цифра стоїть попереду 8? (7)
3. Робота в зошиті. ( 5 хв)
- Відкрили зошит, пропишемо число 7
7 77 777
Придумайте приклади на додавання з сумою 7. ( з 2 доданками)
Сума 7, але 3 доданки
6+1=7 1+3+3=7 7>4
5+2=7 2+2+3=7 5<7
4+3=7 5+1+1=7 7=7
VII. Рефлексія діяльності. (1 хв)
- Що цікавого запам’яталось з уроку?
- Що вам нагадує зелений колір цеглини?
- Жовтий?
- Червоний?
- А три разом?
- Що вам нагадує синій колір? Вода – а які її три стани? (Тверда, рідка, пара)
1