Урок
з математики
у 4 класі
Тема: Повторення і узагальнення вивченого матеріалу «Дії над багатоцифровими числами».
Мета: узагальнити і закріпити вивчений матеріал, а саме:
Розвивати просторову уяву, логічне мислення.
Тип уроку: урок корекції основних компетентностей.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Сьогодні, діти, у нас незвичайний урок, урок – змагання. В ході цього уроку ми повторимо матеріал, вивчений на протязі 4 класу: письмове множення та ділення, додавання та віднімання багатоцифрових чисел, множення та ділення круглих чисел, порядок дій при розв’язанні прикладів, склад та порівняння багатоцифрових чисел, дроби, геометричні фігури, площу.
ІІ. Узагальнення та закріплення знань.
1. Сьогодні ми почнемо нашу гру з розминки.
- розв’язання математичних ланцюжків;
15 x 5 : 3 + 49 : 2 + 40 = 77
5 x 25 – 25 : 10 + 213 = 223
60 : 5 x 8 : 2 + 48 = 96
( Жодного. На дубі яблука не ростуть).
2. Пограємо в « Комп’ютер».
Викликаються два учні, які набирають собі команду по 3 чоловіка
: :
_ _
x x
+ +
Яка команда швидше та правильніше заповнить порожні клітинки, та і виграла.
3. Гра «Відімкни будиночок»
Двом командам по 4 чоловіка вивішуються таблиці з малюнками будиночків. Ключ до будиночка – число на даху. Треба підкреслити вірний вираз, який «відімкне» будиночок.
100 100 100
30 30 30
4. А наступне завдання ви відгадаєте самі, за допомогою гри « Дешифратор».
На дошці написані приклади. Їх треба розв’язати . Над ними написані літери. Кожну літеру треба вписати в таблицю, згідно числу – відповіді приклада. Кожній команді
( 3 чол.) по три приклади.
а д ч з
|
6 |
8 |
5 |
x |
|
|
3 |
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
6 |
x |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
4 |
2 |
8 |
x |
|
|
4 |
|
|
|
|
1 |
6 |
2 |
3 |
x |
|
|
7 |
|
|
|
|
a a
|
4 |
3 |
6 |
x |
|
|
8 |
|
|
|
|
1 |
0 |
0 |
5 |
x |
|
|
7 |
|
|
|
|
11361 |
2055 |
6180 |
7035 |
1712 |
3488 |
З |
а |
д |
а |
ч |
а |
5. А задача буде дуже цікава і пов’язана вона з тією темою, яку ми проходимо по природознавству.
А яку ми тему проходимо?
( Материки)
(Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Антарктида, Австралія).
Завдання для І варіанту:
( Євразія та Австралія, 54 млн. км – 8 млн. км)
Завдання для ІІ варіанту:
( Пн. Америка та Пд. Америка, 20 млн. км – 17 млн. км)
6. Фізкультхвилинка
7. А тепер зіграємо бліц.
Хто пам’ятає , що таке бліц? ( Швидко, блискавично).
Робота в парах : на кожній парті є картка , на якій є три задачі на одну дію. Якомога швидше розв’язати, записати відповіді в картку і озвучити.
8. Наступна гра «Засели будиночки».
( Три команди по 4 чоловіка).
5500 |
|
71000 |
|
100 |
|
13000 |
|
20300 75000 42800
14100 |
|
1300 |
|
300 |
|
900 |
|
700 |
|
41000 |
|
900 |
|
2700 |
|
9. « Цікаві ланцюжки».
: 5 : 6
x 3 + 46
: 8 - 19
+ 11 x 5
10. Повторюємо дроби. ( дві команди по 4 чол.)
Серед фігур знайти ті, що поділені на однакові частини, замалювати одну частину і записати у вигляді дробу.
11. Гра « Влуч у ворота».
І команда ІІ команда
203 x 4 56 x 3
39 x 5 111 x 5 700 x 5 212 x 4
18 x 3 600 x 4 308 x 3 75 x 2
12. Поєднати приклади з однаковими відповідям ( дві команди по 5 чоловік)
1 команда:
2 команда:
ІІІ. Підсумок уроку.
От і закінчуються наші змагання. А як ви сьогодні змагалися, покаже нам остання гра.
« Нанизай намистинки»
На таблиці малюнок
л = 25 0 = 50 д = 72 і = 70 ц = 50 м = 39 о = 43
Дітям ( 7 учням ) роздаються геометричні фігури, на яких записані приклади. Розв’язати приклади і на таких самих фігурах записати букву, згідно відповідей.
МОЛОДЦІ!
1